2012 (2009)

Absolutni NE! Svou stupidnosti a absurditou me dohanel k silenstvi. Nemluve o sladkobolných scenach, ze kterych se mi chtelo zvracet. Kdyby se tomu clovek mohl aspon zasmat, ale tady jsem od zacatku do konce jen trpela! Ty temer tri hodiny byly nekonecne. Priste ten cas investuju do sofistikovanejsiho filmu, kde Inteligentni humor, pribeh a skveli herci nepotrebuji trapne premrstene efekty!

500 dní se Summer (2009)

Nemam co vytknout, je to proste dokonale! Je to originalni, napadite, vtipne, svizne, vnitrne silne a emocne vyvazene. Chronologicky neusporadany dej to vsechno jeste umocnuje. Scena na pisnicku You Make My Dreams je naprosto fantasticka a celkove je hudba na jednicku. Zkratka nedokazu najit nic, co by se mi nelibilo. Josepha jsem videla naposledy v 10 duvodech, proc te nenavidim a za tech deset let neskutecne dospel a vyzral. Predvadi neco uzasneho, dokaze ukazat kazdickou emoci tak, ze ji opravdu citite. Nemohla jsem se ubranit dojmu, ze v sobe ma neco z Heathe Ledgera (v 10 duvodech to tak rozhodne nebylo), ale nechci srovnavat. Ostatni herci tak vyjimecni nejsou, ale to je jen dobre. Jen tak na okraj - pobavilo me, ze Matthew Gray Gubler ma opet mastne vlasy (a la Aragorn, nez se stal kralem) jako v Myslenkach zlocince.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Zamilovala jsem si krecka v kouli :). Stravila jsem i dabing, protoze Bivojovo "Chcipni!" v podani Pavla Tesare nemelo chybu!

Cena za lidskost (2008) (seriál)

Prvni rada je povedena, hlavni predstavitele jsou skveli, zvlast George - miluju tu jeho fistulku a koktani :). Premenovani ve vlkodlaka bych tak dukladne videt nemusela (zvlast kdyz je z nej nakonec vypelichany plysak), ale jinak jsem byla nadmiru spokojena - melo to smrnc, bylo to dramaticke i vtipne, a taky romanticke a dojemne. Co se tyce pilotniho dilu, videla jsem ho az po shlednuti prvni rady, takze mi jine obsazeni trochu vadilo (Mitchell byl podivne povzneseny a Annie podivne stara), ale uzasny George nastesti zustal. Ohledne druhe rady... ta je neuveritelne spatna. Veskery vtip se vytratil a vystridala ho jakasi prehnana parodie na horor. Je to zkratka trapny pokus a velke slapnuti vedle (skoda), takze snizuju hodnoceni ze 4 na 3 - a to jsem jeste hodna.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Ty drzkopady jsou fakt k popukani a komentare jakbysmet :).

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Tak nejdriv k tomu, co mi na tomhle serialu vadi... v prvni rade je to to, ze musite celou prvni radu cekat na nejakou zminku o alternativni realite, ktera by vam dala alespon malou sanci pochopit, o co tam celou dobu jde. Pricemz se nejedna o velke rozuzleni, ktere by melo prijit az na konci a pekne nas sokovat, protoze pak by dalsi rady nemely smysl. Myslim, ze drivejsi napoveda by byla ku prospechu veci, takhle se nedivim, ze to spoustu lidi prestalo po par dilech bavit, ze ztratili trpelivost, protoze se nemeli ceho chytit. Veci se totiz celou prvni serii jen vic zamotavaly, misto aby zacaly davat smysl. Co mi dal nesedlo, je postava agentky Dunhamove, ktera je tak uzasna ve vsem, co dela. Jeji prehnane neprirozena odvaha, obetavost a empatie me vytaci, pricemz herecky projev Anny Torv je dost jednotvarny. A v neposledni rade je to hudba a la Lost a obcas dost nechutne zabery. Tak proc vlastne davam ctyri? Hlavne za Johna "Denethora" Noblea a Joshuu "Paceyho" Jacksona jakozto otce a syna Bishopovy! Jsou famozni a jejich interakce nema chybu. Pak za "vedecky" zaklad, na kterem tema stavi, ktery je mi sympatictejsi nez kuprikladu mimozemstani. Samozrejme jsou to i tak vyplody fantazie, ale zajimave, tvurci a napinave. Dalsi velke plus jsou obri napisy, ktere originalne ozivuji a ja je zboznuju. Je to ctyrka slabsi, ktera se udrzi jen za predpokladu, ze dalsi rady budou lepsi.************************** Dalsi rady skvele, zvlast ta treti, takze zvysuju na plny pocet.

Kanadská noc (2008) (TV film)

Namet me zaujal, protoze se o Indiany taky zajimam, a ackoli film nabral jiny smer, konec se povedl. Co se hereckych vykonu tyce, Dasa to podle me moc nezvladla, zvlast ta apaticka faze byla priserna. Zato Viktor byl jako vzdy uzasny. Prekvapil pro me neznamy Filip Cil, ktery toho sice moc nenamluvil, ale dokazal zaujmout svou prirozenosti a skvele zvladnutymi emocemi.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Tohle pro me bylo velke zklamani. Sice jsem rada znovu videla Ozzyho a Jamese, ale slepici spolek mi drasal nervy a ty jejich vecne podrazy jsem jim ani trochu nebastila. Navic dokolecka opakovat porad to same neni ani trochu zabavne a uz vubec ne imponujici. Jestli ma mit tahle serie nejaky rekord, je to pro me ta rozhodne nejhloupejsi.

Kopačky (2008)

Jasona Segela mam rada, hlavne z How I Met Your Mother, ale ve chvili, kdy upustil rucnik a zacal predvadet svoje nadobicko (jestli bylo vubec jeho, ale to neni podstatne), jsem se zacala ptat, co to ma jako byt. Proc?? Doted nechapu smysl... ale bylo mi jasne, ze to bude dalsi z tech vulgarnich radoby vtipnych komedii. Jason byl dobry, o tom neni pochyb (hlavne scena s vrazdicim telefonem byla skvela!), ale vazne nechapu, o co se tam pokousel. Pokochala jsem se jeste Williamem Baldwinem a Paulem Ruddem, ale Kristen Bell mi to neustale kazila. Zklamani.

LOL (2008)

Tenhle film je pro me originalni a jiny jen v tom, ze je francouzsky (vetsinou moc neodbiham od anglictiny) a jsou v nem neokoukane tvare (krome Sophie Marceau samozrejme). Ale tim to konci. Holky jsou celkem fajn, ale kluci to moc nezvladaji. Jsou jeden jako druhy (asi vsichni chodi ke stejnemu kadernikovi a pulku filmu vam zabere je od sebe odlisit) a navic dost nudni. Par vtipnych scen tam najdete (nejlepsi je vylet do Londyna), ale zlata zila z toho nekouka.