Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Skvela serie! Tedy az na pojidani kureciho zarodku, to jsem nezvladala. Poprve jsem si oblibila i zenskou cast osazenstva (jinak vnimam zeny spis jen jako soutezici do poctu). Krasna a mila Amanda si me ziskala a Denise se svym old school ucesem me dojala. Zaludny Todd nemel chybu a hrobnik James je kapitola sama pro sebe. Proste vyborna sestava, jen vychrtla blondata koza Courtney mi to trosku kazila, ale negativni postavy jsou taky potreba jako sul. Jako tresnicka na dortu je pak ten nejvtipnejsi Reunion dil, co jsem zatim videla! Naprosta spokojenost.

Šarlotina pavučinka (2006)

Tak jsem si opet pobrecela... pribeh o jedinecnem prasatku a jeho vernych pratelich je roztomily, dojemny a krasny. Animace a prace se zviraty se povedla a o vtipne hlasky neni nouze. Mym oblibencem je jak jinak nez potkan Templeton, ale ziskali si me i ostatni. Vzdycky se na to rada podivam znovu.

Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

Tahle serie na me pusobi prilis zinscenovovanym dojmem - tolik planu a "nahod", ktere jako zazrakem vychazeji... ale diky tomu to bylo dost prekvapive a zajimave. Navic jsem poprve videla, jak funguje uplatneni symbolu imunity, takze jsem spokojena :).

Sůl nad zlato (1982)

Nadherna hudba Karla Svobody, ale jinak dost depresivni a chladna pohadka.

Nezkrotná touha (1999)

Pribeh, ze ktereho cisi zenska ruka - klasicky obraz zeny utesitelky ci trpitelky... a muze, co je na zene zavisly a hodne breci. Ale navzdory temto sablonam se podarilo vykreslit radu intimnich momentu prirozene a opravdove. Jelikoz vsak nezastavam nazor, ze zena nema na vyber a ze se musi nechat vydirat od nervove labilniho chudaka, bylo mi to trosku proti srsti. Presto prijemna podivana. PS: Cesky nazev je vazne tragedie!

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Tomas Klus jako princ? Haha! Hrat to sice neumi, ale ostravsky prizvuk to ma skvely :).

Micimutr (2011)

Mne se to proste libilo a dost jsem se i zasmala. Dykous hral uzasneho troubu a muj oblibenec z Lidic Ondra Novak byl k sezrani. A Martin Dejdar jako pricmoudlik? To se rovna skvele zabave. Jen soucasnou Prahu bych tam necpala...

Šťastný Nový rok (2011)

Kdo cekal Lasku nebeskou, je blazen! Ja jsem dostala presne to, v co jsem doufala... prijemnou vanocni atmosferu plnou sentimentu (kteryzto mi v tomto pripade vubec nevadi, ponevadz v Vanocum tak nejak patri) a hodne milych tvari. Zadne skvostne pribehy ani nic prekvapiveho, ale pristihla jsem se, ze se celou dobu britrouble blazene usmivam. Nezkazila mi to ani banda pachnoucich rusky zvanicich obcanu, co se v kine roztahovala vedle me. Nejlepsi pribeh je dle meho ten vytahovy s Ashtonem Kutcherem (ktery zaroven predvedl nejlepsi herecky vykon ze vsech) a Leou Michele z Glee, hned v zavesu jsou osolarkovany Zac Efron a plachá zestárlá Michelle Pfeiffer. Nejmene me oslovil bohuzel Robert De Niro a Hilary Swank a zdaleka nejvetsim utrpenim byl Jon Bon Jovi. Prekvapive mi nelezla na nervy Sarah Jessica Parker, nejspis diky skvele Abigail Breslin. Potesil taky Hector Elizondo a James Belushi, podesil obtloustly Cary Elwes a zestarly Matthew Broderick. Reklama na Niveu sice drze bila do oci, ale ostatnich jsem si moc nevsimala - zkratka svitici New York. Hudba se povedla... a zdaleka nejvic se povedly sceny ze zaverecnych titulku! Kdyby byl v tomto duchu cely film, klobouk dolu. Takhle je to neco mezi tremi a ctyrmi hvezdami... ale ze jsou ty Vanoce, priklanim se stedre ke ctyrce.

Prázdniny (2006)

Klise, klise, klise, klise. Zrazena zenska, co neumi plakat ani milovat, zahadne najde ubrecenou lasku, wow! Druha, ktera dela chlapovi jen onuci, dojde zazracne k presvedceni, ze uz by to stacilo, a vykope ho z domu, wow podruhe. Vanocni atmosfera veskera zadna, vtipy nula. Asi jsem v obzvlast jizlive nalade, ale dialogy mezi Cameron a Judem vyvolavaly bud obraceni oci v sloup nebo davici reflex. Jake Black byl ovsem necekane prijemny a to nejvetsi plus byla pro me linka se starickym Arthurem Abbottem (Eli Wallach) - scena, kdy jde ulickou na podium, me dojala. Jen diky nemu to nebyla uplna ztrata casu.