Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Ozzy je jako ryba, je jako opice, Ozzy je proste Ozzy. Jelikoz jsem sama moc sportovnich dovednosti nepochytila, rada se koukam na nekoho, kdo v nich vynika... a na plavajiciho Ozzyho byl vazne skvely pohled. Ozzy Poseidon!

Kdo přežije - Panama (2006) (série)

Pro me zatim nejlepsi serie... a to diky Terrymu, ktery vsem ukazal, jak se to ma hrat. Pani, vydrzet tak dlouho, ackoli jsou vsichni proti vam, neztracet nadeji, rozvahu a silu, klobouk dolu. Pri soutezich jsem ani nedychala (nebo se o me pokousel infarkt), jak moc jsem to prozivala a prala mu kazdou dalsi a dalsi vyhrat - a on me nezklamal. Jednoznacne zatim nejlepsi soutezici ze vsech, co jsem videla!

Kdo přežije (2000) (pořad)

Zatim jsem absolvovala jen pet serii a porad me to bavi. Nejvic samozrejme zalezi na vyberu soutezicich, proto mam nekterou radu radsi nez jinou, ale vzdycky si dokazu najit sveho favorita a fandit mu. Jeste se mi bohuzel nestalo, ze by muj oblibenec vyhral, coz me trochu vytaci, ale Americani maji holt jine hodnoty :). Moc ocenuju to, ze se snazi v kazde dalsi rade o inovace jak v pravidlech, soutezich, tak i cenach. Jedine, co zustava stejne, je hudba a Jeff - a to je jedine dobre! Co me nekdy nudi a irituje, je vecne dohadovani a spekulace pred kmenovymi radami (ja bych uvitala vic soutezi), ale patri to ke hre, takze to tak beru. Zaverecne proslovy o tom, proc by si dotycny vyhru zaslouzil a co s ni provede, aby prospel lidstvu, jsou umele a pro me jen usmevne, ale jsou zkratka americke :) A nastesti jsou jen v jednom dilu! ******************************* Cim dele na to koukam, tim vetsi mam pocit, ze je to cele umele a vykonstruovane, aby to bylo zajimavejsi. Misto spontannich jednani soutezicich vidim jen predem nalajnovany a do puntiku zahrany scenar, protoze nektere "zvraty" jsou zkratka nerealne a vyrazy ucastniku na kmenovkach jsou naaranzovane az k smichu. Chybi mi tam kousek prirozenosti. Proc si rovnou nenajmou herce? Za tuhle umelost bohuzel strhavam jednu hvezdu.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Tohle je zatim jedina serie Star Treku, kterou jsem videla, takze nemam srovnani, ale musim rict, ze jsem v prijemnem soku. Vubec bych necekala, ze by se mi neco takoveho mohlo libit. Vlastne jsem asi cekala serial jen o vesmirnych priserkach a bitvach, a proto me tolik prekvapilo, ze je tady stavebnim kamenem neco docela jineho. Je to serial o moralce, o pristupu k jinym kulturam, o spravedlnosti a dalsich hodnotach, ktere jsou i dnes stale aktualni. Normalne me nektere dily az dojimaji svou hloubkou a skvelymi myslenkami, ktere muzou male nadsence hodne naucit. Navic uz ted chapu nektere narazky v Big Bang Theory a taky vim, kdo je Wesley Crusher neboli Wil Wheaton :). Mym oblibencem je vsak Data alias Brent Spiner, ktery byl shodou okolnosti nedavno v BBT taky :).

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Taakze, jelikoz je to muj nejoblibenejsi dil jakozto kniha (prvni dil jsem cetla az po shlednuti filmu, tudiz uz me tolik neoslovil, prestoze je skvely), nemuzu byt prilis objektivni a musim dat plny pocet (i s veskerou davkou objektivity bych ale nesla pod ctyri, protoze rozhodne predci Novy mesic, ktery je pouhou vatou i v tistene forme). Tenhle dil me proste odrovnal neskutecnymi zvraty a vyvojem ve vztahu Belly a Edwarda (druhy a treti dil v podstate jen stagnuje na mrtvem bode), konecne dojde ke schematu svatba, sex, tehotenstvi a prerod v upirku, to vsechno nacpane v jednom dile! Plus dalsi prekvapka jako schopnosti Renesme a Belly, na ktera se muzeme jeste tesit. Ale zpatky k tomuhle napady nadupanem dilu… nesouhlasim s velkou casti komentaru ve dvou vecech - a) prvni romanticka pulka me bavila (ackoli nejsem velkym priznivcem svateb), zejmena libankova cast nemela chybu a za b) Jacob me svym vykonem neuchvatil ani tentokrat, je stejne toporny jako vzdy. A souhlasit musim taky se dvema vecmi: 1) pripomenuti hudby z prvniho (nejlepe podkresleneho) dilu byl nejlepsi tah a za 2) otisteni Jacoba je vazne prusvih. Kdybych si jeste chtela rypnout, muzu zminit to, ze nocni mura před svatbou tam vubec nesedla, tanecek s Jacobem je zbytecne dlouhy, vlci telepatie prilis zmatena, Rio taktez zbytecne, lamani patere dost nechutne, ditko vazne nehezke a titulkova scena nepopsatelne trapna… ale to jsou jen drobnosti, které na celkovem dojmu nemuzou nic zkazit.

Poslední bojovník (2007) (pořad)

Boj samotny me az tak nezajima, ale bavi me sledovat zivot domorodcu, jejich zvyky a tradice.

Kdo přežije - Guatemala (2005) (série)

Chybi mi serial Ztraceni a tohle je vcelku slusna nahrada :). Ale ted vazne... tohle je prvni rada, kterou jsem videla, a uplne me to nadchlo. To uzasne prostredi, lidi, napady, zabava i nesnaze. Musi byt skvele neco takoveho zazit, ale ja bych do toho nesla :).

Last Night (2010)

Tohle me vtahlo natolik, ze konec (mimochodem skvely) prisel mnohem driv, nez jsem cekala. Musim se priznat, ze me vic bavila cast Worthington/Mendes, prece jen poznavani noveho je zajimavejsi a jiskrivejsi nez oprasovani starych casu. Michael byl celou dobu kouzelne toporny a nesvuj a pritom na Lauru koukal jako hladovy pes. Postava Alexe v podani Guillauma Caneta uz na me tolik nezapusobila a ackoli Keira byla fantasticka, nejak jsem jim to neverila. Ale aspon tam meli uzasnou fenku Lucy :).

Pokání (2007)

Uzasny zacatek a brilantni konec, jen s valecnym prostredkem mam trochu problem. Myslim, ze nebylo nutne ukazovat vsechny ty ranene a zabite, beznadej a silenstvi, aby byl pribeh emotivne silny. Je strasne silny i bez toho. Keira a James jsou spolu uplne elektrizujici (scena v knihovne je dokonala) a mladicka Saoirse hraje jako profik. Vraceni v case je napadite a originalni, nebyt barvite valky, dala bych plny pocet. PS: Potesil Debussy a jeho skladba Clair de Lune, ktera byla pozdeji pouzita ve Stmivani.

Múza (1999)

Zajimavy napad a Sharon v roli Muzy vyborna, ale jaksi to postrada nejaky dej. Jinak receno nuda navzdory znamym osobnostem.