Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Dvě hvězdy a to jen za to, že prvních cca 45 minut se film držel knižní předlohy. Ve chvíli, kdy film vzali do svých rukou hollywoodští show runneři, bylo po zábavě, respektive zábavy přibylo až až - stupidní rozhovory, vtipy, akce i hudba.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Dom a jeho parta znovu ukazala, ze muze smele konkurovat Avengers. Skoda, ze tvurci opomenuli Chucka Norrise a Matrixe, ktery by urcite par akcnich scen vysperkoval svym obdivuhodnym parkurem. Za roztomile nastvaneho a nesmrtelného Romanka davam krasnou jednu hvezdu.

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Zombie rusák jezdící po zadním kole na motorce? WTF????? Taková sračka, vedle které vypadají filmy z produkce Asylum jako hotové trháky.

Železná srdce (2014)

Ačkoliv mě od tohoto snímku mnoho lidí odrazovalo, musím říct, že mě film příjemně překvapil. Nepamatuji si, že by jakýkoliv válečný film byl natočen tak ponuře a depresivně. Po celou dobu se divákovi nabízí realistický pohled do útrob tanku, který je plný zvratků, krve a deprimované posádky. Kdo trpí klaustrofobií a depresemi, ať se raději podívá na Hanebný parchanty.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Hodně ponuré drama, které Vás neustále drží v nejistotě a nervozitě. Velmi povedený film a jen kvůli závěru nedám maximální hodnocení.

Potomci lidí (2006)

Velmi realne zachyceni mozne blizke budoucnosti, ktere predevsim ukazuje na stale silici terorismus a imigraci. Film vtahne okamzite do deje. Divaka s opatrnosti neprovazi moznymi nastrahy v budoucnosti, ale rovnou ho necha vykoupat v hutne a nasilnicke realite. Vyobrazeni budoucnosti je velmi syrove, ale zaroven vwlmi realne. Atmosfera, zapletka, napeti, ale i herecke vykony posunuji tento film do kategorie "must see".

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Po dvou predchozich uzasnych dilech jsem cekal velke finale epicke trilogie zakoncene epochalni bitvou 5 armad. Na tohle jsem cekal 3 roky a musim rict, ze jsem se nemohl dockat. Krasne scenerie a romanticke putovani vystridala prakticky jen jedna scena u hory a poradna davka akcnich scen. To by nebylo nic spatneho, ale v grafickem zpracovani bohuzel treti dil nejvice pokulhava. A to se k velkemu finale proste neslusi.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Prostredi doboveho ustavu pro dusevne chore podle E.A.Poa? Musim rict, ze tato kombinace me velmi nadchla a ja ocekaval napinavy thriller plny ponure nalady, bizardnich postav a sokojucich experimentu. Bohuzel se mi vsak v podstate dostalo pouze cerne komedie s romantickou zapletkou. I presto, ze hlavni role byly zahrany bravurne a Kingsleymu podobne role vylozene sedi, na lepsi hodnoceni je to malo. Musim rict, ze me film zklamal. Horsi 3*

Prvních 100 (2014) (seriál) odpad!

Parta adolescentních puberťáků, kteří poprvé tráví volné chvíle bez rodičů na Zemi, hrající si na drsné a rozumné "dospěláky". Pilot plný otravných pubertálních výkřiků a trapných dialogů.

Enderova hra (2013)

Zajímavý námět, chytlavá atmosféra, příjemné herecké obsazení. Film mě příjemně překvapil a mé hodnocení by bylo určitě vyšší nebýt totálně zkaženého závěru. Lidsko-termití flirtování se naštěstí zastavilo v tom nejlepším. Myslím, že ve verzi directors cut uvidíme to, co jsme nikdy neměli šanci vidět - intergalaktické sexuální hrátky.