MEG: Monstrum z hlubin (2018) odpad!

Cožejakožeco? Filmy z dílny Asylumu beru s nadsázkou, ale tahle čínsko-americká vypatlanina se tváří seriózně, což je ještě horší. Opravdu, ale opravdu hodně fajňoučký filmeček.

Joker (2019)

Temné, depresivní, provokující, stylové, nečekané, zkrátka jiné než hollywoodské snímky poslední doby a jiné než trend, který nastavilo MCU. Fuck Marvel! Někomu může vadit zdlouhavý začátek, ale tenhle film má blíže k psychologickému thrilleru, než ke komiksu. Joaquinův smích si budu pamatovat ještě hodně dlouho.

Bumblebee (2018) odpad!

Kristýnka Hodson dokázala v mnoho ohledech předčit pány Benioffa a Weise a stala se v mých očích jedním z nejtalentovanějších scenáristů v dnešním Hollywoodu. Snad se prázdné hlavy z Paramount Pictures rozhodnou financovat alespoň dalších 5 dílů. Vlhký sen všech mechanofiliků by se stal skutečností.

Shazam! (2019) odpad!

DC se snaží kopírovat MCU a jít cestou přihlouplých rádoby super-hrdinských komedií. Tentokrát zakomponoval úplně vše: rodinu, dobro, zlo, sebepoznání, šikanu ve škole a především infantilní, mnohdy až trapný humor. Nevadilo mi, že se Shazam choval dětinsky, vadilo mi, že se z introvertního grazlovitého adolescenta stal extrovertní šoumen. Že by se po vyřčení zaklínadla změnila i osobnost? No buďme rádi, že se kluk nezměnil v lesbičku. Ty dvě hodiny, které jsem věnoval sledování Shazama, jsem raději mohl strávit krmením holubů v parku nebo házením šutrů do řeky. Blame Marvel!

Mys hrůzy (1991)

Kdyby byl film o 40 min kratší, byly by to krásné 4 hvězdy. Posledních 40 min bylo tak neskutečně dlouhých, že jsem nevěřil, že to někdy skončí. De Niro a Nolte super, bohužel ženské osazenstvo Lange a Lewis děs a hrůza.

Alfa (2018)

Příjemné překvapení! Dějově to sice není bůhví jaké, ale vizuální stránka a kamera jsou výborné.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013) odpad!

Teenage-dementní patos prošpikovaný klišé a rádoby motivačních dialogů o politické korektnosti a o tom, že být jiný je kůl. Protože každý si píše svůj osud sám neasy!

Vražda na jachtě (2019)

Tentokrát Sandler příjemně překvapil. Jeho filmu jsem dal alespoň jednu hvězdičku naposled v roce 2011. To nic nemění na faktu, že jeho postava byla strašně otravná a kdyby ve filmu Sandler vůbec nebyl, mé hodnocení mohlo být o hvězdu vyšší. Film doporučuji ke shlédnutí pouze v případě, že v neděli ležíte doma po včerejší flastačce a nedokážete si utřídit myšlenky. Někdo tady psal, že obdivuje Jennifer, že vypadá jako dvacítka. No nevím, možná jako dvacítka, které se po tváři projela žehlička. Přijde mi jako jiný člověk, než byla v Přátelích.

Avengers: Endgame (2019)

SPOILER ALERT! 21 filmů to trvalo, než první hlavní postava nadobro padla v boji při záchraně světa. Moc se těším na nového afro-amerického Kapitána a restart dalších serií z dílny MCU. Teď vážně. Film měl své dobré chvilky, MCU prostě ví, jak dělat své filmy a dělá to i tady. Bohužel za mě to nebylo ono. Vtípky byly někdy až trapné, výsledek předem zřejmý, konec pozitivní, především Kapitánovi vykouzlili scenáristé přímo pohádkový konec, bohužel ani klišé se Starkovou dcerou ve mě nevzbudilo kýžené depresivní emoce. Já opravdu čekal drsnou nálož s nečekanými zvraty, protože mě lidé okolo naplňovali tajemným mlčením vždy, když jsem jsem si dělal legraci na účet MCU, že své hrdiny chrání jako ohrožený druh. Ve finále se mi dostalo sci-fi komedie, kde dobro vítězí nad zlem tak, jak to mají všichni fanoušci Marvelu rádi.

Temné léto (2019) (seriál)

Dva díly a dost. Nemůžu se zbavit pocitu, že zombie jsou tady chytřejší než lidi. Herecké výkony na úrovni ochotnických divadel v maloměstě, dialogy k pláči a ten křičící asijský babochlap, to je kombinace, kterou nemůžu překonat.