Skleněný (2019) odpad!

Nevím, co Shyamalan bere, ale každopádně to bude dobrý matroš. Jak jinak by něco podobného napsal a také sám zrežíroval? Tento film je taková sračka, že nevím, kde začít. Je mi líto Willise, Jacksona a MacAvoye, že se pod tohle podepsali. Film nemá hlavu ani patu, akční scény jsou točené tak, aby z nich nešlo nic vidět, celý děj se odehrává jen ve třech či čtyřech lokacích, postavy a jejich dialogy raději rozebírat nebudu, no a hudba, která má navodit pocit napětí a tajemna je spíše úsměvná. Nejhorší film, který jsem za poslední dobu viděl. P.S. posledních 20 minut raději vypněte a jděte krmit holuby.

Vetřelec ³ (1992)

Po vynikající dvojce velké zklamání v podobě třetího dílu. Atmosféra ve vězeňských docích sice byla poměrně depresivní, ale tématu o náboženském fanatismu a životě trestanců v hierarchii vězeňského řádu, se věnovalo až příliš mnoho času. Alien tak zde hrál až překvapivě druhé housle. Zastávku na Fury 161 bych ze 180 min zkrátil na 90 min a poté by mé hodnocení bylo vyšší.

Devadesátky (2018)

Po technické stránce výborný film. 90. Léta v něm jsou cítit na každém rohu, horší už to je bohužel s příběhem, který mě neoslovil. Od skateboardového filmu z 90.let bych také čekal větší porci rapu a punk-rocku.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Svižný a napínavý akčňák, který mě bavil od začátku do konce. Líbí se mi výprava i technické zpracování, především akční scény jsou hodně povedené a divák si jich ve filmu do sytosti užije. Na to, že je film v ratingu PG-13, zobrazuje slušnou dávku násilí a drsnějších scén. Od filmu jsem vůbec nic nečekal a velmi příjemně mě překvapil. Hodně dobré "teenage" sci-fi.

První člověk (2018)

Poutavé, výpravné, dramatické, se skvělou kamerou a vynikajícím Goslingem v hlavní roli.

Pátrání (2018)

Spoiler alert: Drama s dobrým námětem, které mě bavilo do doby, než se film začal utápět v klišé (osamělá dívka, problémy v rodině, atd.). I když se film snaží být napínavý a zachytit postavy v bezvýchodných situacích, ve skutečnosti na mě působí sterilním a nudným dojmem. Nemastné neslané, natočené tak, ať je film přijat co nejširší veřejností. A jaké z tohoto filmu plyne ponaučení? Sociální sítě jsou zkázou lidstva!!!

Zmenšování (2017)

Co to sakra bylo? Nechápu, že tohle někdo natočí a pak se to ještě dostane do kin po celém světě. Damon potvrdil, že umí a nevědomky hraje skoro stejně brilantně jako v Team America. "Met Dejmííí!"

IO (2019)

Přesně na tohle jsem u filmů z Netlixu zvyklý - poměrně zajímavý nápad, s občas dobrými momenty, totálně zpackaný nudným příběhem a ještě nudnější zápletkou, to vše navíc okořeněno dementníma postavama. Spoiler alert!!!: Aneb, když je návštěva galerie umění důležitější než přežití.

Dům u jezera (2006)

Nezajímavý, dlouhý a nudný romatický film plný nepřesností.

Sbohem, baby (2007)

Film těžký jako typická anglická snídaně - ještě odpoledne vás při myšlence na něj zabolí v žaludku. Příběh z předměstí Bostonu je nabitý nečekanými zvraty a napětím a především skvělým hereckým výkonem Caseyho Afflecka, jehož specifický hlas dodává filmu tu pravou ponurou atmosféru. Naprosto výborný film, který by měl vidět každý fanda filmu.