Infinity Pool (2023)

Všude jsem četl takové ty řeči, jak je to hrozný a nechutný, že lidi odcházeli z kina. Není tomu tak a nevím proč se to psalo. Škoda, že vlastně není nic vysvětleno a asi jsem tenhle artový přesah minul. Ta hlavní myšlena byla docela zajímavá, jenže to asi nestačí, aby to nějak dopadlo jako celek. Když film skončil, tak zůstalo jen spousty otazníků a žádná odpověď. Teď nevím jestli jsem já ten blb a nepochopil jsem to a nebo to byl záměr režiséra. Cronenbergové to mají nějak v rodině tady ty haluz filmy. Rád jsem to viděl ale jednou asi stačilo. 55%

Insidious: Červené dveře (2023)

Další průměrný film, ze světa pana Wana. Ačkoliv tento režíroval přímo hlavní představitel. Zakončení insidious není takové, jaké jsem očekával. Pár pěkných scén, žádná lekačka ani strašení. Duchy vidíte dopředu a nic vás moc nepřekvapí ba i hudba ne, vlastně ani žádný nepříjemný zvuk. Jako rodinné drama ok, ale jako horor, opravdu jen slabší průměr. 50%

Jeden gól (2023)

Příjemná sportovní jednohubka, podle skutečné události. Je to příjemný a občas se zasmějete, takže pokud někdo hledá nenáročnou zábavu, která je dobře natočena. Může sáhnout po Waititiho posledním kousku. 75%

Její tělo (2023)

Život k Andree nebyl úplně shovívavý. Pokaždý, když byla v něčem nejlepší, tak jí podkopl nohy. Je to takový ořezaný příběh podle skutečné události. Hlavní představitelka je pěkná baba a chápu proč si jí vybrali. Film je pěkně natočený a dobře se na to kouká. Není to typický český film a proto si zaslouží pozornost. 60%

Ještěr (2023)

Benicio v pomalé, ponuré kriminálce, která chytne a nepustí. Tohle bylo opravdu hutný a na Del Tora, jako na detektiva se dobře koukalo. Příběh zajímavý a přes dvě hodiny si udrží vaší pozornost, což je chválihodný. 75%

Jízda smrti (2023)

Předvídatelná nuda, se zestárlým Neesonem. Hraje svoji klasiku a kdo je zmetek odhadnete v prvních 10 minutách. Vlastně ani ten konec za nic nestál. 40%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Svět Johna Wicka se prohlubuje a i když některé dialogy nejsou zrovna nejlepší musí se necháte, že co není v textech je v akci. Člověk by řekl, že v akčních filmech nejde už vymýšlet něco nového a ono jde. Osaka, Berlín a hlavně ten Paříš. Ta akční scéna z pohledu ze shora je pecková. Film je delší to ano, jenže ta akce to tomu hrozně vynahrazuje a je jí tam tolik, že to uteče stejně rychle jako kulka z Johnovi pistole. 85%

Kandahar (2023)

Tyhle filmy jsou jako přes kopírák, to nijak extra nevadí protože se na to kouká dobře. Akce je přehledná, extrakce se vždy povede a hlavní hrdina je sympaťák. Butler poslední dobou jede hlavně akční béčka, ale u něj aspoň vím, že ten film nebude úplný odpad a bude se na to dát koukat. Přesně jako v tomto případě 60%

Knižní klub zabijáků (2023)

Pěkně natočený slasher, který nepřekvapí a rozhodně ani neurazí. Všechny klišé zde jsou a ve 20 minutě odhadnete, kdo je vrah a zda má komplice. Je to takový mix vřískotu a tajemství loňského léta. 55%

Kostlivec (2023)

Příjemná duchařina s potvůrkou. Film má svoje tempo co nenudí a neni ani úplně pitomý. Je to podle knihy, kterou napsal Stephen King. 65%