Noční šichta (2015)

Tak jsem si zase doplnil další rest z mého oblíbeného žánru... v tomto případě bohužel. Takhle, tím oblíbeným žánrem nejsou vykrádačky toho, co se už natočilo (jako v tomto případě), ale béčkové (a horší) akční filmy. Asi v polovině filmu začal pes otravovat, že chce jít na zahradu vykonat potřebu, takže jsem neviděl asi 5 minut, ale myslím, že jsem o nic nepřišel. A jestli náhodou jo, tak je mi to jedno. Protože to byla většinu času vážně nuda, jak předtím, tak potom, víc keců než akce. A bylo mi jedno, kdo koho zabije, hlavně ať se pozabíjejí co nejdřív. Jenže to by se musel někdo z těch ostrostřelců umět aspoň občas trefit... Ale jsem rád, že se tyhle filmy točí, protože naštěstí v tom moři hoven se pořád sem tam objeví tak kvalitní kousek, že by i Randy Marsh záviděl.

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Asi budu výjimka, ale pro mě je to nejzábavnější Sandlerův film. Jestli skončím v pekle, tak doufám, že bude vypadat takhle. Až na ty ananasy teda. A za kámoše chci toho mluvícího psa.

Sedm schodů k moci - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Začíná mě to bavit, ale víc než 3* dát nemůžu hlavně kvůli naivitě scénáře, kdy všechno do sebe perfektně zapadá a probíhá přesně podle plánu bez komplikací, "Mata Hari" se schází s bulvárním novinářem bez problémů na veřejnosti, její lži, které se dají snadno ověřit, si nikdo neověřuje atd. Nicméně proti standardu televize prima je to tak o 2 třídy výš i díky Podzimkové, která chladnokrevnou mrchu hraje vážně skvěle.

Na vlnách Jadranu - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

Nakonec asi nejzajímavější díl, ale potenciál, který nabízelo prostředí přímořského letoviska, zůstal nenaplněn.

Zalez do spacáku - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Zase jeden seriál, který se natočil jen proto, aby tvůrci vykázali činnost, a prima mohla říct, že má na kontě další seriál v souboji s novou o to, kdo jich natočí víc. Jedna hvězda jen za to, že jsem neusnul.

96 hodin (2008)

Když Neeson ve filmu slíbil svému francouzskému "kamarádovi", že klidně strhne k zemi Eiffelovku, jen aby našel svou dceru, tak jsem mu to věřil. Skvěle zahraná role člověka, který přijel do Paříže ještě víc nasraný a odhodlaný než kdysi Joss Beaumont a vůbec s ničím a nikým si nebral servítky. Jediné, co bych tomuhle filmu vytknul, jsou dvě zbytečná pokračování, v kterých demence scénáře bije do očí mnohem víc než tady, tuhle legendu měli radši po první misi nechat spát. P.S. Trochu mě "děsí", když tu tolik lidí píše o seagalovské roli, a je pravda, že hrát Bryana Millse fakt ten sádelník, tak to tady má maximálně 30 %, ale naštěstí tvůrci před castingem neabsolvovali amputaci mozku...

Dr. No (1962)

Přiznám se, že nejsem žádný Bondovský maniak, nejradši mám filmy s Brosnanem, které provázely moje dospívání, zatímco většinu těchhle klasik jsem viděl asi jen jednou, když je nova v devadesátkách poprvé v Česku uváděla (kromě 2 dílů, které se ke mně dostaly ještě o pár let dřív s tím šíleným jednohlasým dabingem, ale Dr. No mezi nimi nebyl), takže jsem si řekl, že si to teď dám všechno hezky od začátku. A Bond číslo 1 (v pořadí filmů, jinak je to pochopitelně pořád Bond č. 007) nezklamal. Přinesl klasický špionážní film s trochou akce, pár honiček i mlátiček v atraktivních jamajských exteriérech, ikonickou scénu s Ursulou Andress, pár dalších půvabných hereček a hlavně charismatického drsňáka Conneryho v hlavní roli, kterému toho špiona zkrátka uvěříte, i když se tady ještě musí obejít bez geniálních vychytávek z dílny Q a vystačit si jen s klasickými zbraněmi a hlavně svými schopnostmi. I díky němu tady vznikl kult, který žije dodnes.

Rychle a zběsile 5 (2011)

V celé sérii jediný film, který to u mě dotáhl na plné hodnocení. Atraktivní prostředí (no dobře, obyvatelé favel by s tou atraktivitou asi tak moc nesouhlasili), dobrý příběh, akce hodně našlapaná a  často už přepálená, testosteron stříkal na všechny strany - na maximum to vystupňoval nástup budoucího prezidenta USA Dwayna Johnsona, jehož bitka s Dieselem mi připomněla souboj Zangief vs. Honda ve Street Fighterovi. Akční scény jsou tady teda už často za hranou realističnosti, ale pořád se to ještě dá akceptovat, v dalších dílech (hlavně teda od sedmičky, šestka ještě jakž takž) už to začíná připomínat spíš komiksy. Hudba i vizuální stránka top.

Malá velká liga (2023) (seriál)

Vzhledem k tomu, že oběma komerčním stanicím jde teď především o platící diváky voyo/prima+, tak se zdá, že konečně částečně upustily od prostého natáčení pohyblivých obrázků bez jakékoli myšlenky s čím dál stupidnějším a nelogičtějším dějem, ale snaží se konečně aspoň v rámci svých možností o kvalitní tvorbu. Tohle celkem ušlo, vole. Kdyby se to ale časově zkrátilo tak na 90 minut a poslalo do kin, tak z toho mohla být i nadprůměrná komedie, ale takhle i když dílů nebylo moc a nebyly dlouhé, tak tam bylo hodně hluchých míst. Ale i tak v rámci produktů primy nadstandard.

Malá velká liga - Tak dík, ty vole! (2023) (epizoda)

Paradoxně je nakonec zajímavější dějová linka kolem dětského týmu (asi je to i tím, že se konečně povedlo obsadit děti, které jsou schopny i něco zahrát a nejen sloužit jako součást dekorace scény, jak je to v současných českých seriálech obvyklé) než řešení soukromí ztroskotaného fotbalisty, které žádné zajímavé/překvapivé situace nepřináší.