Lycoris Recoil (2022) (seriál)

Moc priamočiaré. Postavy síce milé a sympatické ale aj fádne tak ako prostredie a príbeh.

Inujaša (2000) (seriál)

Chronologicky pozrieť: Season 1 1–27 Season 2 28–54 Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time (Movie) Season 3 55–82 Season 4 83–110 Inuyasha the Movie: The Castle Beyond the Looking Glass (Movie) Season 5 111–138 Inuyasha the Movie: Swords of an Honorable Ruler (Movie) Season 6 139–167 Black Tessaiga (OVA) Inuyasha the Movie: Fire on the Mystic Island (Movie) The Final Act: Inujaša - Kankecu-hen 168 – 193 Yashamine: Princess Half-Demon

Království prstenu (2004) (TV film)

Na Európsku produkciu celkom obstojná fantasy. Dva diely trochu prekračujú v zápletke rámec napriek tomu tu nie je veľa hluchých miest. Síce sa to nezaobišlo s naivnými rozhodnutiami, ktoré asi vychádzajú z predlohy. Výprava je na vynikajúcej úrovni. Škoda tej nevyzretej CGI na 2004, ale dobré.

Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensaitači no ren'ai zunósen (2019) (seriál)

Hlavná premisa tvrdohlavá čo ovplyvňuje celkový nedobrý pocit z anime. Napriek tomu sú interakcie postáv zaujímavé ak niekomu nevadí prehnaná súťaživosť. Nahliadnuté je do fungovania školy, aktivít a záujmov žiakov. Postavy sú vykreslené do cela reálne a je možné ich chovaniu uveriť. + sympatické postavy, preberanie rôznych tém spojených s hlavnou premisou anime, humorné, spoločenské hry, - na silu udržiavané nevyslovenie pocitov, prelínanie fiktívnych a reálnych scén občas zmätočné,

Spy x Family (2022) (seriál)

Dobre sa bavím. Seriál s OP ale sympatickými postavami vo fiktívnom svete napodobujúc povojnové Nemecko a studenú vojnu. Ku koncu prvej série sa začína seriál ojedať a umelo naťahovať. 2.séria pri jej pozeraní som si uvedomil čo mi vadí. Amine je detské s jednoduchými príbehmi a žiadnou hĺbkou. Prerušil som po druhej časrti.

Toradora! (2008) (seriál)

Anime na dobrý pocit. Postavy sú síce zaškatuľkované a zvrat je predvídateľný. Napriek tomu tvorcovia vedia rozohrať zaujímavý niekoľko uhoľník so zaujímavými charaktermi.

Belle (2021)

Prebratá téma a ešte aj Kráska a zviera čo nemám rád. Spracovanie pekné. Príbeh nie je originálny. Koniec patetický a nerealistický.

Koe no katači (2016)

Emočne silná záležitosť, ktorá je trochu neprehľadná priehrštím postáv a ich nie celkom čitateľných reakcií. Realistické stvárnenie šikany a na naše pomery nerealistické výčitky hlavnej postavy.

Akagami no Širajuki-hime (2015) (seriál)

Milé a pekné anime o dobrých ľudoch v rozprávkovom duchu s s problémami šľachticov a poddaných. Expresívne dotváranie je obmedzené na minimum ako aj prehnané správanie postáv čo ostalo je zdržanlivosť a hanblivosť.