Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

Pokračovanie prinieslo opäť nové hry, postavy a silný príbeh. Ten na konci silne priostrý až je z toho veľký doják. diely 14,5 netreba pozerať je to len zhrnutie. Som zvedavý čo prinesú s filmom v 2017-tom.

Sword Art Online (2012) (seriál)

Anime je hlavne pre hráčov MMO ale aj záujemcov o virtuálnu realitu a silné životné rozhodnutia a samozrejme priateľstvo a lásku. Postavy sú trochu infantilne a taký je aj dej, ktorý vie ale aj priostriť.

Steins;Gate (2011) (seriál)

Dosť pubertálneho humoru a chaotického deja s prehnanými reakciami hlavnej postavy (ako o sebe sám hovorí bláznivého vedca). Napriek tomu je to zaujímavé a pribúdaním postáv aj ostáva svieže.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Dospelé plné intríg a ťažkých rozhodnutí. Veľmi ukričaný hlavný hrdina Eren, ktorý ale má svoje protipóly a hlavne dobre strážený príbeh. Ten sa odhaľuje len veľmi pomaly. Napriek tomu je to sledovateľné nakoľko sa prejednávajú silné rozhodnutia všetkých kľúčových postáv. Arenové protipóly sú hlavne ženského pohlavia a ako sú mĺkve tak sú aj plné citov.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Trochu dospelý, nie až tak vtipný, ale zato sviežo nový a zábavný a so sympatickými postavami. Deťom sa páčil a ja som bol spokojný až prekvapený, že sa vedia nie len opakovať. Zázraky sa dejú. Len škoda toho opäť patetického konca. Pozor spieva Shakira!

Babi (2015)

Ftiné (inteligentne ale aj ostré výrazy),svižné (ale žiaden akčňák!) a herecky prekvapilo, aj keď ide o vážne témy ako strata milovanej osoby, rozchod, potrat a rodinné spory.

Gekidžóban Blood-C: The Last Dark (2012)

Má to svoje lepšie miesta (občasne dobré rozhovory s Manou, posledný bos a súčasná animácia), ale v celku nič čo by oslovilo alebo až išlo pod kožu. Ako som pri anime zvyknutý. Najviac vadia na temnom deji otravný šónen spolubojovníci.

Expanze (2015) (seriál)

Srší z toho kvalitné sci-fi až by som si rád obliekol kombinézu a zaletel si od jednej planéty k druhej. Dejovo ma to ešte nedostalo ale postavy sú dobré, výprava a kostnými tiež. Čo sa týka obsadenia typovo sú herci obsadený dobre a deus ex sa tiež mihne.