Hasta la vista! (2011)

Celkom podarene spracované road movie s netradičným osadenstvom. Na nešťastie som ho hlavne kvôli ich handicapom nedopozeral. Bolo to na mňa až moc realistické a pravdu povediac moc som sa nezabával.

Vánoční prázdniny (1989)

Na Vianoce jednoducho nesmie chýbať Griswoldová rodinka a jej podarené príbuzenstvo. Kultová záležitosť, ktorú neopomínajú ani naše televízie. Je tu aj poučenie pre všetkých, ktorý sa predháňajú v usporiadaní dokonalých Vianoc.

Báječná dovolená (1988)

Nič prevratné sa tu nekoná až na to, že upršaná sobota je zachránená. Dobre zvládnuté vykreslenie dvoch rozdielných rodín s rozdielnym prístupom k životu a napriek tomu si vedia uvedomiť čo je v živote to správne. Takto to znie ako filozofický film ale nie je. John Candy pre všetku tú komédiu má aj v zálohe pár životných rád. Aj keď to takto v živote nie je, ale berme to ako komediálnu rozprávku s dobrým koncom. Spolu so Strýčkom Buckom tvoria dve pohodovky do každého počasia. Ferien zu dritt

Strýček Buck (1989)

Pohodová komédia s množstvom nadpriemerných gagov a dobrou atmosférou. Samozrejme aj trochu poučná ale nie príliš aby sa nevytrácala dobrá pohoda. John Candy je veľký, a preto aj gagy sú veľké a prehnané ako veľký 1,5x1,5m lievanec, veľký rachot z výfuku a veľké pranie. Proste pre celú rodinu na sobotné popoludnie ako stvorené. Allein mit Onkel Buck

Vysoké podpatky (1991)

Farebné, energické, feminíne, urozprávané, romantické a príjemné. Rebeka je síce mierne povedané neortodoxne svojská v riešení problémov s mužmi všetko je to ale len reakcia na neopätovnú lásku k svojej matke. Postavy sú dobre (pre tento typ filmu) napísané a aj s patričným temperamentom stvárnené. Kamera je až obrazotvorná s dôrazom kladeným na detail. Dej svojou až preplácanosťou vzťahov môže pôsobiť trochu mätúco. Svojím spracovaním mi film pripadal ako dúhové lízatko sladké a plné energie.

Železný obr (1999)

Pekná rozprávka o chlapcovi a jeho mimozemskom robotovi, ktorý v sebe spozná dušu. Kreslené v štýle disneyových klasík s prihliadnutím na prírodu a vzťahy. Mierne preexponované postavy k detskému typu kreslenému filmu patria. Dej sa odohráva v krásnej prírode, čo je dosť oddych od sci-fi umiestnených do miest. Príroda začína jeseňou takže veľmi malebne, až prechádza do zimy ako prechod do drsnejšej časti príbehu.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Celý film spočíva z nepretržitej akcie, do toho zasadených hlášok ala Willis (pár krát som sa dobre zasmial Willis triafa v taxíku ruštinu) a konečného pátosu s odchádzajúcou ikonou. Kvôly neprežitej akcii a slabému príbehu, aj keď nečakane so zvratom, prišiel koniec veľmi rýchlo a s otázkou ˝toto bolo ono?˝. Rozbité autá, rozbité domy, rozbitý Mcklane&son a rozbitý Černobyľ s rozbitým vrtuľníkom. Jednoducho rozbitý Die Hard. Mozog nechajte doma alebo v Grenobly.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Na začiatok čo sa mi páčilo a to je stále nadštandardné spracovanie, veľkolepé scény, prehľadné vedenie kamery, silné charaktery, veľmi dobrý herci a silný príbeh. A teraz to čo by som bol vynechal dlhé spracovanie asi tak o polovicu kratšie, Glum pre zachovanie príbehu mala byť len scéna ako stratí prešes, pátos a snahu prinášať hlboké pravdy o živote v každej scéne. Je sa tu na čo pozerať ale toto mala byť predĺžená verzia pre fanúšikov tzv. extended. Týmto apelujem na Pí Džeja menej je viac (tiež jedna zo životných rád) lebo nabudúce ti odíde z kín ešte viac ľudí a už sa nevrátia.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Názor mám sprostredkovaný od znalca predlohy, a preto bez detailov, ale vraj to bola veľká kr...na. Pre deti bude ale hodnotenie ležať inde. Hodnotenie, je niečo medzi dospelým a dieťaťom. Je celkom možné, že aj slovenský dabing ubral na kvalite.

Knight Rider (1982) (seriál)

Nostalgia a prvé hovoriace auto. To jednoducho nebola len hlúpa navigácia ale ˝ein man, ein auto, ein computer .... Knight Rider – Ein Mann und sein Auto gegen das Unrecht.˝