Večírek (1968)

Možno málo ľudí vie že úspešná dvojica z Ružového Panter zamakala aj na The Party a vznikol ďalší nezabudnuteľný film. Sellers ako tornádo valcuje scénu po scéne a to isté robí aj s pozvanými hosťami. Vyvrcholenie jeho snaženia je nakoniec zábava, ktorá sa kotvila na všetkých večierkoch vyššej triedy. O čo ide, Vás nechcem ukrátiť. Radšej si to pozrite sami a určite nebudete sklamaný.**__**C. S. Divot: Čo si myslíte kto ste? Hrundi V. Bakshi: V Indii, sa nezamýšľame nad tým kto sme. My vieme kto sme.**__**

Dámy nebo nedá mi? (2002)

Oddychovka s pár dobrými hlodmi a samozrejme ˝Pillow fight!˝.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Jedno z najlepších sci-fi s posolstvom a bez násilia. Mimozemšťan je tak ľudský, ako by ľudia mali byť. Je až zarážajúce ako jednoducho a napriek tomu efektne môže vyzerať stvárnenie mimozemského návštevníka. A opäť sa ukázalo, že jedine s otvorenou myslou pre nepoznané dostaneme prístup k novému poznaniu. Veľa krát nás naša nafúkanosť na vlastný intelekt a nepremožiteľnosť donúti robiť veci, ktoré stoja v ceste nášmu vývoju.

Armáda temnot (1992)

Rozprávka pre dospelých s veľkou dávkou humoru. K vychutnávaniu filmu sa musíte naladiť na vlnovú dĺžku fantasy entuziastov a konzumentov humoru ´veškerého´. Ak máte po zdarnom skúknutí, môžete si vychutnať viacero koncov dáva vám na to Raimi ešte možnosť v Director´s cut-e. Zaklínadlo: CLATU BARATA NIKTO! je z jedného z najlepších sci-fi filmov Day the Earth Stood Still, The 1951. Ash to nakoniec povie: Clatto Verata N... Necktie... Neckturn... Nickel... It's an "N" word, it's definitely an "N" word! Clatto... Verata... Nuch-(..zakašlanie) . A ešte jedna replika: Zlý, či dobrý? Ja, som ten s Brokovnicou!

Battle Royale (2000)

Japonci sa nikdy nebáli zobraziť vo svojich filmoch násilie v jeho najhrubšej forme (napr. Ôdishon). Málokedy, sa ale podarí to urobiť tak aby vás neodradilo. Zapojiť vážnu hudbu pôsobí vždy ako určitý katalizáror nepokoja a napätia, ktoré práve násilie vyvoláva. Ak sa k tomu pridá ešte vynikajúci scénar ( za ktorým je novela s rovnakým názvom od spisovateľa Koushun Takami) a skvele zostrihaný film je z toho to čo ma pripútalo na dve hoďky do kresla.

V Bruggách (2008)

Thriller trochu, komédia aby to zohrialo a krimi málo. Js som si zobral so sebou krásne mesto a drsný humor možno aj trochu napätia. V podstate to je drsný balík zo srdcom. K svojmu hodnoteniu musím pripísať, že som v Brugge bol a film to mesto presne zachytil takže komu sa páčia filmové kulisy hojsa pozrieť v reále. Čo je na tomto filme nezabudnuteľné sú scény kde Farrell robí drzého fracka z predmestia a Brugge nenazve inak ako ˝It's a shithole˝. Jedna s najlepších scén filmu je kde Farrell narazí na amerikáncov s hambáčskými postavami a nazve ich ˝You's a bunch of fuckin' elephants˝.

Upírův pomocník (2009)

Niekoľko krát naznačená temnejšia atmosféra sa nemôže rozvinúť lebo film je hlavne pre mladšie publikum, a to sa nemá strašiť! Chris Massoglia (postava:Darren Shan) je slabý a nie len ako upír ale aj ako herec. Film zachraňujú aj keď bez náznaku veľkého nasadenia herci so zvučnejšími menami. Hudba sa podarila, ale film stráca rýchlym prechádzaním v dejovej linke. Je tomu tak, lebo sa jedná o adaptáciu dvanásť dielnej ságy Darren Shan od írskeho spisovateľa Darrena O'Shaughnesseyho. Každý z troch dielov filmu má obsahovať štyri diely knižné. Je teda zrejmé, že sa zamýšľa pokračovanie. Aj keď nevyzerá, že by sa na peniazoch šetrilo Weitz to nevedel natočiť lepšie. Prekvapilo by ma, keby sa pokračovanie natočilo. Ak áno, tak len preto, že už majú peniaze od štúdia vo vačku. Hviezdička je za to, že som ho dopozeral.

Klub rváčů (1999)

Zhustené psychopatické postavy reprezentujúce tento film plný násilia na druhých a na sebe. Kto chce zažiť niečo nové a neokúkané tu si príde na svoje. Možno nie všetko bude dávať zmysel. Napriek tomu vám závan krvi presiakne a brány k šialenstvu sa otvoria či chcete alebo nie. Za pozretie to stojí už len za scénu s Meat Loafom.

Gone in 60 Seconds (1974)

Film je po scénaristickej, hereckej a režisérskej stránke ako dokumet. Niektoré zábery sú k tomu úplne neostré. Je teda poznať že ho natáčal Kaskadér s dôrazom na to čo ho zaújímalo najviac a to naháňačky autom. Štatisika filmu znie: 40 min. naháňačka, 93 zdemolovaných áut medzi tým jeden nákupný vozík, nákladiak, zátarasy a čln. Túto štatistiku prekonal v pokračovaní GI60S:The Junkman 45 min. a 150 áut, ktorá je neprekonaná. H.B. Halicki nakoniec zahynul pri natáčaní tretieho pokračovania v roku 1989. Toto ostalo, ale nedokončené. Určite teraz brázdi nebeské polia na svojom Mustangu ´74 ˝Eleonor˝. 1971 Ford Mustang IMCarDb

Pokrevní bratři (1999)

Willem Dafoe je to, čo si zapamätáte z tohto filmu a je to tak dobre. Nehovorím, že film je zlý, ale mohol by byť lepší. Možno sa ešte Daffy trochu priučí napríklad u Guy Ritchieho ako nepustiť tempo lebo toto je presne čo filmu chýba. Scenár má pár zvratov (vždy dobré) a réžia pár svojských techník. Najviac sa mi pozdávalo vloženie do scén rozprávača. To ,že majú bratia Boondockovci káričky zaparkované na bráne zabijackej fabriky z nich robí sympaťákov. Napriek tomu sa mi v žiadnom filme nepáči a určite mi dajú pobožní spoluobčania za pravdu, že sa s božím požehnaním zabíja. Musel som sa k tomu vyjadriť lebo toto je jedno z hlavných výpovedí filmu. Ak sa dostanete na koniec, čo sa asi viacerým podarí, nebudete ohromení ale aspoň dobre pobavení nakoľko je dej prešpikovaný aj pár fórmi. A z popisu filmu by som ohodnotenie dráma určite vyradil.