• Krátkometrážní

Anděl smrti (1998)

/SPOILER/ A já si celou dobu říkal, že to bude tak debilní závěr, když nakonec Washington Azazela zabije - vždyť nám přece ukázali, jak se démon dokáže proměnit i ve zvíře - a v lese jich je spousta. :P Scénáristé však počítali i s tím - a byl tak z toho závěr snad ještě debilnější. :( Ale jinak to byl - i přes zbytečně dlouhou stopáž - poměrně koukatelný mysteriózní thriller.

Český mír (2010)

Pánové Klusák / Remunda jsou zkrátka lidmi, kteří jsou mi svou tvorbou blízcí. Ano, přestože do natáčení dokumentu jakoby nezasahují a nabízejí nám pohled z obou stran - umějí to tak, že zcela určitě divákovi podbízejí tu pravdu, kterou oni považují za správnou, čímž porušují žánr dokumentu. Někomu by to mohlo vadit, já - protože oba dva pány považuji za inteligentní a poměrně se s jejich názory ztotožňuji - s tím problém nemám a velice se u jejich filmů bavím. Styl, jakým natáčí, bych nazval jako "dokumedie". :)

Hlava-ruce-srdce (2010)

Sorry.. tohle byla fakt sračka, kterou nezachrání ani skvěle vypadající Čermáková, protože hraje naprosto příšerně, ani - přiznávám - zábavná etuda "Heinrich-ruka-sova-lev". Nazývat závěrečnou prvoplánovou pointu přesahem mi přijde snad jedině špatným vtipem masturbujících intelektuálů.

Nebe, Peklo (2010)

Čálkovi trochu chybí cit pro dávkování jednotlivých příběhů. Tématika (sic trochu prvoplánově šokující) supr, škoda jen, že jednotlivé střípky nejsou ideálně poskládané (alespoň mně to tak přišlo) a že se nám nedostalo trochu víc informací (občas tam bylo až moc zbytečného tlachání - viz především otrok, který nechtěl být ukázán). Ale jinak celkem svěží záležitost, kterých by mělo být více. Altair rulez!!! :D

Cesta na jihozápad (1989)

Eastern western pro mládež. Říkejte si, co chcete, ale tenhle film jasně definuje lidské hodnoty a na nedělní odpoledne je myslím ideálním pokoukáním pro sračkami přesycené děti.

Osadné (2009)

Ach jo.. to byla legrace. :D Naivita těchto dospělých pánů nezná mezí.

Kameny (2010)

Vizuál Trnky, Bagińského či Burtona. Deprese jak z klipů Björk. Škoda, že tato režisérka toho nedělá více.

Odcházení (2011)

Ha! Vel! Obrovské překvapení.. po všech možných kritikách (dušujících se, že hodnotí film, ne politiku či Havla samotného) jsem na tento exprezidentův filmový debut šel s jistotou, že se bude jednat o absolutně absurdní hloupost. Vlastně jí možná i tento film je, ale zatraceně hodně mě to bavilo. :) Když pominu nefilmovost tohoto dílka (opravdu to vypadá spíš jako natočená inscenace původní hry - což si troufám tvrdit, přestože jsem ji neviděl), zůstává mi zábavná hříčka, která pravděpodobně svou drzostí rozohnila zmíněné recenzenty a kritiky. "DOST BYLO HAVLA!" :D

Hlad (1966)

Uff, to byla ale obtížně stravitelná depka..

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Jak sama režisérka prohlásila před projekcí.. "čeká vás historický low-budget film." A na takové poměry je docela povedený.