• Krátkometrážní

Hamilton Mattress (2001) (TV film)

Barry Purves je výjimečný animátor, což předvádí i zde. Je to takový animák pro dospělé, na který se můžou dívat i děti. Příběh hrabáče, který má v sobě hudební nadání, ale svět vyšších vrstev jeho zjevem opovrhuje, se mi moc líbil.

Přežijí jen milenci (2013)

Jak mám Jarmusche rád, tak u tohoto filmu jsem se opravdu nudil. Jeho intelektuální narážky na Einsteina, Shakespearea a spol. mi přišly neskutečně laciné. Ano, místy mě pobavily, ale to nic nemění na tom, že byly ve filmu hrozně prvoplánově. Ovšem herecké výkony Tildy Swinton a Toma Hiddlestona v tomto rozvleklém díle byly výborné, stejně tak jako hudební složka filmu. To mi však v tomto případě bohužel nestačilo.

Temný případ (2014) (seriál)

Vskutku rozvleklý (co se časové osy děje týče) a potemnělý příběh dvou detektivů ženoucích se za stínem minulosti. Těchto postav se bravurně chopili Matthew McConaughey a Woody Harrelson.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Druhý díl nejnovější série s 'emejzing' pavoučím mužem by pro mě byl naprostou mainstreamovou peckou, kdyby... a těch kdyby je bohužel více. Pokusím se to shrnout a objasnit následovně... toto pokračování je o něco lepší, než předchozí díl, ale KDYBY bylo o 25 minut kratší a my byli "ochuzeni" o věci jako je k zblití závěrečná scéna s malým chlapečkem ve spider-manovském kostýmu a zbytečným Rhinem a několik naprosto nicneříkajících dialogů, jednalo by se o útok na titul komiksový film roku. A proč? Protože 3D funguje (nepíšu ho na první místo, protože by bylo tak zásadní, ale protože je konečně někdo zase schopen ho rozumně využít), akční scény a Spideyho průlety městem jsou prostě vizuálně skvělé a k tomu je nutné si přičíst Zimmerovu nabušenou hudbu - především scéna v elektrárně měla výbornou zvukovou kulisu. A teď to hlavní - skvělý Jamie Foxx! Jeho Max, potažmo Electro, je zahraný naprosto bravurně a je ohromná škoda, že nebyl ve snímku ještě déle. Je tedy jasné, že film rozhodně stojí za to vidět, ale místy se zkrátka budete trochu nudit. P.S. Jsem zvědav na MJ. ;)

Telescope (2013)

Vizuálně zajímavý výlet do vesmíru. Docela bych chtěl vědět, zda ty mlhoviny byly animované, a pokud ano, tak jakým způsobem.

Runaway (2013)

Vzpomněl jsem si na Fallout. Takové příjemné pouštní postapo. Obsluha čerpací stanice SHELL lehce neodhadla situaci. :D

Devils, Angels & Dating (2012)

Nulový rozpočet a tohle vznikne? Proč ne, že? :) Taková hříčka mezi Ďáblem, Smrtí a Amorem.