• Krátkometrážní

Halloween III (1982)

Tak nebýt té známé hudby (která je stále výborná) a názvu, tak bych vlastně ani nevěděl, že se jedná o pokračování této nyní již mnohadílné hororové série. Ve filmu NENÍ žádný Michael Myers (ani jemu podobný vrah), takže bych tento třetí (a dle hodnocení na ČSFD zatím nejhorší) díl nazval nekanonickým. Téměř nic v tomto filmu nefunguje, ale musím mu uznat dvě věci. Za prvé: Těch pár vražd a zabití docela stojí za to. :) Za druhé: Ti "posluhovači" Cochrana (a vůbec celé městečko Santa Mira) byli docela strašidelní. :P Jinak se ale jedná o dementní horor s některými "vymazlenými" nelogičnostmi. Jako zajímavost bych uvedl to, že vyhlašovatelku zákazu vycházení a telefonní operátorku namluvila Jamie Lee Curtis. Jo... a naprosto šílený "mozkojeb" je reklamní song Silver Shamrock. :D

Černí baroni (2004) (seriál)

Ne tak kvalitní jako film, ale přesto je to docela zábava.

Muž v kleci (1985)

Nahlédnutí do kabiny a hlavy několika brankářů MS v ledním hokeji v Praze '85. Z dokumentu je zřejmé, že Králík tehdy ujížděl na Mirindě. :D

Šestiraňák (2004)

Parádní kraťas Martina McDonagha. Nebere si žádné servítky a za tu půlhodinu divákovi naloží slušnou dávku černého humoru.

Letadla (2013)

Bojím se, že PIXAR má nejlepší léta za sebou. Ne, že by Planes byli extrémně špatným animákem, ale je to prakticky to samé jako Cars, ale bez inovace, bez nápadu. Bavil jsem se poměrně dobře, ale ta originalita a punc dokonalosti se vytratili.

Gang v útoku (2006)

Patetická přehlídka svalů (The Rock), negrů a hispánců, tetování a odhodlání. Jenže kupodivu to celé nebylo tak nefunkční, jak jsem čekal.

Sedm psychopatů (2012)

McDonagha zbožňuju! Jako dramatika i režiséra. Po výborných Bruggách se ale trochu minul. Vím, je to subjektivní, ale mě to zkrátka nezasáhlo. K tomu mi přijde hrozně zavádějící celý koncept názvu filmu - nemluvě o ještě více matoucím plakátu.

Sviňák (2013)

Tolik jsem od toho čekal... McAvoy je dobrej, Irvine Welsh ještě lepší. Ale to nedělá film filmem. Bohužel se zde občas dostavila nuda a místy mi vadila nekonzistentnost chování postav. No, raději si dám asi tu knihu - anebo se mrknu na Boyleův brilantní Trainspotting. :)