• Krátkometrážní

Ledové království (2013)

Disneyho standard. Já ty animáky, ve kterých se víc zpívá, než mluví, zrovna moc nemusím. Ovšem písničky nutno říci chytlavé, pár vtípků dobrých, proti animaci nic nemám - tak proč ne? :)

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Po hodně špatném čtvrtém pokračování přichází tento "doplněk" k sérii. A naštěstí je tento díl i mnohem zábavnější. Neříkám, že se budete bát, ale bavit ano. :)

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Solidní deprese s ještě depresivnější Tildou Swinton. Co více dodávat--- Kevina byste doma nechtěli.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

První letošní blockbuster, u kterého jsem se řádně bavil. A to jsem mu příliš šancí nedával. Nutno uznat, že marvelovský svět se začíná výrazně roztahovat a proplétat - a ono to funguje! :)

Nymfomanka, část II. (2013)

Režisérova ()nanie, dějství druhé. Ani pokračování ničím zvlášť nepřekvapilo a nešokovalo. Na tohle jsou zkrátka příznivci Larse von Triera zvyklí. Druhý díl mi seděl o něco více - hlavně tím, že se dostalo větší slovo starší Joe, resp. Charlotte Gainsbourg, která je prostě skvělou herečkou.

Nymfomanka, část I. (2013)

Režisérova ()nanie, dějství první - aneb Особенности национальной рыбалки. :D Ano, skutečně jsem se nejvíce bavil metaforami Stellana Skarsgårda směřovanými Charlotte Gainsbourg.

Crossing the Line (2008)

Obraz jako cumel, avšak příběh neskutečně patetický. Jako přiblblý voják s fotkou a pilot s medvídkem mě fakt nedojali. :P Ovšem můžu doufat, že si Jackson s Blomkampem chtěli zkrátka v rámci cvičení udělat trochu legraci.

The Lost Spider Pit Sequence (2005)

Jackson je hračičkář a potvrdil to i touto dotočenou scénou k původnímu King Kongovi. Zajímalo by mě, nakolik je v dnešní době složité natočit něco tak, aby to vypadalo jako před sedmdesáti lety.

The Gift (2010)

Parádně natočený sci-fi kraťas, který dá vzpomenout film I, robot.

The Flying Man (2013)

Vizuálně povedené, má to docela i zajímavý nápad (vzpomněl jsem si na Chronicle), ale režisérovi se bohužel na těch pár minutách nepodařilo vybudovat dostatečné napětí.