• Krátkometrážní

Hellweek (1999)

Kam se na ně hrabou US Navy SEALs. :D

Carrie (1976)

Konečně jsem se k tomuto filmu dostal a výtečně se bavil! :) Jsem zvědav, jak tuto klasiku zprzní Kimberly Peirce.

Křídla Vánoc (2013)

Příliš moc reálné, aby to bylo snové - příliš moc snové, aby to bylo reálné. Já bych preferoval (a autoři snímku se o to zřejmě snažili) tu snovou linku, jenže se nepovedlo. Takový marný pokus o Michela Gondryho a netvrďte mi, že ne!

Příběh mého syna (2012)

Výborné drama napříč Evropou, vzpomínkami a nepravdami. Vždy, když si divák myslí, že příběh syna Gemmy je poodhalen, ukáže se, že je tomu jinak.

Somnolence (2011)

Běžný sci-fi kraťas, který zaujme docela kvalitní kamerou.

Tajemství slov (2005)

Zajímavé konverzační drama s rozvleklým začátkem. Rozvleklým hlavně proto, že nechápeme souvislosti a příčiny očividně narušené hlavní postavy. Když se však tenhle zamotaný uzel začne rozmotávat, divákovi se musí zatajit dech.

Vrahův polibek (1955)

Je jasné, že Kubrick postupně nabírá na obrátkách... Tato noir záležitost mi skoro připomněla Hitchcocka - škoda jen toho přeflashbackovaného začátku.

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Ha! Jdu s proudem, nebo proti proudu? Tady to většina hodnotí negativně, lidem kolem mě se to docela líbí. Není to už náhodou zapšklost rádoby intelektuálních uživatelů ČSFD nad televizními zábavními pořady? Já nevím, jen mě to napadá. Možná páprdovatím, ale tento pořad (viděl jsem jen díly s dvojicí Prachař / Dejdar) mě zkrátka baví a nestydím se za to. Hru Česko si s chutí zahraju i doma, tak proč se nezasmát u téhle varianty..?