Habermannův mlýn (2010)

Působivá připomínka drsné minulosti a temných stránek lidské povahy :(

Prosíme přetočte (2008)

Netuctová komedie. Scény, kdy se dvojice chlapíků snaží jen s vlastní kamerou natočit po svém filmové trháky, stojí za to. Používají při tom vtipné a originální nápady, jak levně napodobit speciální efekty. A mumlání Mose Defa je super.

Piráti na vlnách (2009)

Pro fanoušky muziky a uvolněných šedesátých let. Scénka s jezením sušenek byla dobrá :) a s velikonočním králíčkem. a ta s manželstvím je jedna z nej... ééé... nej... ééé "nejdrsnějších" jaký jsem kdy viděl... Během filmu si poslechnete hodně starých a osvědčených pecek :)

Nelítostný souboj (1995)

Film klasického střihu - policajt vs. profesionální lupiči. Film sblíží s oběma stranami a divák se pak rozhoduje, zda fandit dobru nebo zlu... Jen ta stopáž by nemusela být tak dlouhá.

Američan (2010)

Pěkný film. Začne hezky v severské pustině a hned docela překvapivou akcí se zajímavým ukončením. Poté se přesune do italského městečka, kde se pomalu začíná rozehrávat příběh. Poznáváme, že George Clooney dělá špinavou práci, ale už toho má evidentně dost a je na něm znát touha po jiném, obyčejnějším životě. Vypadá to, že do městečka byl prozatím uklizen do bezpečí. Nemá tedy nijak vyčnívat a s nikým se seznamovat, aby nebyl nalezen. Ale jak to tak bývá, samozřejmě se s někým za čas seznámí – s vesnickým starým farářem a s prostitutkou, která ho okouzlí. Časem se ukáže, že i v tomto malebném městečku má splnit úkol. Clooney ho však bere jako poslední a chce po něm skončit . . . Příjemný film, opírající se především o nepřehrávajícího Clooneyho a zachycení nádherného městečka a jeho okolí. Neplyne nijak akčně, připomíná spíše starší klasické filmy. Výbuchů a speciálních efektů se tedy nedočkáte. Na mě nálada filmu hodně zapůsobila. P.S.: všimněte si motýlka na konci :)

Záskok (1994)

Slabé. Zasmál jsem se jen párkrát. Sice to byly dobré vtipy, ale bylo jich málo. Škoda.

Na Hromnice o den více (1993)

Opravdu dobrý námět, který byl náležitě využit. Jak byste se chovali vy, kdybyste žili dokola stále jeden a ten samý den? A ať už byste v něm udělali cokoli, vždy byste se do něj ráno probudili znovu s čistým štítem.

Opustit Las Vegas (1995)

Nicolas Cage se vzdal života. Rozhodl se ho dožít absolutně na mol a je fuk co na to okolí. Nechává za sebou domov i práci a vše jede propít do Vegas. V alkoholovym oparu se ale objeví anděl - Sera. Vytáhne ho z něj?

Truman Show (1998)

Skvělý nápad a navíc dobře provedený.

Po přečtení spalte (2008)

Příběh o figurkách. Pitt hraje jednoduššího týpka a používá k tomu úplně stejný gesta jako ve "12 opic". Clooney si zas docela dobře dává akčního, ukecanýho děvkaře. Malkovich staršího, impulzivního chlapa, co dal výpověď z CIA a hodně rychle se umí nasrat. Pak je tu ještě jeho semetrika (Tilda Swinton), co mu zahejbá a stárnoucí blbka (Frances McDormand), která shání prachy na omlazující plastický operace, aby konečně nekoho sbalila. Do toho všeho se objeví CD s tajnými informacemi z CIA a vše se postupně propojí . . . Některé fóry jsou dobré, hlavně pohovory s bossem CIA stojí za to. Ale občas to sklouzne do nudy. Silné 3 hvězdičky. (Malkovich a Clooney byli nejlepší)