Krematorium - Kremace ve slevě (2024) (epizoda)

Oba diely mrknuté na MírPlay... Ide o najlepší výtvor dievčat a chalanov z Míru od výborného počinu sKORO NA mizině. Čakal som skvelý humor, na ktorý som pri ostravskej partičke zvyknutý a dostal som ho späť aj s úrokmi. Btw, druhý diel mi pripadá lepší, než úvodný. Už teraz sa nemôžem dočkať ďalších častí. Ďakujem!

Život na naší planetě (2023) (seriál)

Hura, konecne Netflix dokazal, ze si prachy za predplatne zasluzi. Vyprodukoval jeden z najlepsich dokumentov o zivote na Zemi, vdaka ktoremu som pri sledovani zabudol na vsetky svoje problemy a definitivne si uvedomil, aky smiesny moze byt zivot jednotlivca v porovnani s zivotnym cyklom nasej modrej planetky. A ponaucenie? Nie je podstatne kolkokrat clovek padne k  zemi, je dolezite sa postavit a kracat dalej. Presne ako zivot na Zemi, ktory si vdaka tomu vzdy najde svoju cesticku... 95%.

Srbský film (2010)

Vidiet, zasnut, neverit vlastnym ociam, cumiet jak mucha Puk a nasledne radsej navzdy zabudnut. To je Srpski film. 95%.

Oppenheimer (2023)

Dalsi Nolanov masterpiece. Atomova bomba, ktora nevybuchla iba na platne, ale i v mojom vnutri. Nezabudnutelny zazitok, na aky budem este dlho spominat. 95%.

Vyproštění 2 (2023)

Necakal som, ze pokracovanie Extraction dopadne o triedu lepsie, nez prvy diel. Presne takto si predstavujem moderny akcny film. Bombasticke sceny, kde akcia strieda akciu, intenzita na najvyssej urovni, uzasna choreografia, dlhe zabery kamery a hlavne -- Chris Hemsworth, ktory sa moze suverenne povazovat za novodobeho nastupcu samotneho Ramba. V tomto pripade Netflix nastavil latku sakra vysoko (JW4 a FF10 sa mozu ist zahrabat), no tym skor som zvedavy ci sa ju niekto tento rok pokusi prekonat. 90%.

Ajťáci (2006) (seriál)

Co napisat k tomuto neskutocnemu vytvoru? Mozno len tolko, ze ak ktokolvek z vas niekedy pracoval ako "ajtak" {ja som si tak odkrutil peknych par rokov zivota :)), ten pri pohlade na akukolvek situaciu nasej milej "particky", presne chape, preco ide o jeden z najvtipnejsich britskych sitcomov. To, co v nom divak ma moznost sledovat, skratka, absolutne presne kopiruje dianie na IT oddeleni ktorejkolvek firmy ci organizacie. Pocnuc totalne zaprasenym pracovnym prostredim, plnym stareho, vyradeneho hardwaru... a konciac osadenstvom, kde skutocne nie je problem narazit na sefku (alebo sefa), ktora si mysli, ze cierna krabicka s blikajucou diodou, nie je nic mensie, nez... internet, ehm :) Nuz... a kultova veta typu: "Skusali ste to vypnut a zapnut?" je mi natolko doverne znama, ze este i dnes, roky po mojom "ajtakovskom" zivotnom obdobi, sa sam seba pytam.... Vazne su bezni uzivatelia taki tupi alebo som tupy ja? S urcitostou to neviem, ale iste je, ze tento serial, vskutku, velmi vela vysvetluje ;) 100%

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Uz cele roky ma ziadny film nenaplnil tolkou radostou. Nechat sa unasat pribehom a jednotlivymi cinmi particky dobroduhov, je nesmierna zabava, cire potesenie, ktore som, najma ako sopliak, zazival pri hrani vsemoznych RPG hier. Prave narazok na tu ci onu pocitacovu hru je tu viac, nez by sa dali vobec spocitat. Fillm tohto druhu tu, nepochybne, chybal uz peknych par rokov. Je az na prasknutie natrieskany dobrodruzstvom, poctivym priatelstvom hlavnych protagonistov, vybornymi hlaskami, magiou vseomozneho typu a najma tou spravnou partiou, ktora sa dobrodruzstva chyta s patricnou graciou. Dlhe roky ma ziadny fantasy film nedostal do kolien... Lenze Dungeons & Dragons ma nedostali len dokolien -- z tych som si sadol rovno na prdel. 90%.

Invalida (2023)

Invalid nesklamal, prave naopak. Trufam si povedat, ze mame tu cest s najlepsou slovenskou komediou za poslednych 30 rokov. Kopec vtipnych a nezabudnutelnych momentov, excelentni herci, vyspela rezia. Netusim, co by som filmu vytkol a to sa nestava casto. Myslim, ze Invalid ma potencial stat sa kultovou klasikou, na ktoru mozu byt tvorcovia, i divaci, pravom hrdi. 90%.

Čarodějnice (2015)

Presne takto si predstavujem poriadny horor. Drsna, ci skor az surova atmosfera, hustejsia nez zrazena krv.  Par vybornych hercov spostredkujucich divakovi nezabudnutelny zazitok. Temne casy novoanglickych osadnikov, ktori sa museli denno denne potykat s nastrahami zivota v divokej krajine. Nabozensky fanatizmus zatienujuci akekolvek racionalne uvazovanie, skor ci neskor sa transformujuci do fantasmagorii a (nad)prirodzenych ukazov. Cloveku pri sledovani napadnu dve slova: Malleus maleficarum. V tom spociva neskutocna sila filmu Roberta Eggersa. 90%.

Maják (2019)

Konecne niekto dokazal zrezirovat to, o co sa ini, bez vacsieho uspechu, pokusaju cele roky. Majak. Nedokoncena poviedka genialneho E.A. Poea, ktoru, na nase velke stastie, kedysi uspesne zavrsil nemenej skvely spisovatel Robert Bloch (ziak legendarneho H.P. Lovecrafta). Ked som pred mnohymi rokmi cital toto uzasne hororove dielo, ozivajuce pred mojimi hrozou rozsirenymi ocami, tajne som dufal, ze jedneho dna uzrie i svetlo filmoveho sveta. Stalo sa... A mam pocit, ze lepsieho spracovania sa uz zrejme nedockame. Robert Eggers sa ulohy ujal s neuveritelnym nasadenim. Tazko prekonat atmosferu stupnujuceho sa sialenstva, samoty, izolacie, paranoie, buracajuceho mora a, nad tym vsetkym tyciaceho sa, majaku. Herecky koncert dvoch postav, kde zabery na W. Dafoea, so spravne vytrestenymi ocami plnymi desu, tvoria vrchol cisteho hororoveho zazitku. Trufam si povedat, ze - v ramci zanru - tu doteraz nic podobne nebolo. A mozno uz ani nebude (Nosferatu?). 95%.