Krematorium - Kremace ve slevě (2024) (epizoda)

Oba diely mrknuté na MírPlay... Ide o najlepší výtvor dievčat a chalanov z Míru od výborného počinu sKORO NA mizině. Čakal som skvelý humor, na ktorý som pri ostravskej partičke zvyknutý a dostal som ho späť aj s úrokmi. Btw, druhý diel mi pripadá lepší, než úvodný. Už teraz sa nemôžem dočkať ďalších častí. Ďakujem!

Smysl pro tumor - Epizoda 2 (2024) (epizoda)

Oproti prvemu dielu urcite posun smerom hore. Len skoda, ze nejde o povodnu tvorbu CT.

A Creature Was Stirring (2023)

Vianocny horor? Preco nie... Skoda, ze v skutocnosti ide o desivu dramu, pri ktorej vobec nejde o to ci su Vianoce a odohravat by sa mohla pokojne niekde za rohom, napr. u vas, u susedov, kdekolvek. Staci, ak mate skusenost so zavislostou (ci uz vlastnou alebo u kohokolvek ineho) a pomerne skoro pochopite, ze vsetko, co sa vo filme deje (psychedelickymi farbami pocnuc a halucinaciami a paranoiou konciac), ma jasny zaklad. Postavit horor na tejto myslienke nie je trikrat originalne, no pohlad na striekacku plnu fetu v podani rezisera, Damiena LeVecka, je cisty horor plny najhnusnejsieho obsahu. Skoda, ze spominany pan to prekombinoval viac, nez by bolo zdrave. Menej je niekedy viac a treba vediet, kedy prestat. Nebyt toho, isiel by som na 3 hviezdy. 45%.

#annaismissing (2023)

Na ceskoslovenske pomery vskutku unikatny thriller, ktory jasne dokazuje, ze sucasna generacia tvorcov sa snazi o novy, sviezy pristup k filmarcine. Nuz... to to trvalo, ale ako sa hovori, radsej neskor, nez nikdy. A, hoci samotny namet nepatri k tym najoriginalnejsim (s ohladom na snimky typu Searching ci Missing), scenaristka ho zvladla skvelo rozviest. V globale ide o remeselne dokonale dielo, kde do popredia vyskakuje najma vynikajuca kamera, presvedcivy vykon hercov alebo slusna hudba. Ak uz zajst do kina na nieco z domacej produkcie, tak na tento film. 85%.

Barbie (2023)

Typicka americka stupidna kravina, ktora vynika akurat obstojnou vizualnou strankou. Hype, ktory film sprevadzal, je maximalne neopodstatneny. Pri sledovani mi v hlave cely cas rezonovala iba jedna otazka: Pre koho je ta zlatanina urcena? Doteraz som na odpoved neprisiel, safra... 35%.

Deliver Us (2023)

Deliver us trpi vdaka ukrutnej nude. Stacilo dej filmu prerozpravat zazivnejsou formou a hned sme tu mohli mat solidny nabozensky horor. Miesto toho sa k nam dostal vytvor, ktory je strasne rozvlacny a celkovo znacne ubijajuci. Co na tom, ze sa tu najde i prekvapivo slusne gore, blasfemicke sceny alebo dobra hudba, ked ma divak chut film vypnut uz v polovine? Nezazivna nuda... to je to, o co tu cely cas ide. 40%.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Uz cele roky ma ziadny film nenaplnil tolkou radostou. Nechat sa unasat pribehom a jednotlivymi cinmi particky dobroduhov, je nesmierna zabava, cire potesenie, ktore som, najma ako sopliak, zazival pri hrani vsemoznych RPG hier. Prave narazok na tu ci onu pocitacovu hru je tu viac, nez by sa dali vobec spocitat. Fillm tohto druhu tu, nepochybne, chybal uz peknych par rokov. Je az na prasknutie natrieskany dobrodruzstvom, poctivym priatelstvom hlavnych protagonistov, vybornymi hlaskami, magiou vseomozneho typu a najma tou spravnou partiou, ktora sa dobrodruzstva chyta s patricnou graciou. Dlhe roky ma ziadny fantasy film nedostal do kolien... Lenze Dungeons & Dragons ma nedostali len dokolien -- z tych som si sadol rovno na prdel. 90%.

Insidious: Červené dveře (2023)

Totalne zbytocne pokracovanie, ktoremu chyba vsetko, co robi horor hororom. Takmer nulova atmosfera, otrepany scenar, trapni bubaci... Skratka, takto to dopadne, ked Blumhouse zacne recyklovat stokrat recyklovane napady. Vidiet to v kine, po skonceni si pytam naspat vstupne. 30%.

Invalida (2023)

Invalid nesklamal, prave naopak. Trufam si povedat, ze mame tu cest s najlepsou slovenskou komediou za poslednych 30 rokov. Kopec vtipnych a nezabudnutelnych momentov, excelentni herci, vyspela rezia. Netusim, co by som filmu vytkol a to sa nestava casto. Myslim, ze Invalid ma potencial stat sa kultovou klasikou, na ktoru mozu byt tvorcovia, i divaci, pravom hrdi. 90%.

Oppenheimer (2023)

Dalsi Nolanov masterpiece. Atomova bomba, ktora nevybuchla iba na platne, ale i v mojom vnutri. Nezabudnutelny zazitok, na aky budem este dlho spominat. 95%.