Sousedská hlídka (2012)

Tak tento film je riadny pruser. Jednoznacne ide, dla mojho nazoru, o najhorsi film Bena Stillera, o ostatnych hercoch radsej pomlcim. Cele je to jedna strasna zlatanina, pri ktorej absolutne nepochopim, akym systemom asi tak vznikal scenar. Susedska hliadka, prve sci-fi naznaky (hoci ja som len cumel, ci dobre vidim) a napokon sa z toho vyklubal klasicky pripad typu my proti nim a naopak, skratka nasa mila hliadka je v konecnom dosledku hliadkou mimozemskou a vlastne ani nie velmi susedskou, ehm... Mno, pffff, fakt je to posplietane bez ladu a skladu a nebyt obstojneho hereckeho obsadenia ako takeho, by to u mna s hodnotenim filmu dopadlo este horsie. 30%.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

No neviem, neviem. Mam dojem, ze celkova uroven Harolda a Kumara ide s kvalitou z kopca. Osobne som sa naposledy aspon ako-tak zabavil pri prvom dieli, zopar fajn momentov sa, samozrejme, naslo aj v dvojke... a v zasade cosi podobne by sa dalo povedat aj o trojke -- aspon co sa obcasnych forov tyka. Lenze problem je, ze pocas sledovania som sa v podstate pousmial mozno dva-tri krat. Co sa zvysku tyka, to mi akosi v konecnom dosledku splynulo len do uplne beznej hulicskej komedie a tipujem, ze po Vianociach si uz ani riadne nespomeniem, o com to, hernajs, vlastne bolo. 50%.

Noční incident (2011)

A zase raz filmova jednohubka, ktora sice takmer nicim neprekvapi, ale zaroven ani neurazi. Rovnako nie je prekvapive ani to, ze zaver sa dal v takej ci onakej miere odhadnut uz takmer od zaciatku. Akokolvek, na filmoch z prostredia psychiatrickej liecebne je vzdy nieco znepokojivo putave...50%.

Zjevení (2012)

No jo no... tak toto sa teda tvorcom moc nevydarilo, hoci osobne si myslim, ze z hladiska faktorov typu "duch", "buch sem-buch tam", "otvorime nenapadne dvere", "pouzijeme riadne uderny hudobny podmaz", "nejake to zaskripanie nikdy nezaskodi", "tych zaskripani by malo byt vela!", eeehmmm... a pri naaaaaaslednom porovnani trebars s (pre mna) nepochopitelne uspesnym "Paranormal Activity jedna... az po posledny diel", tento filmovy pocin s tym vsetkym aspon dokazal vcelku funkcne pracovat, takze vysledna atmosfera bola v porovnani s inkriminovanou ducharcinou rozhodne lepsia. A to proste musim tejto snimke nechat. Napriek tomu, zaver som velmi nepochopil (alebo ze by prave to bolo zamerom autorov?) a z globalneho hladiska ma film nijak zvlast nezaujal/nevystrasil. Skoda, lebo soundtrack je rozhodne solidny. 40%.

Líbezná země (2005)

Pekny film, na ktory sa hlavne dobre pozera, co povazujem za velmi podstatne (a Elizabeth Reaser by veru stala za hriech ;)). Na druhej strane, podobnych pribehov sme tu uz mali vcelku dost, v takom alebo onakom spracovani. 60%.

U snědeného krámu (1933)

Jeden z mala kompletne priemernych filmov, kde sa objavuje Vlasta Burian, ktory si este k tomu vsetkemu vo filme prilis vela nezahral. Okrem toho, jeho ucinkovanie nie je, kupodivu, prilis pozitivne, hoci skor by som ho hodnotil ako "neutralne". Skoda, cakal som viac. 50%.

Resident Evil: Odveta (2012)

Mno, tak toto fakt nie. Cela seria ide pomaly, ale iste ku dnu. Ked to tak mam hodnotit... z doterajsich piatich dielov sa mi pacili len dva. Prvy a postapokalypticky treti (a este, samozrejme, animovany diel "Degeneration"). Zvysok je len uplne zbytocna vypln, tazenie zo znacky "Resident Evil". Sice ma potesilo, ze okrem Milky Jovovichovej si vo filme opat zahrala i Michelle Rodriguez, no jej ucinkovanie na scene by sa dalo zrejme spocitat na prstoch jednej ruky... priblizne :). Zombici, alfa a omega vsetkych "Resident Evil" pozitivnych pocitacovych hier, sa tu takmer vobec nevyskytuju, co je priam do neba volajuce. A tak sa zo snimky stava akurat tak akcia, akcia a dalsia akcia. A co na to moja malickost? Vravim len jedno: nuuuuuuudaaaaaa!!! Nuz... Pozerat sa na to sice dalo, ale doteraz sa cudujem, ze som, vzhladom na pokrocilu nocnu hodinu, nezaspal. Nebolo sa totiz, v podstate, na co pozerat. Podpriemer, to je iste. 30%.

Zlo (2012)

Klobuk dole, konecne slovensky film, ktory moze bez problemov konkurovat zahranicnym hororom z paranormalnej oblasti. Pre mna nepochopitelny uspech trapneho "Paranormal Activity" je v tomto pripade 100x prekonany. Autorom sa podarilo vytvorit skvelu atmosferu, herecke prejavy su primerane autenticke... no skratka, cosi podobne som prave od slovenskej produkcie necakal. Bravooo, paraaaada! Len tak dalej.... 80%

Total Recall (2012)

Mno, co na to cele povedat. Ak by som to bral skutocne staby "remake", tak pardon, ale od remaku to ma viac nez dost daleko, pretoze alfou a omegou povodneho filmu bol predsa Mars (!!!). Kde je? Zostrelil ho niekto z obeznej drahy? Na druhej strane vsak uznavam, ze vo filme sa nachadzaju viacere odkazy a narazky na povodne dielo a v konecnom dosledku sa na tento aktualny pribeh pozera dost dobre. Kvitujem fakt, ze ide o cistokrvne sci-fi. takze fanusikovia zanru si rozhodne pridu na svoje. Podobne ako ja. Netvrdim, ze by som z toho celeho padol na prdel, ale film ma dokazal dostatocne dobre uputat. Celu jazdu som si uzil v dostatocnej miere. Keby to vsak autori pomenovali inak, urcite by som prejavoval vacsiu davku nadsenia. Za tychto okolnosti si myslim, ze hodnotenie 70% je viac nez dostacujuce. // Po dalsom zhliadnuti DC verzie mi zas a znova doslo, ze toto nie je ani tak "remake", nez skor akysi pokus o "rebuild" povodnej verzie... A, zial, nemozem si pomoct, ale original bol po vsetkych strankach lepsi (ak teda neratam efekty, co je vsak na dobu vzniku pochopitelne). Prave preto znizujem hodnotenie na 60%.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Co sa to stalo s tou lincolnomaniou? Najprv sa clovek docka lovenia zombikov a teraz tu mame upirov. Okrem toho je to cele ponate staby smrtelne vazny pribeh, lez opak je pravdou. Stupiditu a ubohost toho vsetkeho zachranuje maximalne tak relativne obstojna vyprava, to je vsak zhruba vsetko. Trikrat tfuj! 10%.