Ve stínu (2012)

Ze začátku se film velmi dobře rozjíždí a vypadá na pořádnou detektivku, ale pak se mi zdá, že film čím dál víc nudí. Není to samozřejmě nekoukatelné vzhledem k mému hodnocení, ale zmlsanost zahraničnimi detektivkami jsem spíš očekával moc. I konec je celkově průměrný, protože se dal očekávat. Pro starší ročníky než jsem já bude hodnocení určitě vyšší ale já za sebe 65%.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tak neskutečně natuněnej začátek jsem nečekal. John sedne na letadlo a sotva projde pasovou kontrolou, už zase lítá v průseru. Neskutečně přepeklená honička na začátku filmu nasadila latku sakra vysoko a proto ke konci filmu přichází spíš zklamání. Podle mě je konec přepálenej a ty dojemný scény si taky mohl režisér odpustit. Jinak klasika, nesmrtelnej McClain vyhýbajíce se kulkám a všude jenom bordel. Rozhodně film letí, časová déka je perfektní a nijak se film nebrzdí. Perfektní dějové zvraty. Jen ten zbytečně přepálenej konec. Ale i tak bych na to šel znova. 75%.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Hrozná volovina, ale Krajčo neskutečný herecký výkon na zpěváka. Jinak je film opravdu neskutečná blbost s pár dobrými vtipy a scénkami. 45%.

Dexter (2006) (seriál)

Komentovat toto velkolepé dílo po 8 sériích, což je 96 dílů, což jsou cca 4 dny v kuse je těžké. Dextera sleduji od samého počátku a každý rok na podzim prožívám to samé utrpení na konci každého dílu. Čekat týden na ten další. Pokud mám zhodnotit celkově celý seriál, je naprosto geniální. Pokud jednotlivé série či díly, pak se samozřejmě najdou slabší, ale to je celkem přirozené. Rozhodně ale doporučuji nováčkům při pouštění prvního dílu, aby si raději vyhradili cca 10 hodin, protože po každém díle si řeknete to samé: “tak ještě jeden, alespon začátek“ :) Rozhodně v mé Best 3 seriálech. 95%.

Zabít tiše (2012)

Strašná až nepochopitelná nuda. Ačkoli je film podle knižní předlohy, nic to nemění na tom, že se to dá natočit zábavnější. Ty dlouhé dialogy o ničem, věčné tlachání je prostě nuda a nic extra se tam neděje. Nechápu, že v tomhle hraje Brad, ale vzhledem k tomu, že jsem hodně podobně trpěl u předchozí westernový hovadiny Jessiho Jamese od stejného režiséra, můžu si za to tak trochu sám. Jediné co ve filmu stojí za to je Bradova střelba na semaforu. Jinak zívám celý film. 40%.

Skyfall (2012)

Tak pořád čekám kdy Craig jako 007 zemře aby to za něho mohl vzít někdo lepší a on se drží i přes všechny kulky, pády, otravy, mučení a topení se. A ještě víc mě ve Skyfall vadí, kolik je ve filmu věnováno času té bábě M, kterou tak nesnáším. Ale záporák je perfektní v podání Javiera Bardema, který byl neskutečný v Tahle země není pro starý. Skyfall jde podle mého názoru ve stopách předchozích dílu. 70%.

Gándhí (1982)

Jako milovník životopisných příběhů jsem se na Ghándího velice těšil. Ale co předvedl Ben Kingsley v tomto filmu, to je neuvěřitelné. Už jenom podoba se skutečným Ghándím je dechberoucí. Film je samozřejmě velice dlouhý ale stejně obsáhlý byl i Ghándího život a proto budiž odpuštěno. Velice poučný film o velkém člověku. 90%.

Vedlejší účinky (2013)

Side Effects je poměrně dobrý thriller, ale zaráží mne, jak se může povést režisérovi natočit prvních 50 minut vleknoucích se jako smrad a pak v poslední půl hodině honit děj ke konci a člověk aby pomalu stíhal pobírat všechny zvraty ve filmu. Celkově hodnotím spíše průměrně. 70%.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobbit v podstatě nepřekvapil, jelikož nároky byly od počátku vysoké vzhledem k mediální masáži. Efekty a výprava jsou báječné, ale rozhodně se tak dlouhé stopáže mohlo vejít víc z příběhu. A nejvíc filmu ubralo to, že opět zůstane otevřenyh na konci, stejně jako LOTR, takže opět rok nebo jak dlouho čekání na pokračování. Toto dílování celovečerních filmů mě zkrátka nebaví. 85%.

Vylomeniny (2013) (pořad)

Další z primáckých pořadů bez jakékoliv originálnosti. Bude lepší, když zůstane Prima u převzatých pořadů a nebude zkoušet vlastní. Tento pořad mě prostě nepobavil.40%.