Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Od začátku filmu jsem se obával, že se budu 2 hodiny dívat do zákulisí natáčení reklam a na propagaci politického převratu, a že návštěva multiplexu byla asi chyba. Od určitého okamžiku se ale všechno obrátí, a film začíná disponovat kvalitní zápletkou s politickým podtextem, navíc v kontextu s předchozími díly staví celou sérii Hunger Games do roviny politických thrillerů. Tento podtext ruku v ruce s kvalitním zpracováním staví tuto sérii do diametrálně odlišných levelů, než jsou konkurenční díla, jako třeba Divergence. Navíc jsou zde k vidění i výrazné a nezapomenutelné okamžiky (hlavně Katnissina píseň), které předchozímu filmu chyběly. Většinu trumfů poslední knihy si však tvůrci schovali pro druhou část, která by už konečně měla být pětihvězdičkovou záležitostí a epickým zakončením této filmové série. Pěti hvězd mohl dosáhnout i tento kousek, ovšem nebýt toho utahaného začátku. (viděno v kině)

Interstellar (2014)

Interstellar se sám o sobě stává milníkem žánru sci-fi, a svou myšlenkou veškeré díla tohoto žánru, jako Star Wars, Star Trek, a podobné strčí s přehledem do kapsy. Aktuálně asi nejlepší režisér si pohrává s mnoha problémy a záležitostmi, mnohé z nich se týkají záhad vesmíru, časovými paradoxy, horizontem událostí, ale ve velké míře také rodinou a její důležitostí v životě jedince. Nezbývá mi nic, než potlesk géniovi 21. století a postesknout si nad tím, že jsem si tento skvost nemohl vychutnat kině. Film, který v člověku zanechá stopu i po závěrečných titulcích... P. S. Zimmer jako obvykle exceluje a jeho skvělý soundtrack dává celkovému dojmu z filmu zcela nový rozměr.

Interview (2014)

Od dua Rogen - Goldberg se nedalo očekávat nic jiného než fekální komedii, které mi nic moc neříkají. Nicméně příběhovou linkou uhodili hřebíček na hlavičku. Takže nezbývá než říct, že to bylo FAKI´N ÓSOM, BIČIS! ...až na pár hluchých míst samozřejmě. Teď už jen uvidíme, jestli se po těch všech eskapádách okolo filmu něco někde změní nebo co se vlastně bude dít dál. Ať to bylo jak chce, ať už chtě či nechtě, všechen ten humbuk okolo zařídil snímku slušnou reklamu, ale to je dobře. Čím víc lidí to uvidí, tím lépe. Take him out. ... Hmm? ... Take him out. ... Take him out? ... Like for drinks? ... No no no, take him out. ... Take out. Like to diner? ... Take him out to meal? ... Take him out! ... Take him to the town? ... Party? ... No. Take him out.

NON-STOP (2014)

Ať je Liam kde chce, vždycky to rozjede. Filmy s ním jsou neskutečná jízda, a Non Stop není výjimkou. Skvělá akce a hlavně zápletka, která strhne k nevídané pozornosti. Poctivá akční filmařina jak oranžáda a malinovka od Poděbradky. U takových filmů už zamrzí snad jen ty vyloženě blbé a otravné konce... BTW Liam do Expendables !

Sabotáž (2014)

Ať už Švarcík chtěl nebo ne, octl se v zásahové jednotce, jejíž členy tvoří smažky a zpitvoření vyvrhelové. Už od první minuty je vidět, že je velká snaha hrát si na těžké eRko, ale ve výsledku vzhledem k přiblblému příběhu to celé vypadá jako tragikomedie, když se oddíl poldů, kteří vypadají, že zrovna odešli z Mírova, snaží o neustálé kůl hlášky. Arni by se měl podobným projektům raději vyhýbat, ideálně by se mohl zase chytit nějaké role maloměstského šerifa, která mu šla daleko lépe.

Sex Tape (2014)

To, že půjde o ultratrapnou komedii s ohryzkama v hlavní roli muselo být všem od uvedení první blbé ukázky jasné, ale že to bude tak nekoukatelná kravina, to snad nečekal ani ten nejfilozofičtější filmový kritik. Obě pornohvězdy se honí od ničeho k ničemu, a myslí si, že když se něco dostane na internet, že se jim to povede z něho i dostat. Ale jak už to v podobných Oscarových veledílech bývá, všechno nakonec dobře dopadne... Takže nakonec existuje jediný důvod se na film dívat - vidět Cameron na koksu.

Strážci Galaxie (2014)

Jedna z těch povedenějších Marveovek, ale držka mi z toho nespadla. Nedostatek tkví hlavně v absenci vážnější zápletky a nekompromisního záporáka. Typický Marvel, zábava pro celou rodinku, nic víc. Hodně hlášek ale stojí za to! A na to, že je Bautista neherec, tak se ukázal výborně. Těším se na něj v nové Bondovce.

Temný případ (2014) (seriál)

Po shlédnutí celého seriálu musím své stanovisko z původních dvou hvězd přehodnotit na tři, to z důvodu, že až někdy v 5. epizodě se tomuhle skvostu jakž takž povede vtáhnout do děje, ale přetrpět to, co tomu předchází, to je dost silný kafe. Máme tady nejpřehodnocenější seriál všech dob. Ještě že ta znělka za něco stojí, a že je tady McConaughey takový borec.

Úsvit planety opic (2014)

Bravo! Musím říct, že se mi opravdu líbí, jak se nová opičí sága rozjíždí. Digitalizace je v tomto případě dovedena k neuvěřitelné dokonalosti. Atmosféricky parádní, místy mi to připomínalo kultovní první film. Celkově je to však o stupínek níž než Zrození.

Veronica Marsová (2014)

Účinnější než uspávačka, aneb jak špatně namalovaná blond rozlouskne absurdní případ. Tři čtvrtiny stopáže se neděje nic... Za chvíli na povrch vypluje pár skutečností, a přechytřelá blond všechno vyřeší takovým způsobem, že i Sherlocku Holmesovi spadne čelist. Po takových letech jsem teda očekával velkolepější kambek!