Telefonní budka (2002)

Táto vecička mi silno evokuje Prozrazení / Brake, kde bola obeť v stiesnenom priestore počas celého filmu a až na konci sa dej rozuzluje (dostáva ku koreňu veci) a záver je "psychologicky" zakončený. Preto som ani neočakával potenciálnu smrť pravého páchateľa, pretože ten v takomto filme neumiera. Keby som už niečo podobné nevidel, asi by som dal vyššie hodnotenie. Ale inak dosť dobrý film, odporúčam :) P.S.: Malé plus za New Yorkské ulice, len škoda, že ich nenatočili viac. 3*

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Vlastne som zostal dosť sklamaný a to doslova... Film začal zaujímavo - ostal som v napätí (bohužiaľ len na pár minút). Začiatok s výbuchom dynamitu, strojený ako pasca na líšku - výborný nápad, kde som očakával hladký priebeh až do jadra plný zaujímavých frkov a výmyslov starého pána Allana. Film sa náhle akosi pretransformoval v skladačku rôznych udalostí a "nezmyslov" - pre mňa nepochopiteľných. Prišlo mi to skôr ako "Išlo vajce na vandrovku" v nejakom lacnom americkom komixovom šate. Starý pán Allan to trochu nedomyslel a vzal so sebou na výlet troch čudákov (ešte čudnejších než on sám, vskutku). Jedného buzíka, starú cirkusantku a prehadzovača výhybiek - vlastne toto je kompletná zostava filmovej štvorice, ktorá sa Vám bude snažiť počas filmu vnuknúť štipku komédie a dobrodružstva. Posúdte sami :) 2*

Lucy (2014)

Sú ľudia, ktorí nemajú radi akčné filmy so ženou v hlavnej úlohe. Prečo je tomu tak?! Neviem - jediné čo ale viem je to, že S. Johansson alias Lucy si svoju úlohu zahrala veľkolepo a gradiózne. Sci-Fi filmy mi v poslednom čase akosi unikajú pomedzi prsty. Sám im neverím a nedávam veľké šance, tak isto ako mysterióznym filmom. Čo sa ale javí ako chyba, lebo i tieto žánre vedia niečo dobré ponúknuť na stôl. Odkedy som videl pár filmov (sci-fi) vo vesmíre, tak sa mi tento žáner zhnusil. Asi je na čase premýšať nad prehodnotením situácie roku 2014 a novodobej sci-fi,.. Každopádne sci-fi s dobrým obsadením ! Silná stránka filmu je dobrý koncept, kvalitný výstup hercov, výborný scenár podľa ktorého si to dokonale zahrali a akcia vo filme. Nemôžem zabudnúť ani na sekundanta M. Freemana (starého klasika, ktorý pasuje snáď do každého filmu, či je to sci-fi, alebo komédia) - zahral si profesora [vedca], odborníka na ľudský mozog. Nič veľkolepé si tentokrát nezahrá, ale jeho úloha je tu taktiež dosť potrebná. V tomto filme si ma dostal už na začiatku pri svojom výklade v aule. Jeho razantný hlas pri výklade na prednáške pôsobil veľmi dôveryhodne a skoro som aj uveril, že je fakt profesor a nie herec. Malé mínus filmu - smiešny koniec, kde netreba hľadať akúsi logiku, pretože tam nieje (čistá improvizácia). 4*

Spalující touha (1999)

Fakticky pohlcujúci film, ktorý si v dosť krátkom čase dokázal podmaniť moju myseľ a vtiahol ma do deja. Začiatok bol trošku plytký, no musel podať nejaké informácie (čo, kde a ako?), aby divák vedel o čo sa jedná. Vlastne celú scenériu zaujímavých a dychtivých scénok spustila Alica (N. Kidman), keď sa v izbe priznala o svojej potlačenej chuti podviesť manžela. V horkosti a neveriacky sa pán doktor William Harford spustil do tmavých ulíc New Yorku, kde sa snažil pochopiť to, čo mu manželka zdelila. Ako každý chlap, tak aj on - spravil to po svojom. Hľadal útechu u inej ženy ! :D Noc je ešte mladá a ľudia sa chcú baviť, tak sa dostávame presne tam, kam sme sa dostať nechceli..."záhadný sexuální rituál". Hovorí sa, že v okamihu sa človeku dokáže zmeniť život na ruby. Myslím, že tam bol ten okamih, kedy sa doktorovi Williamovi Harfordovi (T.Cruise) život zmenil, resp. mohol zmeniť. Mimo filmu by som vyzdvihol vynikajúce ozvučenie, priam ako z hororu - navolené veľmi precízne ! 4*

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Veľmi príjemná / relaxačná / sympatická a odveká rozprávka na akú nie sme celkom zvyknutí. Už na screenshotoch si isto všimnete, že i grafické spracovanie je trochu iné. Časom ale zisťujete, že práve toto retro pohľadenie po duši dáva príbehu onú slasť a pôžitok pre diváka. Inak je animák dosť zaujímavý, pohlcuje pomerne dosť rýchlo do deja, myseľ opantáva zaujímavý scenár, hororovo-dobrodružná atmosféra a konečné prevedenie animáku so všetkým, čo k tomu patrí. Dejová línia je veľmi pružná, nedrží sa kriviek, ktoré má klasický film a to je pozitívum. Osobne hodnotím tento kúsok veľmi kladne. 4*

Sex Tape (2014)

Cameron Diaz do tohto filmu proste patrí, no neviem s presnosťou určiť, či by vliezla do postele s pretiahnutým ksichtom Segelom dobrovoľne. Ale nechajme to tak, je to vecou honoráru a pokusom o "silno humornú" komédiu s veľkým nádychom sexu a tempa, ktoré vrazili injekciou do filmu už od začiatku. Čo sa im aj v skutku podarilo, len zabudli na to, že menej je niekedy viac a dobrých nápadov predsa len ubudne skôr, či neskôr. Vysypať všetko naraz a zhurta sa proste nevyplatilo a film mal už, povedzme si od 30 minúty brzdnú dráhu s veľmi škaredou zrážkou. No čo už ?! Proste ľudia starnú ... Jay (Segel) ju napustil a sex už nie je to, čo to bývalo kedysi - však tak to býva predsa, nie? Vražedné tempo úvodnej scenérie priviedlo do varu X násťročných divákov a preto tomu dali nekompromisne veľmi vysoké hodnotenie, čomu sa ani nečudujem ... Tí postarší ale nechali radšej na doznev, sex v knižnici akosi oželeli, ideu o sextape si odmysleli, naháňačku za potenciálnym trapasom si akosi nestihli povšimnúť a voaláááá ... Vznikol z toho celkom dobrý bullshit ! Alespoň sa dalo pozerať na zvodné telo madam Diaz .. 3*

Kung Fu Panda slaví svátky (2010) (TV film)

Milujem vianočné príbehy, i tie animované - tie bývajú častokrát o moc milšie, ako tie filmové. Teraz tomu bolo tak a s radosťou môžem poznamenať, že som nad mieru spokojný. Ono to zo začiatku vypadalo dosť gíčovo a nudne (ale to nič), no jadro bolo ako sladká mandarinka, ktorá vonia počas vianočných sviatkov po celom dome. Od scénky s výberom šéfkuchára sa začala pravá vianočná idylka ! Záver ma mierne prekvapil, no i potešil. Navodil tú pravú vianočnú atmosféru, kedy chce byť každý so svojou rodinou. Dodatok, ktorý býva vždy na konci každej rozprávky bol ten, že si na koniec ušiak získal svoju naberačku a stretnutie majstrov sa konalo nad mieru očakávaní i tam, kde sa vôbec konať nemalo. Od Kung Fu pandy som po pravde neočakával nič zaujímavé a skvostné, pretože samotný príbeh klasického animáku nie je až tak pútavý, ako vianočný príbeh ! (aspoň pre mňa) 4*

Ormie (2010)

Nemôžem sa na to pozerať inak, než na trošku trápnu a otrepanú scenériu. Niekto proste nemá nápady, vie ako na animácie a tieto dve vlastnosti skĺbil dohromady. Detský animáčik s nudným úvodom, jadrom a vtipným koncom. 2*

Na hraně zítřka (2014)

Jasná páka - tento film mal určite vytipovaný nejeden človek, stým, že vedel do čoho ide a že si ide po absolútnu bombu. Odhadujem, že mnoho ľudí si za Cruiseom išlo do kina, aby si túto čerešničku na torte pozreli v tej najväčšej kvalitke. No,... neoľutovali, zjavne. Tento film je len ďalším plus do portfólia T. Cruise. On si proste vie vybrať film, kde si zahrá. Veľmi zaujímavý námet (scenár), akcia na jednotku, mierna erotičnosť dodaná E. Blunt. Aký by to bol film bez ženy, nie ?! Jednoducho na Edge of Tomorrow som sa tešil a vedel som, že nenarazím rypák do steny, keď vsadím kartu na Toma. Už teraz sa teším na ďalší jeho film ....5*

Kdo si vezme Barryho? (2014)

Rozmýšľam nad tým, či ma tieto filmy (tohto kalibru) budú ešte baviť o pár rokov, keď budem starý cap. Už teraz ma tieto teen movies celkom dostatočne neberú a pár nadávok vo filme ma zanechá dosť chladným. Ešte pred pár rokmi som sa smial na takýchto kúskoch, ale človek sa mení, roky ubúdajú - čo už ?! Prekvapivo boli ale tie nadávky sformulované celkom trefne do scénok a to tomu dalo grády napriek tomu, že hrešili skoro počas celého filmu. Začiatok - nuda, jadro - humorné, Záver - posraná romantika, ospravedlnenia, uzmierovacie akcie. 3*