Lásky čas (2013)

S filmom som bol absolútne spokojný a tiež som zase raz dostal pochvalu od kamarátov, že som vybral dobrý film do kina :) Spoliehal som sa na extra príbeh, ktorý by nemal sklamať ani toho najväčšieho kritika a tiež som vsádzal na to, že film nieje len o romantike, (na ktorú sa chlapci veľmi nehrnú a zvlášť nie do kina) ale aj o humore, zápletke, manželstve a smrti, ktorá príbeh dokonalo dochutí, pretože sa z toho razom nestáva klišé ale výborný večerný film ako pre páry tak i jednotlivcov. Dokážem si predstaviť pozrieť si ten film ešte raz a ešte raz a verím tomu, že by som dostal stále to, prečo som si aj sadol pred strieborné plátno. Film sme sledovali v orig. znení (AJ) a inak by som si ho ani nepozrel. Hneď ako som vyšiel z kina som poznamenal, že by bola hanba vložiť tým postavám dabing do úst. No neteším sa naň a chvalabohu si ho ani nepozriem. Tí ľudia, ktorí pozerajú výraznejšie filmy v originále pochopia, že niečo proste dabing nepotrebuje a tento film je toho príkladom tak isto ako aj mnoho iných, ktoré boli natočené :) Dávam "sladkých" 5*

Území mrazu (2013)

Film má pomalé tempo a "uzavretý" prípad už takmer na začiatku. Karty sa obrátili príliš skoro, aby bol čas na riešenie nejakého zamotaného prípadu. V podstate ide vo filme len o herecký výkon a ukážku skutočného príbehu, ktorý sa stal na Aljaške. Všetko sa točí okolo prostitútiek a ako inak okolo maniaka, ktorý nevie čo so sebou, tak naháňa svoje obete po lese s puškou a sériovo ich zabíja. N.Cagea v úlohe policajta už poznáme, ale inak si to zahral zase raz solídne ! 3*

Našrot (2013)

Celkom kvalitne som sa u tohto filmu unudil. S Project X to podľa mňa nemá nič spoločné a má to dosť ďaleko od kvality ktorou disponuje. Tento film vyhráva na plnej čiare svojou kvantitou a gíčovými scénkami, ktoré môžte vidieť v ktoromkoľvek teenegerskom filme. Akurát asi jedinú vec, čo má spoločné Project X a 21 & Over je herec Miles Teller 2*

Pomsta mrtvého muže (2013)

Film, čo má niečo viac do seba ako len prestrelka. Maďarský Lászlo (Colin Farrell) a zjazvená Beatrice (Noomi Rapace) vytvorili neobyčajné duo, ktoré dalo pomste iné meno. 3,5*

V zajetí démonů (2013)

Vzhľadom na recenzie, kasový trailer a všetko to haló o tom filme v kinách som dosť sklamaný. Čakal som omnoho viac. škoda, tak len 3*

Šarlotina pavučinka (2006)

Obyčajný rodinný film so zvieracím motívom- hlavne pre deti. Hlavný vystupujúci Prasiatko Wilbur a pavúk Šarlota :)

Turbo (2013)

Milá rozprávka (animák) od Dreamworksu. Som rád, že som si našiel čas a šiel som na to aj do kina, lebo to celkom stálo za to. Patrí to medzi priemerné animáky, ale keď by som to mal zhodnotiť všeobecne, tak DW má aj lepšie kúsky :) Pointa zachytená celkom dobre, jadro zábavné, záver trošku nudný ale koniec koncov, je to pre malé deti, pre starších by som odporučil niečo ako Príšerky: Univerzita. No na Turba som sa tešil už predtým, než mal ísť do kín, som ale mierne sklamaný, že nenaplnil to čo som vlastne očakával, ale i rád, že som si našiel čas a že som šiel objektívne zhodnotiť pred strieborné plátno... 4* za to že je to od Dreamworks a za mega nápad (F1 slimáka) i keď nebol strojený originálnejšie než by sa dalo spraviť. DW má predsa len na viac... !

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Staviť kartu na tento film na večer sa oplatí. Je to strojený rodinný film na dlhé večeri s klasickou manželskou zápletkou počas filmu a "vkusným jadrom" v podobe chlapca Duncana, jeho susedky ktorá sa mu zapáči a jeho najlepšieho kamaráta Owena. Vrelo odporúčam tento film, je to taká čerešnička na torte, ktorá nesklame, ale ani nenadchne. 4*

Croodsovi (2013)

Pre mňa milá rozprávka plná tempa a humoru, však čo sa dalo čakať od Dreamworksu? :) Bavil som sa a zápletka bola zaujímavá a dobrodružná - silno pripomínajúca Ice Age. Nemôžem si ale pomôcť, no keby niet veveričky v Ice Age, tak by to bolo dosť nudné. Croodovci nepotrebovali ani to a vyšlo to na jednotku. 4*