Modrý samet (1986)

Jediná dobrá věc na tomhle filmu je titulní song a lehce padesátková atmosféra. Zbytek potvrzuje mou teorii, že 80. léta byla omyl. Nikdy jindy by Isabella Rossellini s trvalou a nevýrazný slizoun Kyle MacLachlan nemohli být považováni za sexy.

Lví král (1994)

Lvího krále jsem viděl - pokud vím - teprve teď, ve dvaadvaceti a štve mě, že už to nemůžu vnímat dětskýma očima, protože takhle to je jenom lepší průměr.

Big Sur (2013)

Hodně záběrů na krajinu kolem Big Suru, moře, nebe, cvakání psacího stroje a hlubokých vět. Jako experiment proč ne (i když ne pro mě), ale jako film to nefunguje, protože tomu chybí ústřední motiv, děj a vůbec něco, co by diváka nutilo koukat se dál. Po prvních dvaceti minutách už mě to hrozně nudilo. Slabou stránkou jsou i nevýrazní herci.

Postřižiny (1980)

Krásná atmosféra a idylické zobrazení života na malém pivovaru na počátku století, ale mělo to nějakou pointu?

Lana Del Rey - Tropico (2013) (hudební videoklip)

Začátek a konec jsou skvělé, dojem mi kazí prostřední část (Gods And Monsters). Celé je to bohužel velice násilně sešroubováno k sobě a Lana Del Rey už není ta retro šedesátková princezna. Škoda! Ale zase tam recituje Ginsberga, že ano. Hipsterštější film každopádně letos nevznikl.

Don Jon (2013)

Pod vší tou rádobyoriginální slupkou, pseudoproblémem a klasickou hudbou se schovává úplně tuctová klišovitá romanťárna.

Jak ukrást Venuši (1966)

Hrozně příjemný film s krásnou atmosférou Paříže 60. let. Romantika zde funguje na jedničku, příběh hlavně v závěru lehce pokulhává, ale je to jízda.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Zatímco první díl měl alespoň hlavu, druhý díl nemá ani hlavu ani patu. Doufám, že třetí díl bude mít aspoň tu patu. Pro mě zklamání. Peter Jackson si zřejmě řekl: "Lidi ode mě očekávají tři tříhodinový filmy, tak jim je udělám!" No a udělal, jenže za cenu zbytečného natahování a vycpávek. Nejhorší je šroubovaná romance mezi elfem a trpaslíkem a snaha nějak navázat na Pána prstenů - postava Legolase, Gandalfovo hledání Saurona.

One Direction 3D: This Is Us (2013)

Mnohem lepší než podobný dokument o Katy Perry, ač má dvakrát nižší hodnocení. Nehraje si to na něco, co to není. Je to poměrně realistický (nakolik dokážu posoudit) pohled do neobyčejného života skupiny kluků, kteří měli talent, štěstí a uměli to šikovně využít. Nejlepší je kontakt s šílenými fanoušky, se starými známými a s rodinou. Záběry z koncertů jsem přeskakoval.

Kick-Ass 2 (2013)

Oproti jedničce zbytečně kruté, násilné, přehnané a místy až trapné (ta zbraň na blití) - zkrátka zbytečné. Humoru značně ubylo na úkor citů (ale i ty jdou jenom po povrchu - hrdinova láska z minulého dílu se tady chová jako největší bitch a má asi jednu větu), komorní příběh o pomstě se tady zvrtne v přepísknutou a přehnanou bitku jako z Pána prstenů. Kladem zůstávají jenom dobří známí hrdinové. Slabý průměr.