Sesterstvo putovních kalhot 2 (2008)

Chtěl jsem dát 3*, jakože to není tak špatné, ale asi to nechám takto. Evidentně se to snaží nabrat na "úspěchu" prvního dílu, který podle mého nebyl tak zlý. Ale příběh, pokud se tomu tak dá říct, je absolutně nijaký až trapný. Každé z našich hrdinek si všímají jen hezouni a kulturisti. Bloncka, která minule byla schopna akorát kopat do balonu teď bude šířit rodinná moudra apod. Holky se chovají jako malá děcka, dějovky jsou trapné a nulové. Snaží se to hrát na romantiku, city a moudra ze života, ale je to spíše trapná pohádka pro malé holky.... Škoda...

Revizor (1933)

Bohužel jsem zatím knižní předlohy nečetl, věřím, že to tedy brzy napravím, takže nemohu takto srovnávat. I přesto o tom nemálo vím ještě ze školy. V. Burian jako Chlestakov výborný, jako ve svých ostatních rolích. Film byl dobře pojat, jako by šlo právě o divadelní hru, kterou Revizor původně je. Herci na hraně přehrávali, prostředí se zúžilo na ulici, hostinec a dům hejtmana. Příběh všichni známe a nemá chybu! Fakt se mi to líbilo, i když k TOP 5 V. Buriana patřit nebude, pořád je to paráda!

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

I když jde o kvalitní a silný film, přiznám se, že na mě to zase tolik nepůsobilo. F. Whitaker je jasně tahounem filmu a je fakt dobrý. Ale nějak mi přišlo, ře film ničím nepřekvapil. Zápletka byla celkem jednoduchá a průběh taky. Filozofie samurajů a styl zasunutí do děje se moc povedl, ale já teda čekal něco trochu jiného. Špatný film to určitě není, ale nadšení se z mojí strany bohužel nedostavilo. Hudba byla celkem kvalitní, i když tento styl nemusím, volba byla dobrá.

Hobo with a Shotgun (2007)

Rozumím asi trochu tomu, proč někdo něco takového dělá - myslím teď ty trailery. Ale moc nerozumím tomu, proč se to dává sem... Ale tak co. Trocha umění v tom je, i když se to jeví jako jasná amatéřina. A hle, dostalo se tomu celého filmu. Pak tedy asi úspěch.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Herecký koncert M. Streep. A. Hathaway mi k této roli vůbec nesedla, naopak E. Blunt byla výborná. Když ve filmu probíhaly scény z prostředí časopisu, bylo to místy i na 5*, ale ostatní části z osobního života hlavní hrdinky byly nadmíru nudné. Módní prostředí není můj šálek kávy, ale přítelkyni se to líbilo. Já si užil herecký výkon hlavních hrdinů, a to mi stačilo. Že je to lehce založeno na reálné postavě už jde mimo mě...

Nanga Parbat (2010)

Tomuto filmu k dokonalosti chybělo už jen malinko. A to asi trochu více strhující příběh, ale o to větší sílu to mělo, protože je zřejmě, že se tvůrci snažili držet co nejvíce původního příběhu. Film na mě opravdu zapůsobil. Při záběrech v těch 7-8000 metrech mi fakt běhal mráz po zádech. Krutý příběh v kontrastu s obrovských odhodláním a snahou dosáhnout svého cíle i za cenu nejvyšší. Moc dobře natočené! Záběry hor něměly nejmenší chybu a co bych ještě rád poznačil, je hudba! Výborná a skvěle volená. Moc dobrý soundtrack. Celkově film na hodně vysoké úrovni!

Lidská bestie (2009)

Whaw. Ani nevím, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Ale dostal mě :). Když pominu to, že R. Rasmussen je fakt hodně zajímavá kočka, film měl sílu. Myslel jsem, že obě dějové linky dělí větší časová vzdálenost, to mě trochu překvapilo, ale o to více to šokovalo. Film hodně drsný, tvůrci se s nějakou cenzurou moc neprčili. Líbilo se mi to, i když vím, že už se na to nepodívám. Dobře vymyšleno, dobře netočeno a zapomínat se hned tak nebude. Dobrý film a "dobrý" je za tři, že? :)

Zápisník jedné lásky (2004)

Nejsem typ na těžké slaďáky. Ale tento film má sílu. Zvláště rozuzlení druhé dějové linie v časovém posunu. R. Gosling dokazuje, že jeho herecký repertoár stále nekončí. Jak R. McAdams nemusím, tady byla moc krásná a milá. Příběh sám není nic nového, ale celkově tento film působí moc dobře. Úsměvné, drsné a zároveň nádherné. Tento film ve mě něco nechal a jeho zdejší ohodnocení 83% (06/2012) je jasně oprávněné!

Není zač (2010)

Velké, opravdu velké překvapení. Z této papírové komedie/drama se stalo během 80 minut hodně dobré drama, které vypráví příběh jako ze života. Skvělé obsazení, výborné herecké výkony. Fakt se mi to moc líbilo. A. Peet je fakt nádherná! Spokojenost, protože takovou kvalitu jsem nečekal. R. Hall obzvláště hodně překvapila. Děkuji!!

Snídaně u Tiffanyho (1961)

No, tak s Prázdniny v Římě se to fakt nedá srovnat. I když srovnávání je asi nemístné, dělám to jako 10ku "nejlepších" filmů s A. Hepburn. 3* za pouhé dvě věci. Nádhernou, opravdu nádhernou Audrey. Nejkrásnější herečka té doby! Ale bohužel hraje zde totální krávu, ale hraje ji dobře. Druhé pozitivum je G. Peppard, který jednak skvěle zahrál a dvak je opravdu velesympaťák. Film jako takový hodně slabý! O čem to vlastně bylo? Že byť krásná, ale evidentně zlatokopka, se stane lepší? Nestalo se! Nepůsobilo na mě nic! Komedie to není v ničem! Snad jen těžce přehrávající asijský domovník. Romantika je zde takřka nulová! A drama? Kde?! Nikde...