Amazing Spider-Man (2012)

Dost těžko se to hodnotí, alespoň vůči původní trilogii. Za sebe musím říct, že se mi tento film líbil víc. Ač teda nejsem zastánce takto brzkých restartů.... A. Garfield, i když není zrovna moje krevní skupina, zahrál roli výborně. Spider-Man byl dobře udělaný a vypadal fantasticky. I jeho pohybový aparát neměl chybu. E. Stone je fakt kočka a hrála parádně... Ale ty ofiny já fakt nemusím :). No a R. Ifans? Ten neměl chybu. Je to pan Herec! A v převtělené verzi byl "Lizard" dokonalý! Příběh se mi moc líbil. Neznám komix, takže nebudu hledal mušky... Spokojený. Dobrá hudba, kvalitní akce. Nejvíce si to asi užili kluci od 10 do 14 let, ale těm ten film byl taky asi určen. U mě dobrý.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Moje nadšení z prvního dílu je nenávratně pryč a smutně vzpomínám na trilogii s T. Maguirem. Líbily se mi efekty a hudba. I v tomto dílu jde o vynikající práci. Efekty, to je asi jediné, co mě fakt nadchlo. A. Garfield to hraje dobře, ale herecky zde byl zastíněn skvělým J. Foxxem. Je pravda, že ani E. Stone se mi tu už tolik nelíbila. Nevím, jestli zas tou strašnou ofinou, nebo tím, jak protivná v tomto díle byla... Každopádně se Spíďa snaží být strašně cool a nejvíc hláškující hrdina pro svoje teen fandy, ale film to totálně podělalo. Je to celkem vážná věc, umírají lidi, ale náš hrdina je hlavně vtipný, pózující a ironický... Nic pro mě. A teda dnešní trend, který nechápu, jak můžou ta děcka žrát.... Tím myslím, hrdina bojuje proti padouchovi, ničí se domy, vybuchují auta, policajti lítají vzduchem, ale dav přihlížejících místo rychlého úprku stojí nalepen na zátaras a s otevřenou hubou vzdychá, aby za chvilku mohl zatleskat ve stoje. Mezi tím samože nějaká troska vletí mezi lidi, aby náš hrdina přes snahu záporáka ho rozdrtit, mohl během nelítostné bitvy odběhnout a v poslední sekundě to dítě, starce nebo ženu s nějakou cool hláškou zachránit. Pardon, ale mě je z toho na blití... Velké, opravdu velké zklamání...

Amélie z Montmartru (2001)

Asi jsem blázen. Většinu filmu jsem si říkal, co Vás na tom všechny zaujalo. Málo kdo může říct, že to není nuda. Mě to nudilo. Ale asi u mě převládla forma nad obsahem. U mě originální styl. Nevím, jestli už to někde bylo, ale já viděl tento styl poprvé. Příběh není žádná velká sláva... Ale je tam spousta moc hezkých okamžiků. Hudba je geniální, ta na mě asi zapůsobila nejvíc. Ale dvě věci, ty nerozdýchám ještě dlouho. 1. Vám se A. Tautou vážně líbí?? Herečka je to výborná, ale určitě ne pěkná! 2. Sere mě, ano sere, když někdo zaměňuje lásku se sexem. A tady to bylo jasné. Láska, city, romantika všechna pryč - jen sex. Divné ne? Podle toho v jakém stylu se film nese! Naopak mě hodně zaujal trpaslík, to bylo skvělé a motiv toho alba a sběru těch fotek. To bylo moc hezké. Opravář neměl chybu! Chtěl jsem dát 2 max 3*, ale ta forma mě zaujala natolik...

American Horror Story (2011) (seriál)

Hodnotím po zhlédnutí 3., zatím poslední (02/2014) série. Šok. Tento seriál mi nezávisle na sobě doporučila kamarádka a sestra. Když jsem se do toho pustil a první sérii pokousal za nějakých 5-6 dní, byl jsem nadšen. Parádní herecké výkony. Když pominu J, Lange, vsadili tvůrci na méně známé tváře, a to se vyplatilo. Skvěle jsem se bavil a užíval si vynikající hororovou atmosféru. Teď k jednotlivým sériím. První je jasná jednička a 5*. Nemá chybu. Duchařina mě nikdy moc nebrala, ale po tomto zážitku si jí asi začnu víc všímat. Bylo to drsné, tvrdé, nekompromisní, lekavé a napínavé. Skvěle natočeno! Rodina v hlavní roli byla dokonalá, všichni herci. Plus K. Mara a nádherná Alexandra Breckenridge. Druhá série ještě přitvrzuje a nebál bych se jí dát taky 5*. Úplné jiné téma, herci podobní, jen v jiných rolích. Ale téma drsné, krvavé a brutální. Skvělá S. Paulson, E. Peters, L. Rabe a Z. Quinto. Opravdu skvělé. J. Lange excelentní stejně jako v první sérii. Nebylo to lepší, ale určitě ne slabší. Jiné a taky skvělé. Třetí série mě zaujala hned prvním dílem, protože jsem byl hodně zvědavý na téma a tohle se mi moc líbilo. Sérii bych hodnotil ale max 3*. Bohužel ve srovnání s předchozími dvěma sériemi těžce zaostává. Slabé, nehororové. Dobré, ale ne tak moc. Škoda. Přesto skvělá T. Farmiga a L. Rabe. Líbilo. Celkově? Jasných 5* a čekám velmi netrpělivě na 4. sérii!!!! ||| Není třeba se dál rozepisovat. 4. série byla peckovní, pokračovala v hodně solidně nastavené laťce. Ale o třídu výš se mi líbila 5. série. Lady Gaga se zde fakt vytáhla. Už chyběla J. Lange, ale kvalitě to neubralo. Pkačujeme...

Americká krása (1999)

Herecký koncert K. Spaceyho a A. Bening, kterým výborně sekundují W. Bentley, M. Suvari, T. Birch i Ch. Cooper. Zaslouženě film roku i všechny oscary sedící. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Víc se rozepisovat nebudu. 98%

Americký gangster (2007)

Úžasný snímek naplněný všemožnou filmovou dokonalostí. Ridley Scott zase ukázal, v čem tkví jeho umění. Jako prvopočátek úspěchu byla volba nejen hlavní herecké dvojice. D. Washington i R. Crowe bezkonkurenční. Do toho nádherná L. Nadal a tradičně charizmatický J. Brolin. Filmový skvost, opravdu. ALE! Začátek dost upocený a utahaný, pak to bylo lepší až výborné. Vyústění úžasné. Ale prostě nejsem zastánce drog a podobného. Fakt, že jde o jednoho z největších zločinců USA, mě ve snížení o jednu hvězdičku ještě podpořilo. Takoví lidé mají dostávat doživotí a ne filmy o své osobě. Každopádně před celým štábem smekám, silný, ale zvláštní zážitek

Americký ninja (1985)

Je to film mého mládí, jen jsem se na to chtěl po letech opět podívat a je mi aspoň jasné, proč tak slabé hodnocení. Je to celkem běžné akční b-čko 80./90. let. Bohužel to má k tomu ještě hodně špatných vlastností. Těžký amerikanismus z toho jen čiší, to mi vadilo asi nejvíce. Totální znesvěcení ninja filosofie a zesměšnění všech ostatních ninjů, krom dvou hlavních. Protože ti se chovali jako pitomí vojáci a ne jako ninjové. M. Dudikoff je spíše světlejší stránka. Nejsem jeho velký fanda, ale určitě mi ve filmu nevadil. Zápletka nebyla zlá, spíše naopak. Dnes už by to bylo asi trapné klišé. Rádoby vtipné hlášky zvláště amerických vojáků hodně ubíraly na kvalitě filmu, stejně jako hodně špatná choreografie soubojů. Typická ukázak souboje 10 na jednoho, kdy z těch deseti jdou všichni pěkně po jednom. Škoda, ale zároveň kult z dětství, kterému nebudu špinit jméno jen proto, že dnes už je to spíše k smíchu.

Americký sniper (2014)

Se zdejším smíšeným hodnocením jsem do toho šel bez větších očekávání a asi to rozhodlo v mém finálním hodnocením. Marně hledám něco, co bych filmu mohl vytknout. B. Cooper vynikající. Je pravda, že Ch. Pratt byl Chrisovi podobnější, každopádně to Bradley zvládl famózně a věřím, že obavy otce Ch. Kylea brzy rozehnal. Skvěle vyobrazena akce. Drsně, surově a bez emocí. Možná že rodinné zázemí hlavního hrdiny značně sekunduje té akční složce, ale byť to někomu může vadit, mně rozhodně ne. Je to film o Legendě a přesně takový si ho Legenda zasloužil. S. Miller nádherná, jako vždy. Nad osudem Ch. Kylea se ale stojí za to pozastavit. někdo někde udělal chybu. fakt by měli lidi s posttraumatickým stresem dostávat do rukou zbraně? Škoda velkého člověka. A že střílel děti? jsou děti a děti. Ty děti za to nemohly, ale..... Ode mě 100% a klobouček, pane Eastwoode!

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Aspoň teď vím, že mě nemusí mrzet, že jsem viděl Amerického vlkodlaka v Paříži dříve. Tento snímek tomu dalšímu hodně vydláždil cestu, nebyla to tak moc komedie, ale film pohodový. Atmosféra dobrá a krásná J. Agutter nejlepší! D. Naughton mi nevím proč strašně připomínal S. Stalloneho za mlada... Nemohu opomenout dnes snad legendární přeměnu ve vlkodlaka a na druhou stranu mi přišlo, že je ve filmu velká chyba. Všiml si někdo toho? Že je filmu úplněk dvě noci po sobě?!

Americký vlkodlak v Paříži (1997)

Hrozně zvláštní hororová komedie. Hlavní postavy jsou sympatické, vlkodlaci, kdyby nebyli tak hrozně digitální, taky dobří. Celkově má film dobré obrátky, nuda se nevyskytuje. Vtipné pasáže střídá solidní napětí a místy litry krve. Já se bavil, tedy film splnil, co jsem od něj očekával. A jak píše B!shop, když už film začne lehounce drhnout, podebere vše skvělá hudba. Trochu mě mrzí, že jsem zkouknul tento snímek dříve než Americký vlkodlak v Londýně, který bude asi jistě předlohou. Co nejdřív napravím a zde případně opravím:)