Gravitace (2013)

Po tom, co Sandra vylezla ze skafandru jen v kalhotkách a přiléhavém tílečku jsem myslela, že mě asi "nepřekvapí" už nic, ale ten srdceryvný konec, to nakonec zvládnul... Za mě HROZNÝ. Tímto vyzývám všechny, před hodnocením filmu, aby se zamysleli nad tím, jestli je skutečně, kvůli vizuálnímu 3D vesmírnému orgasmu, který Vám rozhodně film dá, nutné posouvat tuhle přehnanou vesmírnou nudu o nudě na vrch žebříčku díky Vašim 5ti *.

Vampire Hunter D (2000)

Další manga film, který mě přesvědčil o tom, že anime je lepší než jeho hraná varianta :))) (v tomto případě možná trochu Blade). Skvělá animace, skvělý příběh, za kterým je víc než jen honička a vzájemná snaha se pozabíjet. Nejvíc mě ovšem dostala poslední část filmu, pro mě, nabitá emocemi...

Souboj Titánů (1981)

Nevím kolik mi bylo, když mi ho táta pustil poprvé (možná 4 - 5 let?) a od té doby jsem ho zbožňovala. Nikdy jsem nic z toho filmu nevnímala, jako něco strašidelného a nepěkného. Byla to pro mě taková pohádka :)

Insidious (2010)

Na tenhle film mě donutil koukat kámoš. . . . . Musel u mě dva týdny bydlet.

Cela (2000)

Jelikož nejsem fanda kriminálek a nesleduji je, děj mi nepřipadal jako ohrané klišé :). Nakonec, krimi je od toho, aby někoho zavražděného nebo skoro-mrtvého hledali, ne? :) Spíš mě zaujala ta sci-fi část filmu. Za mě - zobrazení nemocné mysli Vincenta D´Onofrio zaslouží 5*.

Sunshine (2007)

Tento film, i přes mou nesympatii k Rose Byrne, která je zde extrémně ukňouraná a vůbec nechápu, proč zrovna ona přežila do samého konce :), si budu stejně pouštět i nadále. Hudba - boží. Loď - boží. Za mě všechno boží. A řeči o vesmírných nesmyslech jsou mimo. Je to sci-fi !! V tolika filmech je tolik nesmyslů a nikdo to nikdy neřešil. Problém je nejspíš v tom, že všichni na to koukají, jako na klasický vesmírný trhák o zachraňování Země a přehlíží hlavní myšlenku, která poukazuje úplně na něco jiného, co je zobrazeno až téměř na konci filmu v podobě Pinbackera. Prostě skvělé spojení klasického vesmírného akčňáku a rejpnutí do problematiky náboženského fanatismu.

Snílci (2003)

Film si mě získal svými postavami. Eva Green je v něm neskutečně přirozeně krásná a přitažlivá. Bertolucci nemohl tuhle roli obsadit lépe. Na celém filmu mě baví přirozenost, nevinnost a bezprostřednost dvojčat a to, jak Bertolucci prostřednictvím tohoto filmu ukazuje lidem perverzi. Scény typu, kdy Elisabeth prstem přejíždí rty Matthewa, a říká mu u toho, jak by mu slušela rtěnka, mě prostě v klidu nenechají :). Nicméně je jasné, že tím, co já a pár dalších :), vnímám na tomto snímku jako jedinečné, spoustu lidí nudí, protože Snílci jsou určeni užší cílové skupině, která je schopna strávit i film, ve kterém děj není na prvním místě.

TRON: Legacy 3D (2010)

Když jsem jela v kině po eskalátorech a míjela jsem plakát k filmu TRON: Legacy 3D, zůstaly mi na něm viset oči a řekla jsem všem, s kterými jsme do kina šli, že na tento film musíme. Pokud nebudu řešit naprosto úžasný soundtrack od Daft Punk, který mě, téměř na začátku filmu, u scény, kdy Sam (hlavní star filmu) jede na motorce, totálně odrovnal, tak co se děje a prostředí filmu týče, pro mne jednoznačně no.1. Výborný film, který jsem viděla nejméně 30x :) a vždy, když si ho znovu pustím, tak mě baví naprosto stejně.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Jeden z mých nejoblíbenějších anime. Kromě dokonalé animace mne na filmu baví jeho násilnost, vyhrocená do extrému, kdy vzduchem lítají hlavy a končetiny a tráva se červená, a zároveň spojená s erotickou smyslností, v podobě ninja ženy Kagero, způsobenou také tím, že milování s ní znamená smrt.