God's Not Dead (2014)

Více než o existenci Boha, pochybuji o existenci tak statečného mladého člověka, který by dokázal natolik neohroženě obhajovat svou víru a dát v sázku vše jako hrdina tohoto filmu: pokračovaní ve studiu, lásku své dívky i svoji prestiž mezi ostatními studenty. - Ale vážně: Bez vzdělání ve víře není možné své náboženské přesvědčení obhájit! A zkuste se dnes a u nás zeptat nějakého věřícího člověka - věk ani denominace nerozhoduje - v co vlastně věří! Kromě laciných a plytkých blábolů se nedozvíte nic. Navíc ze strany současné katolické církve se takovému evangelizátorovi a statečnému obhájci víry žádné podpory nedostane, spíš se může dočkat nařčení z proselytismu. Jedno je ale jisté: Bůh není mrtev! Mrtvá je jen víra mnohých! Film je možné shlédnout zde: http://gloria.tv/media/7hJAjoRqK7S

La Peau de chagrin (2010) (TV film)

Film byl natočen poměrně věrně podle jednoho z prvních románů Honoré de Balzaca Šagrénová kůže. Stručný obsah: Rafael de Valentin prohrál své poslední peníze v herně. Prochází noční Paříží a přemýšlí o sebevraždě. Ve vetešnictví si chce půjčit zbraň. Obchodník vida jeho zoufalství mu nabídne šagrénovou kůži (z angl. shagreen, žraločí kůže). Varuje ho však před její magickou mocí: kůže sice splní svému majiteli každé přání, postupně se však zmenšuje a jakmile se ztratí docela, způsobí svému majiteli smrt. I přes varování mladík kůži přijímá a ihned vysloví své první přání. Přeje si být na oslavě se spoustou jídla a pití ve společnosti krásných kurtizán. Jakmile vyjde z obchodu, potkává skupinku přátel, kteří ho zvou na bujarý večírek. Začíná chápat, že stařec nelhal a že kůže má strašlivou moc... - - - Jestliže filmoví tvůrci doufali, že závěrečná "neapetitlich" scéna dodá jejich minimálně hodinu stagnujícímu a skomírajícímu filmu trochu šťávy, ráda bych je ujistila, že doufali marně. Byl to ten poslední hřebíček do rakve. Valná většina dnešních umělců si myslí, že bez sexu by to nebylo ono a tak nám ho tedy servírují se vším všudy: zvukově i vizuálně! (1)

Děti ze stanice Leningradská (2005)

Je naprosté nepochopení smyslu filmařské a dokumentaristické práce vyčítat autorům tohoto krátkého filmu, že nezasahují, nepomáhají malým bezdomovcům a "pouze" bezcitně a chladně filmují. Podobně jako válečný zpravodaj nemá za úkol střílet a házet bomby nalevo napravo, ale právě zaznamenávat, podávat svědectví, informovat, burcovat... Řekla bych, že dokumentaristika a novinařina jako tato, dělá to nejlepší, co může a pomáhá tím na 100%. https://www.youtube.com/watch?v=0JW6Qslwd3w

Žena v Berlíně (2008)

Myslím, že pohled Němce na německé dějiny, nebude nikdy objektivní. Ani se nedivím, kdybych byla Němec, taky bych si nerada nastavovala zrcadlo. Nebudu to rozebírat, my Češi toho máme taky dost na zametání před vlastním prahem. Ale do hodnocení německého přínosu Evropě a světu je neradno se pouštět: Německo před 1. světovou válkou, Německo v 1. sv. válce, Německo po 1. sv. válce a ve válce druhé... Německo po 2. sv. válce. Německo v současnosti - raději nemluvit. 1) Film se mi nezdá objektivní a na tom trvám. 2) Film má neskutečně, přehnaně dlouhou stopáž. 3) Na hlavní hrdinku je dobré pokoukání, ale tím její přínos tomuto filmu nejen začíná, ale i končí. Vidím to na 3 ztracené *. Ale přesto tu moji třetí * ještě zachránilo, že se režisér nad očekávání vyhnul nechutným scénám. - Jinak válka je rozpoutané peklo, roztočená spirála zla, posunutí hranic morálky, vzdálení se od Boha. Každá válka uvolní zlo, které se už nikdy nedá z povrchu země smazat, zavřít do Pandořiny skříňky.

Zkažená mládež (2007)

Silný, mrazivý zážitek... Na tenhle film se nedá jen tak lehce zapomenout.

Evoluce (2011) (studentský film)

Ráda zamhouřím u tohoto filmečku oko nad jednoduchou, nepříliš nápaditou animací, svůj účel splňuje. (A ode mne proto dostane i tu pátou, ne úplně plnou *!) Proti sobě staví dvě teorie vzniku druhů: Darwinovu evoluční teorii a teorii kreační. Smutné je, že Darwinova teorie, která je plná omylů, propastných trhlin a nelogičností, se jako nezpochybnitelná vyučuje (nejen) u nás na školách a o jiné žáčci za celý svůj školní život ani neuslyší! Jedinou výjimkou je asi ta paní učitelka v níže uvedeném vtipu. Posílám ho všem uživatelům, které tenhle animáč tolik popudil: - - - "Paní učitelko", hlásí se Pepíček "můj tatínek říkal, že pocházíme z opice." "Milý žáku", odtuší vlídně pedagožka, "dnes chci přednášet novou látku, takže opravdu nemám čas řešit vaše rodinné problémy."

Hamlet (1990)

Dokonalé! Úžasný zážitek! Všechno tu už bylo řečeno v předchozích komentářích .

Píseň o Bernadettě (1943)

Pohotovost, s níž studio 20th Century-Fox zakoupilo práva k filmovému zpracování takřka vzápětí po vydání Werfelova románu, je skutečně obdivuhodná! S literární předlohou se film vyrovnává dost poctivě a strhující příběh Bernadetty Soubirousové, kterou si Panna Maria vyvolila jako svou tlumočnici výzvy k modlitbě a k skutkům pokání, podává bez přílišného sentimentu. - Sv. Bernadeta byla svatořečená v r. 1933 Piem XI. , který o ní řekl, že věrně splnila své životní poslání. Kéž se to jednou může říci i o nás! Sv. Bernadeto, oroduj za nás!

Benátky, ostrovní klenot (2012) (TV film)

Jestliže považuji Prahu - zvláště pak v letních měsících - za jeden velký a nepříjemný skanzen, vhodný tak leda pro turisty, co by měli teprve říkat chudáci Benátčané, jejichž město zaplavuje ročně 20 miliónů turistů! Co se dokumentu týče - chybělo mi hlubší ponoření do historie a trochu víc konzistentní scénář. Představuji si dokumentární film poněkud jinak a tenhle film o Benátkách se z kvality současných dokumentárních filmů, které chtějí víc bavit než poučovat, nevymykal. Ale co bych vlastně chtěla? Byla to taková příjemná oddychovka, načasovaná na konec prázdnin. Sbohem, léto!