Rocky V (1990)

Jen o málo lepší než slaboučký třetí díl...

Pouta války (2004)

Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec, který snese srovnání i s takovým vojínem Ryanem. Silný příběh dvou bratrů, který válka změnila poklidný život v peklo, zejména pak staršímu z nich. Úchvatné a velmi naturalistické bojové scény, na kterých bych zejména ocenil práci kameramanů, protože ani v té největší vřavě neztrácely na přehlednosti. Komunisté jsou tu samozřejmě ukázani jako ti špatní, ale rozhodně bych neřekl, že film je nějak ideologicky či propagandisticky zaměřen, o čemž svědčí i scéna s antikomunistickými milicemi. Výborný dojem z filmu ještě podtrhuje vynikající hudba, takže nemám důvod váhat s plným ohodnocením.

Interview s upírem (1994)

Tak toto bylo čiré utrpení. Jedna hvězdička za kostýmy a Kirsten Dunst, u jíž scén jsem se alespoň občas nenudil k smrti. Louis v podání Brada Pitta a jeho neustálé filosofování a nerozhodnost mi lezly krkem už po prvních 5 minutách, natož pak po 2 hodinách. Knižní předlohu neznám, ale jestli je tak "kvalitní" jako scénář k filmu, kde se toho děje až moc, povětšinou nedávajícího valný smysl, a přitom vlastně nic, protože vše přebije Pittovo tlachání, tak se raději knize obloukem vyhnu. Všemu ještě nasadil korunu vskutku nepřekvapivě překvapivý závěr, po kterém jsem film už definitivně odsoudil do propadliště dějin. Velká škoda, že se Louis nerozhodl na začátku jinak, byl bych tohoto všeho ušetřen.

Requiem pro panenku (1991)

Tak tohle bylo jak se říká dost silný kafe, celou dobu jsem měl tušení, že to nedopadne nejlíp (okolnosti mi známy nebyly), ale že to bude až takhle monstrózní, mě nenapadlo ani ve snu. Jeden z nejlepších porevolučních filmů, skvělé výkony Geislerové a Hrzánové, jen mám stále pocit, že z takovéhoto tématu šlo vymáčknout ještě více.

Sedm životů (2008)

Dojemné romantické drama o sebeobětování s Willem Smithem, z toho se dal vytěžit určitě mnohem lepší film než utahaná dvouhodinová (povětšinou) nuda s několika málo pěknými momenty, kde se o dojemnost stará především hudba Angela Milliho. Příliš prvoplánové hraní na city, ale na Willa Smitha a především Rosario Dawson se v jejich rolích moc hezky kouká. Takže určitě ne horší hodnocení než lepší 3*.

Tváří v tvář (1997)

Vynikající akční film s prvky sci-fi a s klasickým rukopisem Johna Woo, tzn. hodně mrtvol z řad lumpů i policie a silný vztah obou hlavních aktérů k rodině. Zápletka je originální, i když místy trochu děravá (útěk z vězení, hlas), ale jinak není moc co vytknout. Ovšem Hard Boiled či Killer pro mě tímto nepřekonán :-) Edit 20.10.2017: Tak napodruhé už to až tak žhavé s nadšením nebylo. Krom výměny ksichtu nepřináší film vůbec nic nového, žádná akční scéna není nějak extra originální a zapamatovatelná a závěr už je fakt moc přehnanej. Takže snižuju na 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)

Baron Prášil (1961)

Světově proslulé dílo R. E. Raspeho Karel Zeman zprostředkovává skrze svou fantazii českému divákovi na svou dobu vskutku úchvatným způsobem. Ať děti nebo dospělí, každý si tam najde to své a nemalý podíl na tom má Miloš Kopecký, kterému by člověk všechna ta dobrodružství snad i uvěřil. :-)

Trainspotting (1996)

Jeden z mála filmů, kterému padne víc než cokoli jiného přívlastek kultovní. Dokonalá hudba, Ewan McGregor ve své první významné a zřejmě rovnou i nejlepší roli, celé je to neuvěřitelně naturalistické a přirozené a vůbec...zbytečné o tom psát, to se musí vidět! :-) Edit 31.3.2020: Viděno už před delší dobou a zapomněl jsem upravit komentář. Danny Boyle nastavil laťku tak vysoko, že ji prostě už nemohl nikdy ani dorovnat, natož překonat. Nestárnoucí a vždy aktuální film. Naprostá pecka, která patří do mé Top 20. (Blu-ray, orig.)

Svatý rok (1976)

Klasická francouzská kriminální komedie, která neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Slušná zápletka, ale vtipu pomálu.

Životy těch druhých (2006)

Tenhle film bych promítl všem, kdo s nostalgií vzpomínají na "zlatá" komunistická léta. Možná že pak by jim docvaklo, že ne všichni měli tak bezstarostný a pohodový život, jak se mohlo zdát. Působivé, smutné, mrazivé, vlastně téměř dokonalé drama.