Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Nejlepší díl celé série, funguje totiž nejen jako celek, ale i jeho jednotlivé části stojí za to vidět. Pamatuju si, že jsem na tom byl v kině, a i jako mladému zarytému odpůrci Potěra, LOTRa a všeho možného se mi to k mé nelibosti celkem líbilo. Teď po 8 letech jakožto rozvážný filmový kritik bez předsudků musím říct, že to byl fakt vydařený díl a velmi pěkné 4 hvězdičky si zaslouží. :-)

Zvoník u Matky Boží (1956)

Pěkné kulisy, dobře vybraní herci, ale samotný příběh má do avizované osudovosti hodně daleko. Předlohu jsem bohužel nečetl, ale vzhledem k její slávě nepředpokládám, že by chyba byla v ní, ale spíš v samotném filmovém zpracování. Proto jen průměrné hodnocení.

Transformers 3 (2011)

Ještě dva díly a bude z toho nefalšovaný odpad. Tady je zatím čistý odpad jen scénář a skoro odpad herecké "výkony".

Provdám svou ženu (1941)

Spletitá a nepříliš důvěryhodně vykonstruovaná zápletka je hlavním důvodem, proč filmu dávám jen 2 hvězdičky. Jednotlivé Ducánkovy patálie nejsou špatné a docela pobaví, ale jako celek to opravdu nefunguje.

Persepolis (2007)

Více takových filmů prosím. Byl jsem doslova pohlcen dějem a osudy hlavní hrdinky, to už se mi u filmu dlouho nestalo.

Věc (1982)

Tak trochu béčkový horor, ovšem s více než áčkovou atmosférou. Osamělost, mráz, tma, nejistota, nedůvěra, podezíravost, to vše podbarvené minimalistickou, avšak fantastickou hudbou mistra Morriconeho - ideální mix. Jen se na filmu docela podepsal zub času, přecijen triky jsou docela mizerné, když to srovnáme např. s o 3 roky starším Vetřelcem. Edit 4.8.2019: Film, který s dalšími zhlédnutími neztrácí ani trochu na své působivosti. Mít to o něco větší rozpočet na triky, tak je to možná i za plný počet. (Blu-ray, orig. + CZ tit.)

Ulice zpívá (1939)

Zatím snad nejhorší film s Burianem, který jsem doposud viděl. Nevím jestli za to může jen režie, které se nechopil nikdo z obvyklé trojice Lamač - Frič - Cikán, ale sami herci, je to však evidentně jeden z hlavních problémů. Pokus napodobit Chaplina dopadl opravdu katastrofálně, protože zde na větší stopáži není a není ani desetina emocí, co v Kidovi, Cirkusu či jinde. Jeden z filmů, u kterých jsem se opravdu nemohl dočkat konce...

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Zaujetí seznamováním s kouzelnickým světem z prvního dílu je pryč a pryč je i jedna hvězdička z hodnocení. Ačkoli Tajemná komnata není celkově horší než první díl, ta hvězdička dolů je čistě za jeden moment, který divák nemá šanci bez vysvětlení od někoho znalého knihy pochopit. Mám na mysli zdivočelé auto jako deus ex machina, to mě fakt rozsekalo v tom nejhorším slova smyslu.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Seznámení se světem Harryho Pottera pro knihy neznalé diváky není vůbec špatné. Tvůrcům se podařilo vytvořit velmi vydařený obraz kouzelnického světa, který zaujal i mě - nedětského a nezaujatého diváka. Bohužel ústřední trojice není kdovíjak sympatická a zajímavé postavy jako Snape nebo Hagrid moc prostoru nedostanou. Každopádně celkové hodnocení prvního dílu je někde mezi 3 a 4 hvězdičkami s tím, že dám radši nižší, abych měl rezervu pro další díly. :-)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Všech 5 Oscarů naprosto zasloužených, vizuálně je to fakt nádherné. Zásadní problém je však ten, že se nedostavily očekávané emoce. Příběhu chybí nějaké lepidlo, které by to vše pospojovalo, jako celek totiž film moc nefunguje. Asa Butterfield jako Hugo je poměrně nesympatický a nevyváží to ani plejáda ostatních známých a zajímavých herců. Ty 4 hvězdičky jsou akorát.