Kráska a zvíře (2017)

Nebýt animovaná Kráska moje nejoblíbenější disneyovská pohádka, možná bych byl k tomuto remaku shovívavější. Nicméně paměť si při sledování filmu vymazat nedokážu, a tak nezbývá než konstatovat, že letošní remake je z větší části hezky natočený, ale krom toho, že je zbytečně dlouhý, tak je zbytečný i obecně. Nepřináší vůbec nic nového a kulisy prozrazují zelené plátno více než by bylo zdrávo. Emma Watson neurazila, ale ani nenadchla. Prostě průměr. (Blu-ray, orig.)

Doktor Strange (2016)

Marvelovka s asi vůbec nejnadějnějším rozjezdem. První půlhodinu jsem si říkal, že Marvel možná překročil svůj vlastní stín a přichází s dospěláckým filmem, kde vše nebude předvídatelné a černobílé. No bohužel od chvíle, kdy se Strange přesunul do Nepálu, tak je vše "při starém". Dobro, zlo, svět v ohrožení, vnitřní boj hrdiny sama se sebou...vše, co jsme viděli již milionkrát jinde. Takže nakonec opět (aspoň) průměr. (Blu-ray, orig.)

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Objektivně asi za 3 hvězdičky, co se týče toho, jak jsem se bavil, nicméně narozdíl od spousty jiných českých historických filmů a seriálů z poslední doby je Zločin v polné po formální stránce vynikající. Historická věrohodnost, postavy hovoří tak, jak si myslím, že se v 19.století opravdu mluvilo, kvalitní kamera, střih...fakt dobrá práce. Za to dám rád tu hvězdiičku navíc. (HD)

LEGO® Batman film (2017)

Lepší než první Lego film, ale ne o moc. Dobrý dojem kazí poměrně dost klišé a zbytečná zběsilost děje. Chtělo to některé scény nechat trošku plynout, lépe vypointovat a mohl to být jeden z nej animáků poslední doby, protože potenciál tam byl a v některých momentech byl i docela dobře ždímán. Slušné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)

Tak trochu jiná love story (2007)

Jo, tak tohle byl fakt dobrej film. Minimálně první hodina dvacet stála fakt za to - skvěle budované napětí, fajn herci, super hudební doprovod. Od té doby, co se děj přesunul do chaty, tak už mi to přišlo zbytečně překombinované a nevěrohodné, což je trošku škoda, nicméně na slušné 4 hvězdičky to stále stačí. (Blu-ray, orig.)

To (2017)

Nečetl jsem předlohu ani neviděl původní televizní It, nicméně ani tak mě tohle moderní zpracování nechytlo. Čekal jsem pořád nějaký přesah, nicméně jediné, co jsem v tom našel bylo honění se party (naštěstí celkem sympatických) dětí za jakýmsi klaunem, který asi má být nějakou noční můrou. Nicméně spíš než horor to byla taková temná fantasy pro děti, při které jsem se dost často nudil a v závěru i kroutil docela hlavou. Jsem zvědavý na druhou část, třeba to bude lepší. (kino Cinestar, orig.) Edit 3.3.2019: Tak po zhlédnutí starší verze a po domácí projekci zvedám o 1 hvězdičku hodnocení. Napodruhé už jsem se nezabýval tolik tím, co od toho čekám, a tak jsem si víc užil, jak je to skvěle natočený. Má to výbornej vizuál, dětský herce i feeling 80.let. Nicméně přesah ani nějaký super scény tam nejsou, takže ty 3 hvězdy jsou maximum možného. (4k UHD blu-ray, orig.)

Noční zvířata (2016)

Mohlo to být jedno z nejlepších dramat posledních let, kdyby...kdyby příběh postavy Jaka Gyllenhaala byl tou nosnou linií a neustále by se neutíkalo k celkem klišoidní vztahovce. Žádné úžasné propojení dvou dějových linek, ani němý úžas na konci se nekonal, spíš naopak. Je to škoda, protože většina stopáže odehrávající se ve fiktivní knize je fakt výborná. (HD, orig.)

Divoké historky (2014)

Velmi milé překvapení z Argentiny. Kvalita povídek je sice trochu nevyvážená, ale naštěstí ty lepší převažují a svatební na závěr je naprostá perla. Vtipné, ale zároveň celkem jasně kritizující neduhy současné doby a vztahy mezi lidmi. Mám rád černý humor, a tady ho bylo víc než dost, takže celkově fakt spokojenost. (HD, orig.)

Není král jako král (2000)

Hodně originální, svižná a vtipná disneyovka, v rámci novější produkce jedna z nejlepších. Je super jak pro děti, pro které je tam nejedno mravní ponaučení podané chytrou formou, tak i pro dospělé díky spoustě skrytých narážek a vtípků. No a jako bonus krásná, pro Disneyho filmy typická, kreslená animace Hodně silné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)

Jurský park 3 (2001)

Jako jo, je to sice slabší než jednička i dvojka, ale zase ne o tolik, abych se docela dobře nebavil. Přímo Spielberg to sice není, ale nějaké jeho otisky ve filmu přeci jen najít lze. Děj je sice naprosto prosťoučký, ale u takovéhoto typu filmu mi to tolik nevadí. Aspoň si na nic nehraje. (Blu-ray, orig. + CZ tit.)