Návrat osamělého jezdce (2008) (TV film)

Priznávam, je to dosť tupé! Scenár, dialógy, samotné konanie postáv ba aj list, ktorý píše hrdina tesne pred tým ako sa vracia domov, to všetko je jednoducho tupé. Avšak aj tak neľutujem, že som si tento film pozrel! Chcete vedieť prečo? Pretože som si pri ňom krásne oddýchol po ťažkom dni. Sledovanie priblblého dobrodružstva Bobbyho Hattawaya ako najnebezpečnejšieho predavača na Západe ma celkom bavilo a mohol som vypustiť paru. Došlo k uvítaniu Bobbyho doma, ku nejakým jednoduchým konfliktom až potom prišiel čas na lásku. Čo ma šokovalo bol ten milostný trojuholník, ktorý bol nad rámec môjho chápania... Aj keď sa nad ním zamyslím tak to nedáva zmysel. NEDÁVA !!! No a záverečná prestrelka... Nekomentujem. Každopádne som sa celkom dobre zasmial.

Žlutá ponorka (1968)

Je rok 1968, Československo si užíva posledné dni akej-takej slobody a Beatles sú stále spolu a na výslní. Niekoho asi napadlo: "Ako sa dá z ich slávy vytrieskať ešte nejaké libry?! Zrobíme animovaný film!" Pre mňa je Yellow Submarine dosť veľké prekvapenie! Samozrejme príjemné... Anglický humor, drogové tripy, farby,komické postavičky (tie rôzne zvery ma dostali), Beatles a tiež kopec odkazov na históriu skupiny a aj na vlastnosti je členov, to všetko je fajn. Animácia bola avšak taká akási... no nazvime to rozporuplná. Niečo, ako napríklad samotná ponorka, postavy, halucinogénne obrazce alebo začiatočné zábery na Liverpool, boli zvládnuté na jednotku a iné veci mi prišli akosi nedotiahnuté, ba priam odfláknuté, hlavne tie kvázi bojové scény alebo naháňačky v Peperónii. Pesničky sa mi páčili, a preto dám s kľudným svedomím 4 hviezdy. Chudák Ringo, ešte dokonca i tu si z neho robili srandu. Ó, a aby som nezabudol: "I've got a hole in my pocket." :) P.S. Celkom sa teším na 3D remake. Dúfam, že to nedovrzajú, už aj tieto orgie pestrosti a tvarov boli záťaž na moje oči.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Mám rád westerny a preto sa mi tento film páčil. Skvelé herecké obsadenie, priamočiary dej, atmosféra aj prestrelky to všetko tam bolo. Russell Crowe postavu badassa zvládol výborne. V niektorých scénach išiel z neho naozaj strach. A ten záver ma dostal. Bol tak krásne neurčitý... Niekto si možno povie, že to čo Ben urobil bolo nelogické, avšak to bol podľa mňa zámer réžie.

Robot Chicken (2005) (seriál)

Keby som žil v USA tak dám bez mihnutia oka päťhviezdu.

Americký táta (2005) (seriál)

Vskutku pozoruhodné a ako inak aj veľmi zábavné. Postavy sú tiež fajn (jediný kto ma trochu štve je Steve a jeho partia, okrem iného ten Japonec mi pripomína Ling Ling z Drawn Together ). Najredšej mám rozhodne Francine. Humor je tiež podľa môjho gusta, dosť drsný a ironický ale inteligentný, paródie na popkultúru sa vyskutujú narozdiel od FG menej, čo v tomto prípade nie je na škodu.

Archer (2009) (seriál)

Uvidime ako to bude pokracovat. Zatial to vyzera vpohode.

Agatha Christie's Poirot - Žlutý iris (1993) (epizoda)

Klasický, jednoduchý a priamočiary Poirot. 75% Ako vraha som tipoval Luigiho, i keď som nemohol dôjsť na motív. Nakoniec to však nebol on... Veď prečo by aj. P.S. záverečná scéna bola veľmi zaujímavá.

Everybody Loves Hypnotoad (2007)

Created by the Hypnotoad * Developed by the Hypnotoad * Based on an original character created by the Hypnotoad * Starring the Hypnotoad * Executive producer - the Hypnotoad * Written by the Hypnotoad * Directed by the Hypnotoad * All glory to the Hypnotoad * Consulting producer - the Hypnotoad

Rocky Horror Picture Show (1975)

3,5* Celkom zaujímavá, pre mnohých ľudí kultová vec, svojím spôsobom je to však úplna chujovina bez nejakej výraznejšej dejovej línie. Mňa to nejak extra neoslovilo, a tú, akúsi, genialitu som tam nevidel. Mladá Susan Sarandon je síce krásna, pesničky sú fajn, je tu aj istá kontroverznosť, hlavne na dobu, keď film vznikol a nepochybne sa tento film mnohým ľuďom páči... A veď mne celkom tiež.