Útěk (1972)

Jedna z nejlepších akčních rolí Steve McQueena, Sam Peckinpah ve skvělé formě, dramatický a napínavý děj v době, kdy se nemohl spoléhat na digitální triky a kaskadéři museli dělat co umí. Bohužel se film (jako většina Peckinpahových snímků) nedostal do našich film, bylo jej ale možno vidět v Brně na Filmfóru 1972.

Střelec (1976)

Radost sledovat westerny ze zlaté éry tohoto žánru.Byť zde nemáme co do činění s klasickým westernem v jeho tradičním podání, Waynova přítomnost, jakož i klasická finální scéna jej řadí mezi to nejlepší, na co se dá podívat znovu (a vychutnat si výborné dialogy i herecké výkony hlavních protagonistů. Střelec je poslední film, ve kterém J. Wayne hrál. Traduje se, že když mu ukázali konečný sestřih jedné z klíčových scén filmu, vypadal tak, jako by střelil jednoho ze svých protivníků do zad. Na to Wayne rezolutně prohlásil "Natočil jsem přes 250 filmů, ale v žádném jsem nikoho nestřelil do zad. Předělejte to!" A režisér jej poslechnul...

Kurýr 3 (2008)

Jason Statham alias kurýr Frank je stále tím profesionálem, který chladnokrevně provádí "transporty", tentokrát ale musí porušit řadu svých neměnných zásad, jimiž se řídil, a které jej většinou uchránily od mnoha trablů. Kdo viděl předchozí Kurýry, buď jde na trojku proto, že se mu líbí jejich styl, a nebo ať na ni radši nechodí vůbec...

The Counterfeit Traitor (1962)

Napínavé špionážní drama, i po pětapadesáti letech poutavé a s dobrou akcí. Ukazuje nám trochu neznámou stránku druhé světové války - situaci neutrálních zemí, které nebyly okupovány nacistickým Německem, ale přesto byly v hledáčku obou válčících stran - Němců i Spojenců. Solidní herecký výkon W.Holdena i L. Palmerové

Volání netvora: Příběh života (2016)

Vizuálně podmanivé, místy až depresivní, neboť film fakticky straší dětským příběhem dospělého diváka. Ukazuje, jakou roli hrají silné příběhy v našem životě.Úžasná animace a trikové záběry, stejně tak jako působivý výkon Lewise MacDougala v roli malého Connora

Frank a Lola (2016)

Ambiciózní šéfkuchař Frank potkává Lolu jako svoji femme fatale a málem to zruinuje jeho dosavadní život i kariéru. Výborně zahrané, místy balancující na hraně voyerismu a někdy ne zcela pochopitelné z pohledu hlavních aktérů. Nicméně napětí, budované tvůrci od samotného počátku, postupně graduje a divák opravdu netuší, tak příběh nakonec vyústí.

Den patriotů (2016)

Největší vypovídací sílu má film v pasážích, které mají formu dokumentárního dramatu. Ty první minuty a hodiny po bombových atentátech sugestivně evokují děs a zmatek v řadách účastníků i diváků, ale i organizovanou rutinu a chladný rozum vyšetřovatelů, kteří za pomoci nejmodernější techniky dokážou najít, identifikovat a posléze i lokalizovat podezřelé pachatele. Solidní herecký výkon K. Wahlberge i K.Bacona.

Maigret - Maigret a případ mrtvého muže (2016) (epizoda)

Přestože R.Atkinson zde působí jako Maigret věrohodněji než v předchozí "Maigret Sets a Trap", příběh samotný nedosahuje takové kvality. Pátrání působí jako sled nahodilých událostí, které policii se štěstím dovedou k pachateli dvou paralelně pátrajících týmů detektivů. Tento v pořadí devětadvacátý román Maigretovské série byl Brity zfilmován již jednou (v 60. letech v televizní sérii BBC), ale ve snad nejznámnějším seriálu Simenonových adaptací s Bruno Cremerem jako Maigretem se zfilmování nedočkal.

Muž, který poznal nekonečno (2015)

Matematických gnériu-"naturščiků" se rodí zatraceně málo. Proto je dobře, že o jednom takovém byl natočen životopisný film. A to velice dobrý film, který dokáže z matematiky udělat fascinující záležitost i pro zcela nematematicky orientovaného diváka. Hodně tomu pomáhají J.Irons a D. Patel, ale především je to sám příběh, který fascinuje. Přiznávám, že předtím jsem o S. Ramanudžanovi vůbec neslyšel, ale odteď si ho budu dobře pamatovat!

Pasažéři (2016)

Utopická pohádka, jejíž děj se odehrává na palubě luxusní kosmické lodi pro pasažéry, cestující v hybernaci jako kolonizátoři vzdálené planety. Všichni, až na dva... Na druhé straně film pokládá některé naléhavé otázky lidské existence a staví své hrdiny do dilemat, jež jsou univerzální bez ohledu na čas a místo děje. Vydat se na tuto cestu stojí za to....