• Thriller

Barbar (2022)

Vždycky říkám, že fakt dobrej horor vyleze jeden jedinej za rok. A tady na něj bylo do dvou třetin skvěle našlápnuto. Tenhle horor totiž končí úplně jinak než začal a předpokládám, že nikdo na světě to nedokázal odhadnout. Takže nebejt za vlasy přitažený poslední čtvrtiny, dám poctivý čtyři pecky, takhle jdu krutě jen na tři.

Irský zázrak (2022)

Ač je film pomalej až běda, tak jeho promyšlená přeměna v drama slepé víry ve mně probudila nutkavost ho dokoukat se zaujetím. Holt zbožnost tě nenakrmí a tím pádem je po zázraku. Pěknej historickej kousek s výbornou Florence Pugh a dávám zázračně nadhodnocený čtyři pecky.

The Virtues (2019) (seriál)

Tichým způsobem budovaný zoufalství, který naprosto přesvědčivým způsobem ztvárnil Stephen Graham. Ten chlap neumí zahrát špatně a jeho příběh s bolestnou pravdou sledujete bez vydechnutí. Konec jako nezapomenutelná časovaná bomba a jasnejch pět.

Erupce lásky (2022)

Šikovně vyrobenej romantickej dokument, kterej si zvědavýho diváka zaháčkoval hned od začátku tím, že sdělil, že ústřední dvojice tragicky zemře. Takhle to má bejt, dotažený až do osudný erupce.

Před vraždou (2022) (seriál)

První díl položil skvělý základ, ovšem kvalita jde v dalších dílech dolů a seriál působí docela zmateně a velmi nepravděpodobně. Dá se říct, že jsem to vydržel jen kvůli hereckým výkonům, obzvlášt' David Tennant dokazuje, proč je v Británii tak žádaným hercem.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

Z Honzy Kollera byla vždycky cítit jeho obyčejnost v dobrým smyslu slova. I když v něm skoro nikdo talent neviděl, vyrazil do velkýho fotbalu a dobyl Evropu. Prej se mu dodnes zdá, jak hraje za áčko Borussie Dortmund. Prostě pohodovej dokument pro fans fotbalu.

Miluj svého robota (2021)

Film s výborným podnětem k zamyšlení, od kterého jsem čekal nějaké poselství a vtipný momenty, se po slibným začátku převalil do průměru. Ovšem Dan Stevens v roli robota byl precizní.

To nic, drahá (2022)

Línej film, kterej chtěl bejt zajímavej. Je v něm hodně záhadnejch scén který něco naznačovaly, ale málo který byly vysvětlený, nebo rozvinutý. I tak si myslím, že to byl slušnej thriller.

Kde zpívají raci (2022)

Vražedná záhada a romatika byly sice poutavý, ale takovejch už bylo. Vleče se to, ale pomalý tempo je nezbytný a filmu vyloženě nahrává. Divák se aspoň líp vcítí do hlavní postavy, prožije si s ní všechny trable z dětství a pak je z toho pěkně zlomenej. Nejlepší na filmu je to, že je krásně natočenej a výkon tý zranitelný holky v hlavní roli byl taky skvělej.

Na západní frontě klid (2022)

Musím paradoxně napsat, že při vší tý krutosti působil film nádherně. Holt i krev, špína a bída se musí umět natočit tak, aby divákovi chutnala. Povedl se i výběr hlavního hrdiny, u něhož byl skvěle vidět přerod z nadšenýho, nevinnýho kluka na začátku války, na otupělýho vojáka ke konci. Pět pecek nedám filmu jedině z důvodu, že bych ho osobně uvítal o fous napínavější. 85%