• Krátkometrážní

Muž se zlatou zbraní (1974)

Jedna z vôbec najlepších bondoviek s unikátnym záporákom v celej histórii série. Christopher Lee ako Scaramanga je nezabudnuteľný.

Extrémní rodiny (2012) (pořad) odpad!

Príde čas kedy sa tu na Slovensku budeme chytať za hlavy a búchať hlavou o stenu ked si uvedomíme aký odporný hnoj sme v televízii sledovali. Ja ale našastie nepatrím medzi televízne ovečky, ktoré sa bavia na tejto primitívnej relácii. Je neskutočnou hanbou že táto primitívna relácia má takú vysokú sledovanosť. Veď v tejto relácii si tvorcovia len robia srandu z postihnutých ľudí, ktorí rozhodne k smiechu niesú. Ostane tu je malá ukázka: http://youtu.be/PeheGhcfcbw

Memphiská kráska (1990)

Jeden z mojich najoblúbenejších vojnových filmov z detských čias. Je to príbeh posádky bombardéru B-17 alias lietajúcej pevnosti s menom "Memphis Belle". Posádka má za úlohu bombardovať továrne na zbrane v nemeckých Brémach. Po splnenej úlohe však nastanú komplikácie a posádka musí bojovať o prežitie a bezpečné pristánie lietadla. Film je dobre zrežírovaný a velmi slušne zahraný.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tak toto je skutočne komédia, ktorej môžem s kľudným svedomím dať punc "kultová". Tie hlášky a situácie, ktoré tu máme možnosť vidieť fakt nemajú v českom filme obdoby. Film je pripomienkou búrlivej porevolučnej doby kedy sa v rámci reštitúcii stali z nýmandov a idiotov milionári a mnoho ľudí začalo ostošesť podnikať. Navyše Bolek Polívka tu podáva podľa mňa svoj životný výkon. Ja inak osobne nepoznám jediného človeka, ktorý by tento film nevidel. Ono aj tie hlášky a dialógy už dávno vstúpili do bežnej reči a tak povediac zľudoveli. "Ty první světová skupino!!!!!"

Kdyby... (1968)

Sugestívny film o vzbure mladíkov proti autoritám v anglickej internátnej škole, kde platia prísne pravidlá a pevná hierarchia profesorov a prefektov. Starší študent Mick (Malcolm McDowell) už šikanu a neslobodu nemôže vystáť a živí v sebe predstavy plné anarchie a násilia, ktoré pri príležitosti 500. výročia založenia školy premení v skutočnosť. Film vznikol v revolučnom roku 1968 kedy sa mladí ľudia po celom svete začali búriť proti autoritám. Doba, kedy vypuklo hromadné povstanie v Paríži a Československo obsadili sovietske tanky a hlavne doba kedy prebiehala vietnamská vojna. Na pozadí týchto udalostí vznikol film IF. K neobyčajne emotívnemu zážitku z filmu prispieva aj kamera Miroslava Ondříčka. Záverečný masaker je už len výbuch časovanej bomby napätia, ktoré narastá po celý film. A ten Malcolm McDowell hraje tak dobre že Alex v Mechanickom Pomaranči bol pre neho ďalšou trofejou.

Zemětřesení v New Yorku (1998) (TV film) odpad!

Skutočný filmový odpad plný logických dier. Za jednu uvediem napríklad scénu pri ktorej som sa až chytal za hlavu: uprostred ničivého zemetrasenia a skazy sa nájdu frajeri, ktorí začnú rabovať a náš dementný hlavný hrdina, ktorý je poliš ich ide z nasadením vlastného života zastaviť. Takže scenárista asi fetoval niečo fakt tvrdé ked to písal.

Modré hlubiny (2003) (seriál) odpad!

Bože dobrý na nebi. Jeden diel tohto braku som našiel úplnou náhodou na starej VHSke a len zo zvedavosti som si ho pozrel. To čo sa na mňa vyvalilo bolo horšie ako tsunami. Nuda, prehrávanie, úplne na hlavu postavené zvraty a tie lacné scénaristické berličky tomu len dodávajú punc humusu. Jeden zo zvratov je fakt bizraný jak sa patrí: jedna záporná postava sa snaží zastreliť našu hrdinku, ale ona má však svojho vytrénovaného sokola, ktorý záporáčke vyklove oko, no a predstavte si že dotyčná osoba na ňu podá žalobu. Myslím že toto hovorí za všetko.

Pomník lásky a přátelství (1955)

Pozrel som si to len kvoli tým krásným záberom na Prahu. To je asi tak všetko. Pohľad na megapomník najväčšieho tyrana a masového vraha mi pekný ale nepripadal.

Pochoduj nebo zemři (1977)

Vojnový film z prostredia francúzskej cudzineckej légie nám predstavuje čatu legionárov, ktorí dostanú za úlohu brániť vykopávky v púšti pred nájazdmi beduínov. Hviezdne obsadený film plný výborných bojových scén a s Terencom Hillom v akčnej úlohe.