• Krátkometrážní

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Som Záhorák a Moravské Slovácko je ako múj druhý domov. Oblast kde sa natáčal tento seriál je mi velmi dobré známá. Jura Klásek a Matúš Pagáč tu zažívajú samé dobrodružstvá a dokonalo nás bavjá. Tak neváhajte a podívajte sa na tento podla mňa kultový seriál, kerý má stále tú neopakovatelnú atmosféru. Fírnajs kurník.

Angst (1983)

Sugestívne psycho o úchylnom vrahovi, ktorý po prepustení z väzenia okamžite spustí nový masaker. Film má zaujímavú, autentickú kameru a vyniká absenciou dialógov. Väčšinu filmu totiž počujeme len vnútorné monológy nášho protagonistu a jeho myšlienkové pochody, ktoré sú viac než bizarné. Ale tie scény mordov.....brrrr z jednej scénky mi až behal mráz po chrbte. Až som bol nakoniec sám prekvapený že Rakušania dokážu natočiť taký brutálny horor.

Malý velký muž (1970)

Dustin Hoffman ako človek ktorého ovláda jeho vlastný pud sebazáchovy pendluje zo strany na stranu a popritom sa zúčastní aj slávnej bitky u Little Big Hornu. Zaujímavo retrospektívne spracovaný anti-western.

Musíme si pomáhat (2000)

Pôsobivý film o vynútenej kolaborácii sa odohráva za temných časov Protektorátu. Manželský pár, ktorý sa snaží na seba neupozorňovať musí ukryť mladého žida Davida, ktorý utiekol z Osvienčimu. Bravúrne herecké výkony a temná atmosféra robia z filmu dokonalo mrazivý zážitok.

Hledá se Nemo (2003)

Pixarovka, ktorej môžem s kľudným svedomím dať plný počet. Ten film si to skrátka zaslúži. Bol som na ňom ako 11 ročný chlapec v kine a dodnes ma ten film neskutočne dojíma a baví zároveň. Klobúk dole pred úžasnou animáciou a výbornými nápadmi (žraloci vegetariáni, ktorí držia pôst ma dostali najviac).

Plnou parou vzad! (2002)

Dementná komédia plná nechutností a hluchých miest.

Smrtonosná past (1988)

Akčný nářez s výborným Bruceom Willisom v hlavnej úlohe patrí právom medzi klasiku akčných filmov. Newyorský policajt John McClane príde na vianočnú party do mrakodrapu Nakatomi Plaza. Budovu však následne obsadia teroristi a držia rukojemníkov medzi ktorými je i jeho žena. Naštastie je tu práve John a ten im zatne tipec. McClane je proste taký frajer, že mu baštíte akúkoľvek hlášku a dokazuje že akčný hrdina môže byť kludne celý film bosý a môže aj krvácať. Na Willisovi bola v tejto úlohe zvláštna práve jeho civilnosť: John McClane je hrdina, ktorý sa ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste a najradšej by strávil kľudné vianoce so svojou rodinkou. Pamätám si to ako keby to bolo včera, keď som ako 9 ročný krpec videl tento film prvýraz a nemohol som sa ho nabažiť, pozerával som ho aj dva razy denne a krátko na to sa táto séria stala mojou úplne najobľúbenejšiou. Yupikie yeah motherfuckers.

Smrtonosná past 2 (1990)

Akčná jazda pokračuje. John McClane sa teší na vianočné sviatky so svojou rodinkou, ale netrvá dlho a zasa sa niečo pokazí. Na medzinárodnom letisku vo Washingotne D.C. zrazu začnú zhasínať svetlá na runwayi a riadiacia veža stratí nad letiskom kontrolu. Kontroly sa vďaka počítačom z diaľky zmocnili teroristi zložení z bývalých vojakov, ktorí chcú zabezpečiť príchod drogového bossa a spoločne s ním odletieť do teplých krajín. Nepočítali však s prítomnosťou McClanea. Pokračovanie je opäť plné hlášok, prestreliek a napínavých akčných scén.

Strýček Sam (1996)

Od režiséra legendárneho Maniac Cop som rozhodne čakal viac než túto zlátaninu, kde je vrahom zombík v prevleku za Strýčka Sama. Výsledný pokus o horor nie je ani strašidelný a už vôbec nie vtipný. Je to skorej tak amatérský film až je k plaču.