Transformers 3 (2011)

Zvláštní že jsem mnohem nadšenější z první poloviny filmu, než z jeho brutálně akční poloviny druhé. První hodina působí až překvapivě komediálně dobře, sem tam nějaká akcička slouží jen jako podklad pro další trefné frky a vtipné situace. Celý nápad protnutí s lidskými dějinami bych hodnotil stejně tak kladně. Za první polovinu plný počet!! Když se pak bohužel film překlopí do své druhé části, nadšení opadá. Velká část choreografie akcí se jen opakuje, a i na mistru vlasteneckých proslovů a zachránci planety Bayovi je vidět, že mu dochází dech a snaží se už jen, tak nějak do cíle dokulhat. Sprška klišé typu:"miluju tě, slíbil jsem ti že to zvládnu" nakonec, už působí až hrozivě křečovitě. Ps: Megan nebyla dokonalá, ale oproti tomu co předvádí její neuvěřitelně umělá náhrada je to paní herečka!

Pařba v Bangkoku (2011)

Po povinném odříkání počátečního "je to tu zase" se partička opět rozjíždí. Sice už bez lehkosti a nenucenosti prvního dílu, pořád ale zatraceně vtipně. V mezihře to někdy lehce zaskřípe, když má ovšem přijít na legraci nebo akci, znovu se boduje na plné čáře. Na pobavení výborné, sportovně se ale musí uznat, že bez starých, známých a hlavně pověstné foto prezentace by se jednalo "jen" o průměrnou komedii.

Jackass 2.5 (2007)

Někdy až o dvě třídy většinou jen o třídu slabší scénky, které ukazují, že ten kdo u Jackass rozhoduje, co se dostane do hlavního filmu odvádí dobrou práci. Vtipnost klesla a trapnost stoupla, alespoň rozhovory s tvůrci a autory za něco stojí a pomůžou lepší orientaci v pocitech a názorech jednotlivých "wildboys".

Californication (2007) (seriál)

Seriál proslulí hlavně svou sexuální otevřeností a hvězdou hlavní postavy. Což jsou na první pohled opravdu hlavní lákadla one man show Davida Duchovnyho. Při hlubším rozboru si však člověk uvědomí, že sex a ostrá slova jsou úplně vedlejší. Californication je hlavně o rodiných hodnotách a o tom, že krása není vše. Hank Moody ten nejcharismatičtější pohodář v LA si to uvědomí dost pozně. Jenže nebyl by to on, kdyby s důvtipem a smrtelnými hláškami se nevydal na cestu k znovuzískání své rodiny. První série naprosto odzbrojující, abych si nekazil zážitek, ostatní série prozatím odsouvám na dobu neurčitou....... 2.série šla po všech stránkách dolů, stále to ovšem stačí na super zábavu. Lew Ashby-Zastiňuje Hanka Moodyho! 3.série je jiná nežli obě předchozí, a chvíli trvá než si vše sedne, následně se ovšem, i přes do očí bijící vykonstruovanost Moody rozjíždí k dost možná nejlepší sérii.

Nová noční můra (1994)

Napětí - 0. Hlášky - 0. Vraždy - 0. Dalo by se hádat, zda je tenhle film pořád ještě horor. S kvalitami původní a zároveň jediné Noční můry co za něco stojí naprosto nesrovnatelné. Skalní fanoušci možná ocení štáb před kamerou, o kvalitním hororu ovšem nemůže být řeč.

Princ a pruďas (2011)

Výborná zábava. Originalita a "koule" se zvlášť u komedií cenní dvakrát. Člověka v tohle kříženci Excalibru s Pineapple express nešokují jen "čůrá." sem a "píč." tam. Překvapilo i množství krve a brutality. Navíc McBride na vísost vtipný a následuje tak stejně založeného Rogena k první komediální lize. To není zrovna známka mravní síly lidstva, ale kdo by to řešil když jim to "mrdán." a "píchán." tak jde :-).

Melancholie (2011)

Trierova vysoká filmová. Opět daleko za hranicí únosnosti, co se týče záživnosti některých částí a především první poloviny. Ta i když ve mě prohloubila odpor k vdavkům, tak žádnou, jinou hlubší odezvu nevyvolala. V první polovině také až netypicky málo krásných zpomalených obrázků. Jestli-že byla první polovina chudá na vyvolané emoce, ta druhá pocity vyhání do extrému. Každopádně nejočekávanější se vyplnilo! (SPOILER:) Lars dokázal svléknout Kirsten a moment kdy leží nahá na skále u řeky, ozářená modrou září Melancholie, byl pro mě do té doby vrchol snímku. Hlavní důvod proč jsem ovšem upustil od diplomatických TŘÍ, bylo právě to, na co čekal zřejmě každý, kdo se film odvážil navštívit. A to jak Trier zobrazí slibovaný konec světa. Viděl jsem už tisíckrát snahy filmařů o vyhlazení lidské rasy. Žádný ovšem nedokázal na diváka přenést takovou tíhu sklíčenosti a pocit vlastní nicotnosti jako Konec s nálepkou Made in von Trier.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Pohádek o chlápkovi co se náhodou dostane k roztomilému zvířátku, které z něj následně udělá lepšího člověka, tu už bylo nesčetně. Tvůrcům se sice daří práce s hudbou a vedení výborných herců, jenže už z traileru trošku znalejší divák musí odhalit banalitu příběhu a všeho co obsahuje. Další zbytečný přírustek do už tak početného zástupu infantilních, rodiných komedií.

Jackass: Film (2002)

První filmové setkání s bláznivou partičkou z MTV se nese v dusu takového oťukávání. Některé scénky jsou sice povedené, avšak celkový dojem je poměrně umírnění v porovnání s dvěmi dalšími pokračováními. Bam Margera potom co Ryan Dunn rozstřelil svůj golfoví vozík, řekl:"Ryan je příšernej řidič!". V souvislosti s tím, že před pár dny se Ryan Dunn zabil ve svém Porsche, mi to přišlo podivně dojemné :-(.

Čínská čtvrť (1974)

Legendární detektivka. Ovšem na můj vkus příliš utahaná a monotóní. Už fakt, že jsem u filmu usnul, (a že se mi to nestává) něco naznačuje.