Ruslan (2009)

Vlastně si nejsem úplně jistej, jestli ty ** nejsou jen kvůli tomu, že mám rád Stevena ze začátku devadesátek (ach ta nostalgie). Jo hřebíková ruleta byla fajn, možná by si zasloužila víc prostoru.

Orange County (2002)

Vlastně jsem se docela bavil - pocit trapnosti byl méně častý než pocit radosti takže to co mi na tomhle filmu nejvíc vadilo byl vizuál. Všechny lokace na mě působily, nevím proč, strašně odpudivě a uměle...

96 hodin (2008)

Objektivně to na plný hodnocení nemá, ale takhle příjemnou žánrovku jsem už neviděl...Točí se tak jednoduchý a přitom úderný filmy ještě vůbec?

A.I. Umělá inteligence (2001)

Uznávám objektivní kvality tohohle díla, ale když mě to naprosto subjektivně nebavilo a to jsem dal A.I. dvě šance. člověk se pořád nemůže vést s proudem.

Jezero smrti (2008)

Výpovědní hodnotu tenhle film určitě má, atmosféra je taky dobrá + brutální konec, ale těch logických lapsů a nevěrohodnýho chování postav bylo trochu moc.

Na rozchodnou (2008) (TV film)

Stopáž 60 minut na takovéhle téma? to nemohlo dopadnout jinak, než hodně povrchně. Nicméně silné momenty se našly.

Poseidon (2006)

Po shlédnutí originálu musím snížit na dvě. tohle je ukázka toho jak zprasit zajímavý námět. Není tady snad jediná dobře napsaná postava, zato kupa dobře napsaných nesmyslů a nelogičností. jeden bod za efekty (to je taky jediná věc, která je lepší než v dobrodružství poseidonu z roku 1972, což se ale jaksi dalo čekat že?), a druhá za kurta russela, pro kterého mám od dob The Thing slabost a i když tady nemá co hrát, nemyslím si, že patří do starého železa.

Krvavý diamant (2006)

Jako poukázání na to v jakým je Afrika svrabu - dobrý, nicméně ve srovnání s Hotelem Rwanda tenhle snímek nemůže vyhrát. Akce je natočena výborně, DiCaprio i Hounsou jsou velmi přesvědčiví, ale proč nemůže být scénář trochu míň šablonovitej? Dal bych ***, ale protože je dobrý upozorňovat na problémy (nejen) africkýho kontinentu, jednu hvězdu přihodím.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

ČÁST PRVNÍ: Na český televizní poměry až nečekaně dobrý. Scénář je místy naivní a najde se pár klišé (satanističtí metalisti), ale nedá se říct, že bych se nudil. Velký podíl na tom má i režie Jiřího Stracha. Takže uvidíme dál. BTW: Religionista nezná Ďábovu bibli? To už bylo i na mě jako vcelku nenáročnýho diváka trochu moc.