Síla country (2010)

Další film, kde hraje "hlavní" roli country, ale o dost slabší, než ten loňský.Gwyneth mám ráda, ale hodně mě potěšila a zároveň překvapila svým zpěvem. Samotný film by nemusel vyznít špatně, ale mám pocit, že tady se vztahy hodně proplétají, ale takovým komplikovaným a zmatečným způsobem až to po čase nudí a leze na nervy. Hudba dobrá, život hlavní hrdinky už tolik ne.

Skrýš (2010)

Některé okamžiky, záblesky z minulosti, prostředí jsou zachycené vážně dobře, člověku v určitých chvílích naskakuje husí kůže a je rád, že je daleko od lesů, venkova a černočerné tmy. To všechno je výborné, stejně jako výběr obou hlavních herců, těm není co vytknout, ale z výborného potenciálu se i přes všechny klady vyklubala podprůměrná slátanina, která se dle mého trochu zamotáva a tím klesá počáteční napětí až na samotinké dno.

Sociální síť (2010)

Co si budeme povídat, Zuckerberg je pěkne vychytralá zakomplexovaná potvůrka a má hódně pod čepicí. Ale klobouk dolů, nelíbí se mi jakým způsobem se k nápadu alá Facebook dostal, ale zužitkoval ho dostatečně. Trent Reznor je pan skladatel s velkým S. Neotřelý, originální a rozeznatelný..., díky, že jsem mohla být součástí všech jeho Pražských koncertů. Ale přes věškeré plusy, je to jen velký chladný film. S malým osdtupem jsem viděla Černou Labuť, která ve mě po všech stránkách vyvolala o mnoho víc emocí a proto nemůžu dát více než ****.

Souboj Titánů (2010)

Nerozumím všem negativním komentářům. Podobné filmy beru stejně trošku s rezervou, protože jde spíše o pobavení, a vizuální efekty, než o něco hlubšího. A pokud to beru takto a nesrovnávám, tak jde o svižnou podívanou, která nemá žádné větší nudící pasáže, spíše naopak, divák se těší na to s kým bude mít za chvíli, hlavní hrdina, tu čest. A tak je to podle mého až do konce, navíc Ralph Fiennes opět potěší a Sam Worhington se se svou obyčejností na roli Persea neuvěřitelně hodí.

Syčák Hesher (2010)

Hesher mi leze na nervy, ale když si povídá s T.J.-jovou bábi, tak si říkám všechno na něm nebude tak špatné. Natalie Portman v roli, která ji vážně sedí. Hudba mého dětství, která mě nikdy narozdíl od bratra moc nebrala a kérky, které pokud bych se někdy rozhodla, nechci mít žádné jiné, než měl Hesher a to "beze" srandy.....po pár dnech zvyšuju na 70%.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Já věřila, že v té Claire Danes TO JE. Tu poslední hvězdu dávám za ni, protože podala téměř nadlidský výkon, od mimiky až po hlasový i celkově vizuální projev. Citlivý film, kdy máme šanci nahlédnout do mysli autistky a můžeme tak snadněji pochopit svět, který je pro nás tak vzdálený. Někdy jsem nešťastná z dnešní doby a z toho jak se všechno rychle mění, ale věřím, že lidé s podobným osudem již tak/často/ nemusejí bojovat s posměchem okolí.

The Runaways (2010)

Takže za prvé mě tyhle životopisné filmy šíleně baví a za druhé to nebylo vůbec špatné. Možná nám děj mohl přiblížit více celkového dění kolem Runaways a nejen pokoncertní dýchanky a zažitky, které se dnes dějí úplně běžně a přitom při sledování filmu budeme kroutit znechuceně hlavou. No jo,ale když se pak podíváte na videa skutečné kapely, tak budete obdivovat patnáctiletou Dakotu a uznale pokyvovat nad věrohodným zpěvěm jak jejím, tak Kirsten Stewart. Mělo to grády, atmosféru a to je někdy mnohem víc, než smysluplný děj. A Joan Jatt má mé velké sympatie.

Útěk ze Sibiře (2010)

První třetina povedená, hodně pestrá ,předstvení hrdinů i gulagu a toho jak to na podobných místech vypadá a chodí. Po útěku se dostavil splýn, protože jsem očekávala něco jiného. Na řadu přišlo hodně citlivých okamžiků, které jistě měly svůj význam, protože se snad držely předlohy,kterou napsál jeden z utečenců, ale mě tam chyběly ty pomyslné grády, které bych si při podobné a těžké situaci představovala. Můj problém. Výběr herců a následné hraní výborné, stejně tak příroda, jen to tempo je jaksi pomalejší. 3,5*

Vlkodlak (2010)

Rozjezd byl slušný, období před dvěma stoletími si nedokážu představit ani jinak, ale samotný příběh? Měla jsem se bát a místo toho jsem nevěřila vlastním očím. Proměna ve vlkodlaka slušná,ale ta hlava s tím do oka bijícím čumáčkem na mě působila až komicky. Kdyby nebylo povedeného střihu a zvukových efektů, tak bych se nebála téměř vůbec. Emily Blunt měla být zřejmě zpestřením, ale tady až nechápu ten smutňoučký a stále zůčastněný výraz, bylo to spíše otravné.A Benicio? Toho mám ve svém topu, ale tady toho moc nepředvedl a ten účes, bože bože. Jedním slovem : zklamání.

Ženy v pokušení (2010)

Že bych blahem zrovna chrochtala a od smíchu mě bolelo břicho, tak to zase néé. Ale je fakt, že to plyne souměrně a zábavně po celou dobu, navíc vidím v českém filmu taky trošku jiné tváře a světe div se, ony umí taky hrát a dokonce skvěle. Takže jo, navíc i ta hudba byla fajn.