Příběh o Zoufálkovi (2008)

Animáček, který zaujme zvláštní, spíše ponurou atmosférou. Teď už vím, že s dětma bych na to nešla,přesto se mi to docela líbilo.A Zoufálek? ten je kouzelný.

Hačikó - příběh psa (2009)

Pokud potřebujete uvolnit emoce a v poklidu si poplakat, pusťte si Hačikó. Příběh psa, který je bezmezně oddaný svému pánovi je dojemný a krásný. Netlačí na pilu, jen pomalinku plyne v doprovodu velmi výrazné hudby, která celý příběh umocňuje. Nádhera.

Sláva (1980)

Když jsem odcházela z kina, v hlavě jsem měla spoustu otázek. Tenhle film je hodně emocionální, jde pod povrch a svým způsobem si vás podmaní, ....protože je natočený takovým opravdovým způsobem. Tady se každý za svoje místo rve ze všech sil. Jeden z nejlepších muzikálů co jsem prozatím viděla.

Švédská trojka (1994)

Tak to už je dávno. Netradičně laděná komedie z příjemného prostředí a ještě lepšími herci. Hrozně mě potěšilo, že vidím svou oblíbenou Donnu z Twin Peaks. Škoda, že od té doby si ji už v žádné takové roli nepamatuji.

Naše rodinná svatba (2010)

Na komedii tady na mě bylo až příliš složitostí -nebo-li místo akce zbytečné řešení čehokoliv. Na druhé straně docela fajn ústřední herci /Taye Diggs vypadá rok od roku líp/ a ještě lepší tatíkové. Bez nich by to byla nuda , takhle tam přeci jen bylo trošku šťávy.

Zapomenutý ostrov (2008)

Nenáročná podívaná pro celou rodinu.Ne, že bych z ní byla úplně odvázaná, ale naopak mi tam ani nic nepřekáželo. Líbil se mi dům i místo, kde Nim se svým tátou žila. Líbila se mi role Jodie Foster, která mě docela mile překvapila, protože předtím bych si ji v ní určitě neuměla představit a potěšil i samotný Gerard Butler. Abigail Breslin má takový zajímavý kukuč, rozhodně ji zase ráda někdy uvidím.

Cemetery Junction (2010)

Výborná podívaná, kdy z nečekaného se stává úplná lahůdka. Hltám každou scénu, herce, hudbu.Humor je neotřelý, přesto skvělý. Herecký výběr božský, stejně jako barevnost postav a vztahů. Mládí má víc rozumu, než stáří....přesto přecičko mám pocit, jako bych film sledovala přes nějakou clonu, takže zatím za****.

Klíč k minulosti (2010)

Klíč k minulosti je zbytečně nenápadný film, kdy přítomnost a dění kolem jednoho bytu přinášejí příběh a vzpomínky z minulosti, kdy v tomto domě bydlel někdo úplně jiný. I když se jedná o film s válečnou tématikou a přímým bojem nemá nic společného, je ještě drsnější a zároveň dojemnější, než by člověk čekal. Ke konci bylo trošku vaty, ale jako celek je ten příběh hodně silný a navíc potěšili i herci.

Druhá šance (1999)

Druhá šance mě poprvé nebavila, podruhé to bylo jinak. Nebudu zapírat, když opět povznesu Michelle a Bruce, jejich herectví mě prostě baví. A pointa filmu? Ta příjde na závěr, i když děj tam směřuje po celou dobu.... ten výlev se Kattie docela povedl. Ono někdy člověk dělá z maličkostí velkou vědu a naopak, ale spoustu věcí člověk řeší zbytečně. Takže k uvědomění to stačí a vlastně i ten humorný nádech, který se nese celým filmem mě nijak nevadí.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Tyhle dokumenty mají neuvěřitelnou sílu, vyvolávají ve mě pocit, že lidský život je jen malinkou epizodou ve vývoji Země.