Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Budu hodná a i když bych si na tomhle dílku našla spoustu negativna, tak v porovnání např. s Méďou Béďou je to opravdu zážitek. Jednotlivé postavy jsou vcelku kladné, jen na Joshe Hutchersona si člověk/já/ musí zvykat déle.3D efekty příjemné, stejně jako nápady se zvířaty. Maličkého slona bych taky ráda. Vtipné, místy až trapné, ale je to přeci jen rodinný film pro 7-10 let a v tom případě pohoda.Celkový dojem dobrý, zadek mě bolel jen z části a to je good znamení.

Miluj mě, prosím (2004)

Po úvodní půlhodině, kdy na mě přišlo spaní, jsem dodívání odložila na neurčito, ale pak mi to hodnocení vrtalo hlavou a nakonec jsem se asi po měsící díky kometářům rozhodla, že to ještě jednou zkusím. Rozhodnutí to bylo správné, protože od chvíle, kdy se v příběhu objeví Rose Byrne, úroveň filmu rychle stoupá. Nenápadná, ale překvapivá Rose. Nakonec se jedná i o docela originální námět, přesto mě kromě Rose nic nenadchlo.

Polibek, prosím (2007)

Vyprávění Emilie se dobře poslouchá, to člověk pozná už z výrazu a zaujetí Gabriela. Stejně zaujatě jsem naslouchlala i já, i když v zásadě nešlo o nějakou převratnost. Herecké obsazení příjemné, jen na samotného režiséra a herce v jednom se trošku déle zvyká a člověk mu to moc nevěří. Na jeho místě bych si raději představovala MIchäela Cohena a to i za ten polibek, prosím.

Zápisník jedné lásky (2004)

Romance o lásce, které není přáno, o létě, na které se nezapomíná, o vyprávění a poslouchání, o přiznávání a rozhodování. O vzpomínkách. Výborně zahráné, přeslazenost jde stranou, romantika, kterou si ráda zopáknu.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Možná kdyby jsem na tohle kápla o něco dříve, s hodnocením bych váhala, ale teď v letech stejných jako prožívají hrdinky Sexu ve městě, to jde nějak mimo mě a to je asi paradox a důvod proč se dívám jen na jeden příběh ze tří. Nemá to pro mě ten pomyslný magnet sledovanosti, samotné předtsavitelky mě baví stejně jako jejich lehkovážnost, kterou bych ve skutečnosti moc nevítala.Ale od toho je zábava, tak proč vlastně ne.

Určitě, možná (2008)

Určitě, možná je jistým způsobem originální námět s velmi příjemnými herci. Přesto jsem se musela rozdívávat natřikrát a při posledním pokusu jsem se dodívala,....konečně. Dalo mi to zabrat a i přes veškeré klady to není to, na co bych se chtěla ještě někdy podívat. Nicméně Rachel Weisz snad ani nestárne ba právě naopak.

Počítání oveček (1981) (TV film)

Žanetu Fuchsovou jsem jako dítě zbožňovala, chtěla jsem vypadat a být jako ona. Ten příběh se mě hodně dotkl. Díky Věře Galatíkové, díky Žanetě a také díky zpracování, které vás i v dětském věku přinutí přemýšlet a dávat si věci dohromady. Jsem ráda, že jsem ten film zažila v době, kdy podobných filmů a dění kolem bylo méně a člověk nebyl rozptylován okolními vjemy. Počítání oveček je docela snadný způsob jak snadno usnout a to doslova. Krásný a lidský příběh.

Nebezpečná metoda (2011)

Šla jsem do kina s tím, že tady se bude hlavně analyzovat, diskutovat, řešit. Takže pokud by někdo očekával hodně barvitý děj, tak může být zklamán. Mě však tento příběh nadchl, ať už po herecké stránce všech zúčastněných a to i Vincenta Cassela/i když je tam jen chvilinku/, tak i přímo psychologickými rozbory. Ty byly podány tak srozumitelnou formou, že je nemožné, aby nebyly pochopeny. Zpestřením byla i písemná forma komunikace. Velmi zajímavá podívaná.... Zkuste od tohoto filmu nic nečekat, pak si ho užijete mnohem více.

Warrior (2011)

Warrior - po celou dobu se na ten film dobře dívá, uběhne jakoby nic a i když si po celou dobu nemyslím bůh ví co, tak se na to pořád dá dívat. Navíc Tom Hardy a Joel Edgerton vypadají vážně podobně. Takže to shrnu. Do 57. minuty filmu je to bez chybičky, Nick Nolte hraje jednu ze svých nejlepších rolí. Spletitost různých osobnností a vztahů je propojená víc, než jsem si myslela. A tady už je nám jasné, kam se děj bude ubírat ,nemusí to vadit, ale řekla bych, že od druhé poloviny jsem jakoby na houpačce a střídají se krásné pasáže s těmi umělými, těmi, které by se mi asi ve třinácti líbily. Jenomže mě není třináct. ...Ale jednotlivé postavy se mi hodně líbily, stejně jako kamera a hudba. Takže jdu zvýšit Moneyballovi.