Všichni jsou v pohodě (2009)

Všichni jou v pohodě...jen já asi ne. Čekala jsem komedii a on to byl sentimentální příběh chlapa v letech, který si nepřeje nic víc, než jen vidět své děti a strávit s nimi pár společných chvil. A ono to nevychází snad pro jeho dřívější nároky na ně nebo možná proto, že nemají čas, anébo jen proto, že mají dost vlastních starostí se svými životy a s problémy, které se jim dějí. V mládí si člověk ještě moc neuvědomuje samotu a ona je to smutná věc, která se nevyhne téměř nikomu. A proto díky za tento milý film s hezkou myšlenkou a velmi příjemnými hereckými výkony. Važme si těch, kterým nejsme lhostejní.

Synecdoche, New York (2008)

Ač podobné složitosti miluju, tohle bylo až příliš, příliš dlouhé, příliš divné, příliš nudné, příliš složité, příliš zmatené nebo až příliš dokonalé? Herecky naprosto božské, stejně jako tmavě vyobrazená atmosféra celého filmu, kde i humor je zahalený do tmy, přesto musím do tohohle díla ještě uzrát a po čase možná svoje prvotní pocity změním.

Stydlivý polda (2000)

Docela slušná zábava, ale když koukám na celkové hodnocení, tak jsem to asi viděla v jistém opojení, přesto nemůžu hodnoti jinak.

96 hodin (2008)

No říkala jsem si, kde se hrabe Harrison Ford při svých akčních scénách na Liama. Mělo to výborný spád a docela uvěřitelný začátek.Pantáta /bývalý profi agent/ ve výslužbě s čichem policejního psa a kondicí býka před porážkou, který jede zachraňovat svoji dceru, která byla unesena pro trh s čestvým masem. Hrozně dobře se na to dívalo, i když vás při sledování akčních scén a neustálých honiček, kdy má taťka stále navrch, i když stojí proti početné bandě překupníků napadne, že je to až přiliš přitažené za vlasy. Ale když se nad to povznesete, tak si užijete nádhernou akční podívanou, která nemá v podobném žánrů až tak moc konkurence. Čistá prácička.

Ať vejde ten pravý (2008)

Má to svoji zvláštní atmosféru a když se vám podaří ponořit hloub do příběhu ,nebudete litovat a vychutnáne si šťavnatý a netradiční filmovo hororový zážitek. Určitě bych měla vynést vynikající úvodní dětské herce, jejichž přátelství a vzajemná pomoc při bytí, je to hlavní ,co v tomhle filmu dává smysl. Něžný horor.

Poslední skotský král (2006)

Při sledování Foresta Whitekara mi až běhal mráz po zádech. On byla tak správný, až to bylo neuvěřitelné a člověk si říká, že za tím asi bude něco víc/ i když jste o Idi Aminovi nikd nic neslyšeli/. Kdyby jeho horší stránka byla vyobrazena hned od začátku filmu, asi by to bylo celkově o něčem jiném. Takhle se můžete jen domnívat jak se tohle drama může vyvíjet. James McAvoy hraje dobře, ale jeho postava je až neuvěřitelně naivní a lehkovážná. Slušná podívaná, kdy se občas i zanudíte nebo vám naopak bude běhat mráz po zádech.

Defendor (2009)

Woody skvělý, ale má to být vážné, veselé nebo naivní stejně jako hrdina sám? Možná je to originální, ale asi jsem neměla ten správný den a vyloženě jsem se nudila.

Fontána (2006)

Asi jsem očekávala něco jiného, ale prostě mě to nějak noslovilo a zatím mám z toho rozpolcené pocity. Krásné vizuálno, nádherné hraní Ráchel Weisz, příběh, který se odehrává ve třech časových rovinách, kde láska hraje velkou roli ....a já si to budu muset ještě v hlavě srovnat, zatím ****.

Strážci - Watchmen (2009)

První polovina skvělá, vizuální stránka taky, ale v druhé polovině má navrch Mr. Manhattan a ten mě baví méně než Komediant. Brala bych to obráceně. No a Rorschach byl bezkonkurenčně nejlepší. Možná to mělo své mouchy, které já jako neznalec komiksů až tak nepoznám... no brala bych snad jen méně romantiky a přidala někde jinde.Co bylo originální tak určitě výběr starých hudebních pecek.

Život podle Dana (2007)

Moc milý film a to hlavně díky Danovi v podání pro mě neznámého Steve Carella. Ona je to komedie, ale i když tam až tolik situaci k zasmání není, tak těch pár okamžiků kdy jsem se smála určitě stojí za to. Říkala jsem si, že Julliette Binoche na sobě pořádně zapracovala a vypadá stále skvělě, ale když pak došlo na plátně k setkání s Emily Blunt, tak ten kontrast byl až moc veliký a já bych Emily vyměnila za někoho méně hezkého, aby na tom holky byly aspoň stejně.Jinak docela jednoduchý film od kterého moc neočekávejte, ale pokud si chcete odpočinout a pročistit hlavu, tak to může být to pravé ořechové.