Láska a válka (1996)

Není snadnější zapomenout a poslat hrdost do háje ? Láska za to přece stojí. Příjemná romance s hercem, kterého nemusím.

Franklyn (2008)

Bohužel mě to nebavilo ani napodruhé, ale už jsem to dodívala... a přitom zezačátku to vypadalo tak slibně. Za zajímavý námět a příjemnou směsici herců dávam za 3*...jo, a ta maska nebyla vůbec špatná.

Walk the Line (2005)

Je to sice náhoda, ale já se taky začala více zajímat o Johnyho Cashe po jeho obsazení v písni od U2 - The Wanderer ze Zooropy/1993/. Vlastně to bylo takové seznámení s ním. Po smrti své ženy nazpíval píseň Hurt od Nine Inch Niles a tím v mých očích vysoko stoupl. Film Walk the Line je pro mě takové seznámení s jeho mládím, osudovou láskou a s problémy, které byly spojené se závislostí, které se jen těžko zbavoval. S tímto stínem bojoval celý život, ale po celou dobu měl vedle sebe člověka, bez kterého by to nezvládl a kterého bezmezně miloval-svou June......a také seznámení s jeho hudbou, která byla jedinečná, nezaměnitelná a díky jeho projevu velmi osobitá. Nepochopím to, že Joaquin za svůj výkon nakonec Oskara nezískal, ale vlastně se dívím, že mě to překvapuje.

Zeptej se prachu (2006)

Asi bych dala i za čtyři, kdyby byl film o třetinu kratší. Mě to prostě sedlo a myslím, že na tenhle příběh sedí slogan, že "co se škádlívá-rádo se mívá". Takhle mi to připadalo po celou dobu mezi Salmou a Colinem. Ten hraje mladého a citlivého/i když to skrývá/ spisovatele, který se zatím jen hledá a do toho mu vstoupí tahle krásná Camille. Jejich kočkováná mě baví a vůbec nenudí. Vsuvka s Donaldem Sutherlandem je příjemná a vtipná, stejně jako Arturův vztah s Idinou Menzel. Mě osobně potěšila i účast Richarda Schickela/kterého od dob Andělů v Americe obdivuji/.Konec je na mě moc rychlý, ale rozhodně si nemyslím, že je to tak velký propadák, jak se o Zeptej se prachu píše.3,5*

Adam (2009)

Asi by se z podobného tématu dalo vytěžit více, i když možná je to jen můj subjektivní názor a někdo to zase vidí jinak. Zkrátka pro mě určitě zklamání, i když ztráta času to nebyla. /Myslela jsem, že vztah Adama s Beth se vyvine jinak. Od Beth to neberu jako oběť, když do toho vztahu šla, nikdo ji nenutil. Vadilo mi jaké věci ji na Adamovi vadily a taky to jak je byla schopna-spíše neschopna řešit. Postupem času se mi zdálo, že ten vztah byl pro ni jen jakýsi rozmar, ale možná taky ne, jen nechtěla uvěřit tomu, že by to tak mělo zůstat a tak se probudila a svému snu nedala šanci.

Prokletý ostrov (2010)

Za poslední dobu film, který má pořádný náboj a bojíte se při něm nadechnout, aby jste něco nepropásli. Od prvního záběru jste vhozeni do napětí, které si drží svou vysokou laťku hodně dlouho a hodně vysoko. Nelogičnosti do sebe začínají zapadat, jen musíte být pozorní a sledovat to, co zrovna probíhá. Po druhém shlédnutí jsem si jistá, že řešení je pouze jedno a více možností není. Napětí dobarvuje úžasná hudba a hercům se nadá taky nic vytknout.Zážitek!

Crazy Heart (2009)

" Dude" v plné své kráse. Film, který probíhá skoro celou dobu ve stejné rovině, ale mě prostě baví .Připadala jsem si jako v knize od Bukowského, protože život Bada Bleaka tak nějak vypadal, přesto herectví a zpěv Bridgese jsou hlavní tahák, proč tenhle příběh prožít. Někomu možná i otevře oči a dá naději, že nikdy není na nic pozdě. Vsuvky s Colinem jsou pro film příjemným zpestřením a já mám pocit, že tohle country mi vůbec nevadí, naopak.

Santa je úchyl! (2003)

Billy Bob Thornton je borec a po tomhle filmu i král znechucených výrazů. Název filmu napovídal hodně, ale že to bude film, kde co druhé slovo bude slovo kurva, jsem si vážně nemyslela. Přesto komedie, která je sice místy otravná, ale bavit se u ní rozhodně budete.

Lekce neslušného chování (2008)

Co se mi opravdu líbilo, byla pestrost všech postav, každá měla něco do sebe, i když Ben Barnes mi tam seděl asi ze všech nejméně. Zajímavá komedie stylizovaná do let dávno minulých a přesto některé okamžiky byly velmi moderní. Tenhle styl humoru mi hodně sedí a i když celkový dojem je spíše za 3,5, tak díky stále lepšímu Colinu Firthovi musím dát za čtyři.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Velmi příjemná a nanáročná podívaná, která Vám nejdenou vyloudí úsměv na tváři. Hugh Grant pobavil, jeho taneční kreace jsou vskutku "sexy", ale na úvodní klip nelepí nic. Vážně vtipné a natočené s příjemnou nadsázkou. Drew a Hugh jsou pro mě překvapivě milým párem a pomaličku si k nim nacházím cestu.