• Krátkometrážní

Tvář vody (2017)

Zoofilní variace na Krásnou pokojskou (uklízečka, velký zvíře a trocha politiky), která po dobrým startu ztratí rychle tempo a osobně mě nijak zvlášť neoslnila. Za zmínku stojí skvělej slizák Shannon a hudební génius Desplat, jinak celkově průměr.

matka! (2017)

Jako vážně?

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Strašně dlouhý dvě a půl hodiny řemeslně vypimpený disneyovský genderově a multikulti korektní rodinný komedie. Paskvil na entou a emoce nebo překvapení nikde (když nepočítám Leiu wtf Supermana). The Force is not strong with this one. Nope.

To (2017)

Ač To někdy dost odbíhá od knížky (a někde teda díky bohu, některý scény jsem si s těma dětma úplně neuměla, nebo spíš nechtěla, představit), tak kloubouk dolů za To mít koule na zpracovnání takový bichle. Film je super a jsem vlastně dost spokojená. Co mě trochu mrzí, je, že jsem čekala, že se mi samotné To dostane trochu víc pod kůži. Ale jinak si Losers zamilujete, Henry je podle mě ještě děsivější než Pennywise, režie skvělá, vizuálně je to porno a hudebně taky. Těším se na druhý díl a jsem dost zvědavá na obsazení.

Dunkerk (2017)

Hnidopichové všech zemí, pukněte.

To the Bone (2017)

Nevím, no. Jsem z toho dost rozpolcená. Jako někdo, kdo si anorexií osobně prošel, chápu, proč se postavy ve filmu chovají, jak se chovají, ale dost pochybuju o tom, že to pochopí někdo, kdo s tím (naštěstí) zkušenost nemá. Čekala jsem nějaký vývoj postav nebo třeba hlubší vhled do toho, jak a proč vlastně poruchy příjmu potravy vznikají, ale nedostalo se mi ani jednoho. Snaží se to ukázat anorektičky jako lidi, ale spíš mi přijde, že film tak trochu podporuje bagetizaci lidí tímhle svinstvem trpící jakožto idiotů, co si za to můžou sami. Celý to působí hrozně zmateně. Musím ale vyzdvihnout skvělý obsazení a herecký výkony, to ano. Celkově lepší průměr.

Logan: Wolverine (2017)

Absolutní pecka! Mělo to úplně všechno, co to mělo mít, a ještě něco navíc (hlavně to mělo koule)! A malý speciální plus dávám za dost dobrý "erkový" titulky v kině :)

T2 Trainspotting (2017)

I choose zbytečně to nerozmazávat a užívat si ten jedinečnej "aftertaste". 80 %. Sorry jako.

Příchozí (2016)

Nechápu, proč jsou z tohoto veledíla všichni tak vyplesklí. Je to trošku nadprůměrné plytké sci-fi, které v prvé řadě tak trochu vykradlo nápad Interstellaru a absolutně nevyužilo svého potenciálu, a to jak po narativní, tak technické stránce. Vlastně jsem se u toho dost nudila. Pokud má někdo vysvětlení, proč je ten film tak vyhajpovanej a jaká ona děsně hluboká myšlenka se v něm jako že ukrývá, ať mi dá vědět, dík. Za mě 65 %.

OA (2016) (seriál)

Tak strašně divný, až je to dobrý! Nejgeniálnější seriálový WTF téhle sezóny.