• Krátkometrážní

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Rozhodla jsem se tomu dát druhou šanci. Bohužel, když Jar Jar šlápl do lejna, musela jsem to vypnout a jít radši psát diplomku. Zbytek filmu byl bolestivý, ale díky Síle lahve bílého jsem to dala a ty tři hvězdy tomu nakonec hodim.

Jezero smrti (2008)

Časy, kdy se v hororech oběťmi psychopatických vrahů nebo duchů stávaly bandy vejrostků na pomaturitím mejdanu u jezera, evidentně skončily. Teenageři s daddy issues vrací úder a karta se obrátila, bitches! Jako že mi nevadí antihappyendy, tak tady se mě ten konec sakra dotkl. Nikomu jsem snad u žádný vyvražďovačky víc nefandila, aby se z toho dostal, a ono ejhle... Jo a spoiler alert.

Truman Show (1998)

Asi jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem kdy viděla. Sice z něj nejsem úplně vyjevená jak bacil v lékárně a můj puls je v klidové normě, ale ještě hodinu po skončení se usmívám a nemůžu na tom najít žádnou chybu, takže tam nemůžu mrsknout jinak než pět hvězd. Hlavně mi to připomnělo, jak občas přemýšlím nad tím, jestli můj život není náhodou něco podobnýho. Doufám, že ne.

Casper (1995)

Film, co ve mně probudil mou sexualitu, a to beze srandy. Můj první velký dětský crush byl Casper v lidské podobě (škoda, že z toho vyrostl). Navíc to má nádhernou hudbu Jamese Hornera a krásný leč smutný příběh. I teď mi to přijde pořád kouzelné a roztomilé :)

Pokání (2007)

Naprosto vynikající silný a emotivní počin Joea Wrighta, podtržený bezchybnými hereckými výkony, hudbou a střihem, o tom, jak nepřízeň osudu s nakopnutím vlastní sestry může být pěkná bitch. Ach ti mladší sourozenci...

Přežijí jen milenci (2013)

Výborná podivínská upírská melancholická romance s atmosférou, co vám možná nejdřív bude připadat hrozně utahaná, ale nakonec vás vcucne do děje jak černá díra Kosmika 1, plná zajímavých myšlenek, zatraceně chytrých narážek a až podezřele dobré hudby a herců.

Sviňák (2013)

Jestli něco miluju, tak jsou to divný, otevřený, zvrácený, kontroverzní filmy a James McAvoy, kterej je tu naprosto výbornej a úplně si mě omotal kolem prstu (ostatně jako vždy). Mně se to prostě líbilo, po všech stránkách. Ale pro puritány a slabé nátury asi nic moc, takže těm doporučuji nejlépe na to vůbec nekoukat, aby tu pak nebrečeli či neblinkali v komentářích.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Technicky a řemeslně parádně provedené a originálně zpracované, o tom žádná. Každý taky nejspíš chápeme, že od pohádky (a navíc Disneyovky) nemůžeme čekat žádné přehnané twisty a zvraty. Láska, klišé, válka téměř bez obětí, pomsta, sem tam fórek, roztomilé příšerky, bžunda-bitka v bahně, prostě pohádka. Ani mi nevadila hlavní představitelka, kterou jinak nemusím. Akorát Sleeping Beauty bych si asi představovala jinak, nevím no (přišla mi taková nijaká). Nicméně mě to celkem mile překvapilo.

Svět podle Prota (2001)

Moje srdcovka. Každý z nás má vlastně nějaký takový svůj osobní K-PAX :)

Obvyklí podezřelí (1995)

Trochu jsem onen twist čekala, ale stejně se tomuto majstrštyku nedá nic vytknout. Naprostá paráda po všech stránkách, podtržená hlavně geniálním scénářem a jedinečným Kevinem.