Ďábel (2010)

Napriek tomu, že dej sa tam moc nevyvíja a obsadenie je trochu nezáživné, tak to má výbornú atmosféru a dá sa si to celkom užiť. Možno by som uvítal aj viac psycho záberov, pri ktorých divák vidí nejakú príšerku zatiaľ čo hrdinovia filmu nič netušia... ale ako celkom fajn :)

Spolubydlící (2011)

Predvídateľné, nudné, bez nápadu... ale tak boli tam aj nejaké svetlé momenty a celkom dobré obsadenie, takže za až tak zlé to nepovažujem. V každom prípade ma viac bavila love story medzi Minka Kelly + Cam Gigandet ako "psychotická spolubývajúca".

Zkus mě rozesmát (2011)

Jedna z ďalších, ničím neprekvapujúcich komédií. Prišlo mi to trochu suché... Dobré obsadenie, celkom slušný, originálny úvod a to bolo tak celé.

Drive Angry (2011)

Brutálny prológ, super soundtrack, slušné efekty, Nicolasa Cage + Amber Heard sa postarali o to, aby nebola ani na chvílu nuda a William Fichtner to zabíjal :D ...pár krát som sa fakt schuti zasmial :D Musím povedať, že dejovo je to strašná blbosť, ale v porovnaní s Ghost Rider-om je to stále v pohode. Pre tých, čo to ešte nevideli: Neopovážte sa to pozerať s dabingom! Prišli by ste o veľa ;)

Červená Karkulka (2011)

Ak čakáte rozprávku bratov Grimmovcov o červenej Karkulke, tak vás sklamem, uvidíte mix filmov The Village a Underworld :D. Zmierený s tým, že jediná spoločná vec s touto rozprávkou bude názov, som to pozeral už od začiatku a musím povedať, že som to celé zožral aj s navijakom. Scenár bol až na pár psycho úletov celkom prijateľný, celková atmosféra filmu napínavá, soundtrack na úrovni. Tiež sa mi páčil aj strih, "krajinkové" zábery a efekty, ktoré prekvapivo pôsobili celkom prirodzene. Čakal som, že to bude ďaleko horšie, ale kľudne by som si to pozrel znova.

Krev na křídlech (2010)

Nuda, klišé, absolútne zúfalstvo tvorcov tejto lacnej vykrádačky.. bez jediného originálneho nápadu so scenárom tak lacným, že jediná vec, ktorá ma zastavila pred ešte horším hodnotením, bola dokonalá tvár Megan Fox. A Bill Murray v úlohe "ťažkého mafiána" ? Ach...

Australská apokalypsa (2010)

Suchý scenár, lacné efekty, ... to, čo tam bolo dobré, bolo aj tak "prebraté" z The Day After Tomorrow, ktorý však bol na tom podstatne lepšie. ĎALEJ SPOILER: Utekajúca skupinka, ktorej sa valiaci sa oblak hmly o teplote -90°C doslova dotýka nôh, hneď po čom majú 10 sekúnd čas aby nasadli do auta, s tým, že ďalších 10 minút ich zas naháňa ten oblak, tak, že ide pár metrov za ich autom, no dosť... a z klišé "hrdina musí ísť von zohnať inzulín" v tomto úbohom podaní sa mi obracal žalúdok.

Waiting for Forever (2010)

Nával emócií rôzneho druhu som vnímal ako pozitívnu stránku, skôr mi vadil ten nezáživný scenár, ktorý sa dal napísať podstatne lepšie. Inak však veľmi dobrý príbeh, hudba, obsadenie... Rachel Bilson tam sadla dokonalo. Tie "flashbacky" do minulosti mi prišli trochu gýčové, ale bavilo ma to tak či tak :)

Rychlejší (2010)

Jediné, čo mi vadilo bol lacný scenár a predvídateľný dej. Príbeh ako taký bol však dobrý, rovnako ako hudba, obsadenie, strih... ja som bol spokojný :)

Machete (2010)

Film postavený na obsadení a absurdných bojových scénach, na ktorých sa nedá nesmiať. Scenár prostý a rovnako absurdný ako film samotný, no napriek tomu dobrý. Trejo hovoriaci o sebe v tretej osobe ako tarzan... dokonca sa tam v jednej scéne aj húpe na liane ^^ Pre mňa výborná komédia... od žánrov krimi a thriller to má však ďaleko :D