Hvězdný prach (2007)

Príjemná, milá rozprávka. Veľmi dobre vymyslené, taktiež výborná hudba, efekty. Možno by som miestami upravil scenár, prípadne trochu upravil obsadenie, no inak fakt slušné :) ... a Robert De Niro nemal chybu :D

Benga v záloze (2010)

Úvod bol super aj napriek bezduchému prostému deju. Všetko sa to pokazilo v momente, keď sa film začal točiť okolo Willa Ferrella, ktorého moc nemusím. Ďalej, čo sa scenáru týka, tak trápnejšie a stupídnejšie to už byť asi nemohlo... no napriek tomu dávam 3 hviezdičky za Evu Mendes, dobrý začiatok, za Wahlberga a akcie bezdomovcov :D

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Úvod filmu neskutočný, vtiahlo ma to do deja vychutnával som si každú sekundu. Zlomový bod prišiel v okamihu, keď začali "umpalumovia" spievať prvú pesničku... celkovo mi tie pesničky dosť vadili. Taktiež mi vadilo, keď to začalo naberať smer fantasy / sci-fi, ešte veveričky boli zábavné, no inak mi to prišlo trochu prehnané. Koniec sa mi však tiež páčil, bolo to dobre vymyslené a celkovo som s filmom spokojný :)

Neřízená střela (2010)

Ľahký britský humor, celkom dobrý scenár, zaujímavé obsadenie. Celkovo príjemné oddychové pozeranie :) Čo sa soundtracku týka, tak s voľbou hudby som bol tiež spokojný. Jediné čo môžem filmu vyčítať je, že mohli vystrihnúť pár scén, miestami to bolo trochu nudné, chýbalo mi tam viac akcie, teda viac boja ako naháňania. Ale inak fakt vydarené

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Uma Thurman ako medúza? Pierce Brosnan ako kentaur? :D To fakt radšej nie. Grécka mytológia odohrávajúca sa v kasíne a v pozadí hrá Poker Face ? Najsmutnejšie na tom je to, že ešte aj odhliadnuc od toho ako zhovadili grécku mytológiu, tak ani ten film nie je bohviečo. Nudný scenár, veľa nápadov okopírovaných z Narnie, Harryho Pottera, Pána Prsteňov, Van Helsinga, rôznych komédií a neviem čoho ešte. Tento film neprichádza s ničím novým a je úplne bez nápadu, no napriek tomu mi nebolo až také nepríjemné pozerať ho. Chápané ako fantasy rozprávka nabitá skvelo spracovanými efektami to má nejaké to svoje čaro. Nebol som si istý, či mám dať 2 alebo 3 hviezdičky, no v jednom som si istý na 100%, že tento film už druhý krát pozerať nebudem :D

Černá smrt (2010)

Anglická dráma zobrazujúca príbeh zo 14. storočia, to obvykle nie je typ filmu, ktorý by som si chcel pozrieť a priznám sa, že som moc od tohto filmu nečakal, no bol som celkom milo prekvapený. Veľmi dobrý scenár, dej mal hlavu a pätu a čo je ešte lepšie mal aj nejakú myšlienku. Na druhej strane mi vadil spôsob, akým to bolo podané a spracované a tiež herci mi pripadali trochu bez výrazu. Viem si tam predstaviť nejakých konkrétnych hercov, ktorí by tomu dodali správnu atmosféru, napríklad Anthony Hopkins v úlohe toho starého kňaza z kláštora, atď... pripadalo mi trochu suché, no napriek tomu fakt dobré.

Podivní (2010)

Celkom slušný film, dobre spracovaný, no neprichádza s ničím novým. Všetky "nápady" prebraté z iných "zombie" filmov, hlavne Resident Evil. Dej sa dá ľahko predvídať, maxmálne sa pár krát zľaknete. Inak celkom sympatické obsadenie, jednoduchý dej a s tým spojený aj jednoduchý scenár, ktorý bol kladnou stránkou tohto filmu ako dôkaz, že menej je niekedy viac. Aby som to zhrnul: nebolo to zlé, no nebolo to nič extra :)

Velkej biják (2007)

Priznávam, že to bola fakt poriadna blbosť a miestami to bolo strašné sa na to pozerať... no napriek tomu tam bolo veľa podarených scén na ktorých som sa schuti zasmial. Film ako celok je odpad, no nevravte, že ste sa ani raz nezasmiali :)

Jak vycvičit draka (2010)

Zábavné, veľmi dobre spracované, plné skvelých nápadov. Animovaný film, ktorý sa oplatí vidieť :)

Sociální síť (2010)

Tento film ma zaujal hlavne kvôli obsahu, pretože som chcel vidieť príbeh, ktorý stojí za vznikom faceooku. To aj splnilo svoj účel, no nepáčil sa mi spôsob, akým to bolo podané. Striedanie príbehu so súdnymi pojednávaniami mi miestami dosť vadilo a trochu mi to pokazilo dojem z filmu. Mne osobne by vyhovovalo, keby že je tam viac informácií a "spojlerov" o facebooku samotnom, prípadne súčastiach facebooku a vypustil by som nejaké súdne veci... to, že niekomu ztrhli podiel z facebooku o 0.03 % mi nepríde ako informácia atraktívna pre diváka. S filmom som spokojný, no nebolo to celkom ono.