Čistá duše (2001)

Pro mě určitě nezapomenutelný zážitek od prvního okamžiku. Zde si jasně můžete položit otázku, kam až může sahat genialita s uzavřeností? Snad k dočasnému úspěchu s dočasným a průměrným životem? Nebo dokud si vážně neuvědomíte, že něco není v pořádku?Kolik síly musí člověk mít, aby dokázal to, co R. Crowe ve filmu "čistá duše". Silná vůle a láska k někomu, koho nechcete ztratit. A zároveň láska k člověku, který vám nejednou podkopává nohy. Silný cit, a boj se sebou samým je jednozanačně těžký boj.. Skvostná to věc se povedla panu R. Howardovi s neskonalým a dokonalým výběrem hlavních rolí.

Avatar (2009)

J. Cameron určitě nezklamal. Mé očekávání se naplnilo. Šla jsem do kina s tím, že budu ohromena a to se stalo. Ani délka filmů, mě nějak neodradila, ba naopak chtěla jsem více hltat to nádherné prostředí, ve kterém se děj odehrával. Hudba, práce, efekty jednozačně pozoruhodné. Co se příběhu týče, nijak zvlášť zajimavý, trochu bezduchý, typicko americký. Rozhodně však nápad celého snímku je bezkonkurenční, takže par nedostatků ráda přehlédnu. A směle doporučujiiii.